Resultater
Skanderborg Rideklub

DRF Stævnesystem - Skanderborg Rideklub, 3 dages påskestævne med spring og dressur to klasser med forhøjede dotering
21/04/2011 - 23/04/2011


Klasseoversigt
1.U-LC Springning Ponyer - A
2.LC Springning Ponyer - A
2.LC Springning Ponyer - B
3.LB1* Springning Ponyer - A
3.LB1* Springning Ponyer - B
4.LB2** Springning Ponyer med forhøjede doteringer - A
4.LB2** Springning Ponyer med forhøjede doteringer - B
4.LB2** Springning Ponyer med forhøjede doteringer - C
5.U-LA1* Springning Ponyer - A
5.U-LA1* Springning Ponyer - B
6.LA2** Springning Ponyer - A
6.LA2** Springning Ponyer - B
7.U-LC Springning Ponyer - A
8.LB1* Springning Ponyer - A
8.LB1* Springning Ponyer - B
9.LB2** Springning Ponyer med forhøjede doteringer - A
9.LB2** Springning Ponyer med forhøjede doteringer - B
9.LB2** Springning Ponyer med forhøjede doteringer - C
10.LA1* Springning Ponyer - A
10.LA1* Springning Ponyer - B
10.LA1* Springning Ponyer - C
11.LA2** Springning Ponyer - A
11.LA2** Springning Ponyer - B
12.LA1-B Ponyer - A
12.LA1-B Ponyer - B
13.LA4-B Ponyer - A
13.LA4-B Ponyer - B
14.PRI04 rev. 09 Ponyer Indledende - A
15.MB1-A Heste - A

Resultatliste
Skanderborg Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Skanderborg Rideklub, 3 dages påskestævne med spring og dressur to klasser med forhøjede dotering
21/04/2011 - 23/04/2011


1 U-LC Springning Ponyer - A

Antal plac.: 4 Metode: B0
Dotering: Tempo: 275

Dommere: C: Lis Juul Nielsen

 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

4

42

Strawberry - 3

Emma Pedersen

Skanderborg Rideklub

37,54

0,00

H

1

12

152

Grønborg'S Casey - 1

Signe Kryll Mouritsen

Silkeborg Rideklub

37,77

0,00

H

1

9

158

Stegstedgårds Zidane - 1

Jennifer Amdi Juul

Hylke Og Omegns Rideforening

38,72

0,00

H

1

13

133

Lille Asserholt Naomi - 1

Camilla Schierff

Boller Rideklub

38,94

0,00

H

1

7

45

Magic Unit - 2

Maja Ballegaard

Skanderborg Rideklub

42,07

0,00

H

1

5

43

Scottie - 2

Caroline Nygaard Poulsen

Skovvangs Rideklub

42,64

0,00

H

1

2

154

Bastiaan - 3

Karoline Loft

Aarhus Rideklub

44,16

0,00

H

1

15

52

Hovfelds Casanova - 1

Signe Østergaard

Højris Rideklub

46,00

0,00

H

1

44

Enghavegårds Madonna - 3

Camilla Brydegaard

Nørre Djurs Rideklub

41,32

4,00

H

16

170

Arvalon Geronimo (os)

Mathilde Lind Skjøtt

Stevnstrup Rideklub Af 1994

44,42

4,00

H

3

54

Indi - 3

Sara Spåbæk Johansen

Ponygården Solvangs Rideklub

44,74

4,00

H

10

46

Chico - 1

Camilla Andersen

Harridslev Rideklub

56,58

5,00

H

14

49

Tai Taze - 1

Sussi Støvring Mortensen

Kongsdal Rideklub

51,80

12,00

H

Udgået

8

51

Sir Ivanhoe - 1

Camilla K. Larsen

Skåde Rideklub

H

Diskvalificeret

6

47

Jamie - 3

Karoline Grønvaldt Pedersen

Syddjurs Sportsrideklub

H

Top | Retur

Resultatliste
Skanderborg Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Skanderborg Rideklub, 3 dages påskestævne med spring og dressur to klasser med forhøjede dotering
21/04/2011 - 23/04/2011


2LC Springning Ponyer - A

Antal plac.: 2Metode: B4
Dotering: 200, 175, 150, 100, 100Tempo: 275

Dommere:C: Lis Juul Nielsen

 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

8

50

Cocio - 2

Emilie Katrine Høll Pedersen

Rebelsig Sportsrideklub

42,16

0,00

H

 

16,40

0,00

1

2

3

44

Enghavegårds Madonna - 3

Camilla Brydegaard

Nørre Djurs Rideklub

35,41

0,00

H

 

17,07

0,00

1

4

42

Strawberry - 3

Emma Pedersen

Skanderborg Rideklub

37,72

0,00

H

 

17,94

0,00

1

1

154

Bastiaan - 3

Karoline Loft

Aarhus Rideklub

41,15

0,00

H

 

18,83

0,00

1

6

47

Jamie - 3

Karoline Grønvaldt Pedersen

Syddjurs Sportsrideklub

41,06

0,00

H

 

19,83

0,00

1

5

43

Scottie - 2

Caroline Nygaard Poulsen

Skovvangs Rideklub

35,09

0,00

H

 

21,45

0,00

1

7

45

Magic Unit - 2

Maja Ballegaard

Skanderborg Rideklub

36,56

4,00

H

2

54

Indi - 3

Sara Spåbæk Johansen

Ponygården Solvangs Rideklub

39,19

4,00

H

Top | Retur

Resultatliste
Skanderborg Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Skanderborg Rideklub, 3 dages påskestævne med spring og dressur to klasser med forhøjede dotering
21/04/2011 - 23/04/2011


2LC Springning Ponyer - B

Antal plac.: 3Metode: B4
Dotering: 200, 175, 150, 100, 100Tempo: 275

Dommere:C: Lis Juul Nielsen

 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

5

55

Blackie - 1

Stine Randløv

Silkeborg Rideklub

39,17

0,00

H

 

18,13

0,00

1

2

3

158

Stegstedgårds Zidane - 1

Jennifer Amdi Juul

Hylke Og Omegns Rideforening

39,43

0,00

H

 

18,39

0,00

1

3

10

141

Rascal - 1

Julia Ramel

Skanderborg Rideklub

40,53

0,00

H

 

18,88

0,00

1

4

57

Sleipner - 1

Lærke Møller O´Neill

Silkeborg Rideklub

38,84

0,00

H

 

19,45

0,00

1

13

52

Hovfelds Casanova - 1

Signe Østergaard

Højris Rideklub

39,58

0,00

H

 

20,69

0,00

1

1

170

Arvalon Geronimo (os)

Mathilde Lind Skjøtt

Stevnstrup Rideklub Af 1994

41,15

0,00

H

 

22,42

0,00

1

11

152

Grønborg'S Casey - 1

Signe Kryll Mouritsen

Silkeborg Rideklub

35,01

0,00

H

 

18,58

4,00

1

9

14

Mirabell - 1

Cathrine Schack Bache

Lykkeshøj Rideklub

38,27

0,00

H

 

19,81

4,00

1

7

133

Lille Asserholt Naomi - 1

Camilla Schierff

Boller Rideklub

39,06

4,00

H

8

49

Tai Taze - 1

Sussi Støvring Mortensen

Kongsdal Rideklub

40,39

4,00

H

6

46

Chico - 1

Camilla Andersen

Harridslev Rideklub

54,39

4,00

H

12

51

Sir Ivanhoe - 1

Camilla K. Larsen

Skåde Rideklub

73,98

17,00

H

Top | Retur

Resultatliste
Skanderborg Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Skanderborg Rideklub, 3 dages påskestævne med spring og dressur to klasser med forhøjede dotering
21/04/2011 - 23/04/2011


3LB1* Springning Ponyer - A

Antal plac.: 4Metode: B4
Dotering: 200, 175, 150, 100, 100Tempo: 300

Dommere:C: Lis Juul Nielsen

 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

12

50

Cocio - 2

Emilie Katrine Høll Pedersen

Rebelsig Sportsrideklub

45,20

0,00

H

 

15,30

0,00

1

2

5

114

Holiday (Holiday Dream) - 2

Elisabeth Salhøj Rask

Rideklubben Hinnitus

44,99

0,00

H

 

15,89

0,00

1

3

8

124

Vangsgaard'S Caesar - 2

Sarah S. Larsen

Ikast Rideklub

43,34

0,00

H

 

17,36

0,00

1

4

2

155

Stald Poppels Harmony - 2

Pernille Dooleweerdt Jensen

Djursland Rideklub

44,48

0,00

H

 

17,46

0,00

1

4

94

Jackson - 3

Annestine Kibech Hansen

Kongsdal Rideklub

40,19

0,00

H

 

17,65

0,00

1

15

62

Gin Fizz - 2

Mette Toft Friis

Hinnerup Rideklub

43,84

0,00

H

 

17,98

0,00

1

9

119

Sandokan - 2

Cathrine Schack Bache

Lykkeshøj Rideklub

41,64

0,00

H

 

18,47

0,00

1

14

82

Daisy - 2

Amalie Knop

Silkeborg Rideklub

42,83

0,00

H

 

20,38

0,00

1

11

63

Suze - 2

Laura Saxtorph Adamsen

Kallehavegård Rideklub, Randers

37,26

0,00

H

 

16,19

4,00

1

7

67

Tai Titika - 2

Emma Sofie Røy

Kirstineholm Rideklub

41,91

0,00

H

 

18,69

4,00

1

3

61

Mr. Blue - 3

Johanne Andersen

Løgstør Rideklub

37,49

0,00

H

 

23,39

4,00

1

6

68

Don Juan - 2

Monica Bøgh Damm

Guldager Rideklub

36,91

0,00

H

 

23,08

8,00

1

13

151

Højskovens Reja - 2

Laura Alexander Rasmussen

Nørre Djurs Rideklub

42,10

4,00

H

Diskvalificeret

10

64

Idem Dito - 2

Emily Greve Somerset

Sportsrideklubben Rævhalegaard

H

Top | Retur

Resultatliste
Skanderborg Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Skanderborg Rideklub, 3 dages påskestævne med spring og dressur to klasser med forhøjede dotering
21/04/2011 - 23/04/2011


3LB1* Springning Ponyer - B

Antal plac.: 4Metode: B4
Dotering: 200, 175, 150, 100, 100Tempo: 300

Dommere:C: Lis Juul Nielsen

 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

3

115

Cassiopeia Sunrise - 1

Elisabeth Salhøj Rask

Rideklubben Hinnitus

40,10

0,00

H

 

15,15

0,00

1

2

6

141

Rascal - 1

Julia Ramel

Skanderborg Rideklub

38,20

0,00

H

 

16,29

0,00

1

3

10

80

Foinix Dyrekjær - 1

Louise Kjær Riis

Silkeborg Rideklub

37,14

0,00

H

 

17,46

0,00

1

4

7

129

Tårups Newton - 1

Laura Kruse

Djursland Rideklub

42,66

0,00

H

 

17,80

0,00

1

16

121

Tai Xena - 1

Sussi Støvring Mortensen

Kongsdal Rideklub

37,26

0,00

H

 

17,25

4,00

1

12

79

Emma Ox - 1

Agnete Cnops Laursen

Boller Rideklub

40,89

0,00

H

 

17,75

4,00

1

17

172

Cacahonette

Maria Maigaard Nielsen

Stevnstrup Rideklub Af 1994

41,59

0,00

H

 

18,23

4,00

1

13

57

Sleipner - 1

Lærke Møller O´Neill

Silkeborg Rideklub

45,52

0,00

H

 

37,44

4,00

1

2

87

Sønderlund'S Salina - 1

Louise Albæk Jensen

Djursland Rideklub

46,01

0,00

H

 

19,51

8,00

1

5

14

Mirabell - 1

Cathrine Schack Bache

Lykkeshøj Rideklub

44,64

0,00

H

 

19,65

8,00

1

1

72

Ziggie Stardust - 1

Nella Hedegaard

Birkedommergård Sportsrideklub

47,01

0,00

H

 

20,01

8,00

1

9

55

Blackie - 1

Stine Randløv

Silkeborg Rideklub

38,07

4,00

H

14

118

Felicia - 1

Cecilie Løw Larsen

Rideklubben Hinnitus

49,79

4,00

H

4

113

Lyngholms Maddie - 1

Sissel Johanne Lauridsen

Sportsrideklubben Aalborg

50,14

4,00

H

8

117

Emira Azizah OX - 1

Karoline Pallesen Christensen

Djursland Rideklub

63,63

12,00

H

Diskvalificeret

11

65

Faraus The Best - 1

Maj Balleby Hansen

Tørring-Uldum Rideklub

H

Top | Retur

Resultatliste
Skanderborg Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Skanderborg Rideklub, 3 dages påskestævne med spring og dressur to klasser med forhøjede dotering
21/04/2011 - 23/04/2011


4LB2** Springning Ponyer med forhøjede doteringer - A

Antal plac.: 2Metode: B4
Dotering: 700, 400, 250, 150, 150Tempo: 300

Dommere:C: Peter Kaae

 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

6

89

Musjo - 3

Mille Albinus Hjermitslev

Aarhus Rideklub

42,64

0,00

H

 

17,72

0,00

1

2

4

108

Moon Light - 3

Line Olsen

Skanderborg Rideklub

37,93

0,00

H

 

17,60

4,00

1

5

61

Mr. Blue - 3

Johanne Andersen

Løgstør Rideklub

38,33

4,00

H

3

155

Stald Poppels Harmony - 2

Pernille Dooleweerdt Jensen

Djursland Rideklub

60,16

6,00

H

1

94

Jackson - 3

Annestine Kibech Hansen

Kongsdal Rideklub

57,45

9,00

H

7

93

Tovdal's Impressiv Boy - 3

Annestine Kibech Hansen

Kongsdal Rideklub

67,46

20,00

H

Top | Retur

Resultatliste
Skanderborg Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Skanderborg Rideklub, 3 dages påskestævne med spring og dressur to klasser med forhøjede dotering
21/04/2011 - 23/04/2011


4LB2** Springning Ponyer med forhøjede doteringer - B

Antal plac.: 4Metode: B4
Dotering: 700, 400, 250, 150, 150Tempo: 300

Dommere:C: Peter Kaae

 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

2

134

Lautons Flight - 2

Camilla Schierff

Boller Rideklub

39,24

0,00

H

 

13,71

0,00

1

2

9

114

Holiday (Holiday Dream) - 2

Elisabeth Salhøj Rask

Rideklubben Hinnitus

43,69

0,00

H

 

16,03

0,00

1

3

7

103

Langmarksgaards Zorro - 2

Ina Malchau

Frederikshavn Rideklub

44,52

0,00

H

 

17,63

0,00

1

4

13

116

Kantje's Universal - 2

Emma Wincentz Jensen

Gjern Rideklub

43,43

0,00

H

 

17,72

0,00

1

3

137

Lopik´S Hans - 2

Amanda Handeland

Billund Sportsrideklub

48,66

0,00

H

 

18,72

0,00

1

5

82

Daisy - 2

Amalie Knop

Silkeborg Rideklub

46,76

0,00

H

 

19,60

0,00

1

8

124

Vangsgaard'S Caesar - 2

Sarah S. Larsen

Ikast Rideklub

44,80

0,00

H

 

19,99

0,00

1

12

67

Tai Titika - 2

Emma Sofie Røy

Kirstineholm Rideklub

43,29

4,00

H

11

119

Sandokan - 2

Cathrine Schack Bache

Lykkeshøj Rideklub

44,72

4,00

H

1

151

Højskovens Reja - 2

Laura Alexander Rasmussen

Nørre Djurs Rideklub

44,94

8,00

H

Diskvalificeret

10

63

Suze - 2

Laura Saxtorph Adamsen

Kallehavegård Rideklub, Randers

H

Top | Retur

Resultatliste
Skanderborg Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Skanderborg Rideklub, 3 dages påskestævne med spring og dressur to klasser med forhøjede dotering
21/04/2011 - 23/04/2011


4LB2** Springning Ponyer med forhøjede doteringer - C

Antal plac.: 5Metode: B4
Dotering: 700, 400, 250, 150, 150Tempo: 300

Dommere:C: Peter Kaae

 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

15

115

Cassiopeia Sunrise - 1

Elisabeth Salhøj Rask

Rideklubben Hinnitus

41,05

0,00

H

 

15,51

0,00

1

2

17

90

Chakira - 1

Line Krogstrup

Løgstør Rideklub

41,11

0,00

H

 

15,89

0,00

1

3

18

85

Micado - 1

Ditte Andersen

Hirtshals Rideklub

40,07

0,00

H

 

17,24

0,00

1

4

6

87

Sønderlund'S Salina - 1

Louise Albæk Jensen

Djursland Rideklub

46,16

0,00

H

 

18,31

0,00

1

Diskvalificeret

2

129

Tårups Newton - 1

Laura Kruse

Djursland Rideklub

42,59

0,00

H

 

Diskvalificeret

1

9

123

Egeballes Kadetzski - 1

Pernille Pedersen

Rideklubben Hinnitus

40,73

4,00

H

1

131

Cupido - 1

Mette Vilsbøll Milling

Silkeborg Rideklub

43,38

4,00

H

11

80

Foinix Dyrekjær - 1

Louise Kjær Riis

Silkeborg Rideklub

44,06

4,00

H

4

112

Painted Diamond - 1

Julie Hollænder

Sportsrideklubben Aalborg

49,18

4,00

H

8

118

Felicia - 1

Cecilie Løw Larsen

Rideklubben Hinnitus

56,20

5,00

H

10

78

Orchid'S Stewart - 1

Anne Spåbæk Johansen

Ponygården Solvangs Rideklub

57,75

5,00

H

13

113

Lyngholms Maddie - 1

Sissel Johanne Lauridsen

Sportsrideklubben Aalborg

58,35

6,00

H

19

172

Cacahonette

Maria Maigaard Nielsen

Stevnstrup Rideklub Af 1994

41,16

8,00

H

5

72

Ziggie Stardust - 1

Nella Hedegaard

Birkedommergård Sportsrideklub

63,11

15,00

H

14

88

Speedy - 1

Lisa Hjermitslev

Sportsrideklubben Aalborg

63,20

15,00

H

16

117

Emira Azizah OX - 1

Karoline Pallesen Christensen

Djursland Rideklub

61,02

18,00

H

3

135

Schirin 2 - 1

Louise Schierff

Boller Rideklub

66,13

20,00

H

Diskvalificeret

7

65

Faraus The Best - 1

Maj Balleby Hansen

Tørring-Uldum Rideklub

H

Diskvalificeret

12

121

Tai Xena - 1

Sussi Støvring Mortensen

Kongsdal Rideklub

H

Top | Retur

Resultatliste
Skanderborg Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Skanderborg Rideklub, 3 dages påskestævne med spring og dressur to klasser med forhøjede dotering
21/04/2011 - 23/04/2011


5U-LA1* Springning Ponyer - A

Antal plac.: 3Metode: B0
Dotering: Tempo: 300

Dommere:C: Peter Kaae

 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

3

60

Mille - 3

Anne Sophie Gerstorf Sørensen

Skanderborg Rideklub

37,52

0,00

H

1

10

106

Tai Tan Tiki - 2

Sofie Rask Thomsen

Skåde Rideklub

39,67

0,00

H

1

7

103

Langmarksgaards Zorro - 2

Ina Malchau

Frederikshavn Rideklub

42,35

0,00

H

1

1

93

Tovdal's Impressiv Boy - 3

Annestine Kibech Hansen

Kongsdal Rideklub

42,43

0,00

H

1

5

109

Black Beauty - 2

Trine Hjorth Nielsen

Sportsrideklubben Aalborg

42,77

0,00

H

11

137

Lopik´S Hans - 2

Amanda Handeland

Billund Sportsrideklub

44,97

4,00

H

8

74

Miss Holland - 2

Thomas Vejvad

Gjern Rideklub

48,70

4,00

H

2

89

Musjo - 3

Mille Albinus Hjermitslev

Aarhus Rideklub

54,47

5,00

H

6

116

Kantje's Universal - 2

Emma Wincentz Jensen

Gjern Rideklub

37,65

8,00

H

Diskvalificeret

9

68

Don Juan - 2

Monica Bøgh Damm

Guldager Rideklub

H

Diskvalificeret

4

144

Super Star - 2

Janne Sørensen

Silkeborg Rideklub

H

Top | Retur

Resultatliste
Skanderborg Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Skanderborg Rideklub, 3 dages påskestævne med spring og dressur to klasser med forhøjede dotering
21/04/2011 - 23/04/2011


5U-LA1* Springning Ponyer - B

Antal plac.: 4Metode: B0
Dotering: Tempo: 300

Dommere:C: Peter Kaae

 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

4

174

Zeppelin - 1

Trine Olufsen

Tørring-Uldum Rideklub

37,91

0,00

H

1

2

110

Apollo - 1

Pernille Møller

Sportsrideklubben Aalborg

38,34

0,00

H

1

11

175

Spartan - 1

Trine Olufsen

Tørring-Uldum Rideklub

39,15

0,00

H

1

13

91

Landini - 1

Emilie Bækgård Lillerud

Skanderborg Rideklub

40,79

0,00

H

1

10

107

Astana Af Højgården - 1

Sofie Rask Thomsen

Skåde Rideklub

41,41

0,00

H

9

164

Peterslysts Star - 1

Nanna Louise Hebsgaard

Kallehavegård Rideklub, Randers

36,21

4,00

H

7

123

Egeballes Kadetzski - 1

Pernille Pedersen

Rideklubben Hinnitus

39,62

4,00

H

3

90

Chakira - 1

Line Krogstrup

Løgstør Rideklub

40,25

4,00

H

12

130

Pelle - 1

Emilie Friis Johansen

Skanderborg Rideklub

41,82

4,00

H

8

131

Cupido - 1

Mette Vilsbøll Milling

Silkeborg Rideklub

42,29

4,00

H

6

78

Orchid'S Stewart - 1

Anne Spåbæk Johansen

Ponygården Solvangs Rideklub

50,84

4,00

H

Diskvalificeret

5

88

Speedy - 1

Lisa Hjermitslev

Sportsrideklubben Aalborg

H

Opgivet

1

177

Jupiter - 1

Emilie Friis Johansen

Skanderborg Rideklub

H

Top | Retur

Resultatliste
Skanderborg Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Skanderborg Rideklub, 3 dages påskestævne med spring og dressur to klasser med forhøjede dotering
21/04/2011 - 23/04/2011


6LA2** Springning Ponyer - A

Antal plac.: 2Metode: B4
Dotering: 250, 200, 175, 150, 100Tempo: 300

Dommere:C: Peter Kaae

 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

3

60

Mille - 3

Anne Sophie Gerstorf Sørensen

Skanderborg Rideklub

35,56

0,00

H

 

18,79

0,00

1

2

6

109

Black Beauty - 2

Trine Hjorth Nielsen

Sportsrideklubben Aalborg

36,34

0,00

H

 

19,46

0,00

1

4

144

Super Star - 2

Janne Sørensen

Silkeborg Rideklub

40,37

0,00

H

 

19,73

0,00

1

8

134

Lautons Flight - 2

Camilla Schierff

Boller Rideklub

33,35

4,00

H

2

108

Moon Light - 3

Line Olsen

Skanderborg Rideklub

51,10

5,00

H

7

106

Tai Tan Tiki - 2

Sofie Rask Thomsen

Skåde Rideklub

51,10

6,00

H

5

74

Miss Holland - 2

Thomas Vejvad

Gjern Rideklub

45,54

12,00

H

Top | Retur

Resultatliste
Skanderborg Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Skanderborg Rideklub, 3 dages påskestævne med spring og dressur to klasser med forhøjede dotering
21/04/2011 - 23/04/2011


6LA2** Springning Ponyer - B

Antal plac.: 3Metode: B4
Dotering: 250, 200, 175, 150, 100Tempo: 300

Dommere:C: Peter Kaae

 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

2

107

Astana Af Højgården - 1

Sofie Rask Thomsen

Skåde Rideklub

38,17

0,00

H

 

21,81

0,00

1

2

4

110

Apollo - 1

Pernille Møller

Sportsrideklubben Aalborg

36,88

0,00

H

 

18,90

4,00

1

3

5

85

Micado - 1

Ditte Andersen

Hirtshals Rideklub

38,15

0,00

H

 

21,41

4,00

1

9

91

Landini - 1

Emilie Bækgård Lillerud

Skanderborg Rideklub

38,38

0,00

H

 

22,24

4,00

1

3

135

Schirin 2 - 1

Louise Schierff

Boller Rideklub

36,27

4,00

H

8

164

Peterslysts Star - 1

Nanna Louise Hebsgaard

Kallehavegård Rideklub, Randers

36,50

4,00

H

7

112

Painted Diamond - 1

Julie Hollænder

Sportsrideklubben Aalborg

38,96

4,00

H

6

130

Pelle - 1

Emilie Friis Johansen

Skanderborg Rideklub

52,99

6,00

H

Diskvalificeret

1

174

Zeppelin - 1

Trine Olufsen

Tørring-Uldum Rideklub

H

Opgivet

10

175

Spartan - 1

Trine Olufsen

Tørring-Uldum Rideklub

H

Top | Retur

Resultatliste
Skanderborg Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Skanderborg Rideklub, 3 dages påskestævne med spring og dressur to klasser med forhøjede dotering
21/04/2011 - 23/04/2011


7U-LC Springning Ponyer - A

Antal plac.: 1Metode: B0
Dotering: Tempo: 275

Dommere:C: Peter Kaae

 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

3

58

Amezing Amira - 2

Emmely Birkballe

Kongsvad Rideklub Thorsager

36,91

0,00

H

1

59

Skovengens Sir Bailey - 3

Lea Katrine Olesen

Boller Rideklub

44,07

4,00

H

2

54

Indi - 3

Sara Spåbæk Johansen

Ponygården Solvangs Rideklub

56,27

4,00

H

4

179

Zorajah - 1

Sophie Heglingegaard

Silkeborg Rideklub

40,07

8,00

H

Top | Retur

Resultatliste
Skanderborg Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Skanderborg Rideklub, 3 dages påskestævne med spring og dressur to klasser med forhøjede dotering
21/04/2011 - 23/04/2011


8LB1* Springning Ponyer - A

Antal plac.: 5Metode: B4
Dotering: 200, 175, 150, 100, 100Tempo: 300

Dommere:C: Peter Kaae

 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

17

58

Amezing Amira - 2

Emmely Birkballe

Kongsvad Rideklub Thorsager

43,43

0,00

H

 

17,32

0,00

1

2

10

68

Don Juan - 2

Monica Bøgh Damm

Guldager Rideklub

39,00

0,00

H

 

18,89

0,00

1

3

2

73

Holleskovgårds Teckla - 3

Cecilie Gosvig

Gjern Rideklub

49,74

0,00

H

 

19,23

0,00

1

4

15

81

Cairo - 2

Anne N. Jensen

Kjellerup og Omegns Rideklub

48,94

0,00

H

 

19,49

0,00

1

5

19

70

Albert - 2

Marcus Husted Winther

Mols Rideklub

39,66

0,00

H

 

20,03

0,00

1

4

155

Stald Poppels Harmony - 2

Pernille Dooleweerdt Jensen

Djursland Rideklub

47,00

0,00

H

 

20,09

0,00

1

16

76

Granly's Maite - 2

Camilla Skovgaard Thomsen

Sportsrideklubben Aalborg

48,20

0,00

H

 

23,24

0,00

1

9

63

Suze - 2

Laura Saxtorph Adamsen

Kallehavegård Rideklub, Randers

42,68

0,00

H

 

35,98

5,00

1

11

66

Silvana - 2

Kristine Wessel Svenningsen

Viborg Rideklub

48,00

0,00

H

 

46,21

20,00

1

Diskvalificeret

14

64

Idem Dito - 2

Emily Greve Somerset

Sportsrideklubben Rævhalegaard

46,00

0,00

H

 

Diskvalificeret

1

3

59

Skovengens Sir Bailey - 3

Lea Katrine Olesen

Boller Rideklub

43,23

4,00

H

6

178

Magic Unit - 2

Anja Sloth Ballegaard

Skanderborg Rideklub

43,92

4,00

H

13

67

Tai Titika - 2

Emma Sofie Røy

Kirstineholm Rideklub

45,23

4,00

H

7

176

Silver Girl - 2

Malene Dahl

Rideklubben Hinnitus

45,40

4,00

H

1

154

Bastiaan - 3

Karoline Loft

Aarhus Rideklub

45,44

4,00

H

18

82

Daisy - 2

Amalie Knop

Silkeborg Rideklub

48,14

4,00

H

12

62

Gin Fizz - 2

Mette Toft Friis

Hinnerup Rideklub

48,57

4,00

H

5

54

Indi - 3

Sara Spåbæk Johansen

Ponygården Solvangs Rideklub

63,64

7,00

H

Diskvalificeret

8

69

Miss Money Penny - 2

Marcus Husted Winther

Mols Rideklub

H

Top | Retur

Resultatliste
Skanderborg Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Skanderborg Rideklub, 3 dages påskestævne med spring og dressur to klasser med forhøjede dotering
21/04/2011 - 23/04/2011


8LB1* Springning Ponyer - B

Antal plac.: 4Metode: B4
Dotering: 200, 175, 150, 100, 100Tempo: 300

Dommere:C: Peter Kaae

 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

14

75

Amber - 1

Karoline Thorup Knudsen

Vejle Rideklub

46,97

0,00

H

 

19,29

0,00

1

2

1

180

Cirkeline - 1

Tina Bach Nielsen

Hylke Og Omegns Rideforening

44,00

0,00

H

 

21,01

0,00

1

3

15

78

Orchid'S Stewart - 1

Anne Spåbæk Johansen

Ponygården Solvangs Rideklub

50,13

0,00

H

 

21,88

0,00

1

4

3

72

Ziggie Stardust - 1

Nella Hedegaard

Birkedommergård Sportsrideklub

47,57

0,00

H

 

22,23

4,00

1

8

83

Hesteklewa Domino - 1

Trine Friis Bendixen

Skårupgård Sportsrideklub

48,50

0,00

H

 

26,12

4,00

1

10

80

Foinix Dyrekjær - 1

Louise Kjær Riis

Silkeborg Rideklub

36,98

4,00

H

13

79

Emma Ox - 1

Agnete Cnops Laursen

Boller Rideklub

41,70

4,00

H

7

77

Jura - 1

Natascha Petersen

Holstebro Sportsrideklub

43,20

4,00

H

12

136

Find My Name - 1

Simone T. Bjerning

Hinnerup Rideklub

48,18

4,00

H

9

65

Faraus The Best - 1

Maj Balleby Hansen

Tørring-Uldum Rideklub

48,57

4,00

H

5

172

Cacahonette

Maria Maigaard Nielsen

Stevnstrup Rideklub Af 1994

41,61

8,00

H

16

115

Cassiopeia Sunrise - 1

Elisabeth Salhøj Rask

Rideklubben Hinnitus

44,92

8,00

H

2

179

Zorajah - 1

Sophie Heglingegaard

Silkeborg Rideklub

45,16

8,00

H

6

71

Bye Bye Hazel - 1

Mikkel Monrad Jensen

Hadsten og Omegns RideClub

56,95

9,00

H

11

57

Sleipner - 1

Lærke Møller O´Neill

Silkeborg Rideklub

55,93

13,00

H

Diskvalificeret

4

87

Sønderlund'S Salina - 1

Louise Albæk Jensen

Djursland Rideklub

H

Top | Retur

Resultatliste
Skanderborg Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Skanderborg Rideklub, 3 dages påskestævne med spring og dressur to klasser med forhøjede dotering
21/04/2011 - 23/04/2011


9LB2** Springning Ponyer med forhøjede doteringer - A

Antal plac.: 3Metode: B4
Dotering: 700, 400, 250, 150, 150Tempo: 300

Dommere:C: Peter Kaae

 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

11

60

Mille - 3

Anne Sophie Gerstorf Sørensen

Skanderborg Rideklub

40,00

0,00

H

 

16,62

0,00

1

2

9

163

Silvera

Maria Schou

Kjellerup og Omegns Rideklub

45,76

0,00

H

 

17,08

0,00

1

3

1

162

Molly Malou (NL) - 3

Maria Schou

Kjellerup og Omegns Rideklub

40,27

0,00

H

 

18,26

0,00

1

7

84

Cherie - 3

Natasja Bang Lynge

Farsø Rideklub

47,06

0,00

H

 

18,81

0,00

1

3

154

Bastiaan - 3

Karoline Loft

Aarhus Rideklub

47,50

0,00

H

 

20,96

0,00

1

4

73

Holleskovgårds Teckla - 3

Cecilie Gosvig

Gjern Rideklub

45,21

0,00

H

 

23,13

4,00

1

10

93

Tovdal's Impressiv Boy - 3

Annestine Kibech Hansen

Kongsdal Rideklub

46,82

0,00

H

 

24,32

4,00

1

6

61

Mr. Blue - 3

Johanne Andersen

Løgstør Rideklub

41,09

4,00

H

2

94

Jackson - 3

Annestine Kibech Hansen

Kongsdal Rideklub

44,58

4,00

H

5

155

Stald Poppels Harmony - 2

Pernille Dooleweerdt Jensen

Djursland Rideklub

51,40

4,00

H

8

89

Musjo - 3

Mille Albinus Hjermitslev

Aarhus Rideklub

57,11

4,00

H

Top | Retur

Resultatliste
Skanderborg Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Skanderborg Rideklub, 3 dages påskestævne med spring og dressur to klasser med forhøjede dotering
21/04/2011 - 23/04/2011


9LB2** Springning Ponyer med forhøjede doteringer - B

Antal plac.: 4Metode: B4
Dotering: 700, 400, 250, 150, 150Tempo: 300

Dommere:C: Peter Kaae

 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

14

70

Albert - 2

Marcus Husted Winther

Mols Rideklub

38,90

0,00

H

 

16,38

0,00

1

2

3

137

Lopik´S Hans - 2

Amanda Handeland

Billund Sportsrideklub

49,46

0,00

H

 

19,49

0,00

1

3

8

67

Tai Titika - 2

Emma Sofie Røy

Kirstineholm Rideklub

42,88

0,00

H

 

24,76

0,00

1

4

6

62

Gin Fizz - 2

Mette Toft Friis

Hinnerup Rideklub

49,27

0,00

H

 

17,89

4,00

1

9

82

Daisy - 2

Amalie Knop

Silkeborg Rideklub

46,72

0,00

H

 

34,57

6,00

1

5

139

Bella - 2

Bjørk Sanvig Knudsen

Sportsrideklubben Lerbæk

49,20

0,00

H

 

47,72

9,00

1

12

81

Cairo - 2

Anne N. Jensen

Kjellerup og Omegns Rideklub

49,49

4,00

H

13

66

Silvana - 2

Kristine Wessel Svenningsen

Viborg Rideklub

58,41

5,00

H

10

76

Granly's Maite - 2

Camilla Skovgaard Thomsen

Sportsrideklubben Aalborg

67,38

7,00

H

Diskvalificeret

11

63

Suze - 2

Laura Saxtorph Adamsen

Kallehavegård Rideklub, Randers

H

Diskvalificeret

7

64

Idem Dito - 2

Emily Greve Somerset

Sportsrideklubben Rævhalegaard

H

Diskvalificeret

2

69

Miss Money Penny - 2

Marcus Husted Winther

Mols Rideklub

H

Opgivet

4

138

Mølgaards Zafir - 2

Naja Marie Sanvig Knudsen

Sportsrideklubben Lerbæk

H

Diskvalificeret

1

176

Silver Girl - 2

Malene Dahl

Rideklubben Hinnitus

H

Top | Retur

Resultatliste
Skanderborg Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Skanderborg Rideklub, 3 dages påskestævne med spring og dressur to klasser med forhøjede dotering
21/04/2011 - 23/04/2011


9LB2** Springning Ponyer med forhøjede doteringer - C

Antal plac.: 5Metode: B4
Dotering: 700, 400, 250, 150, 150Tempo: 300

Dommere:C: Lis Juul Nielsen

 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

5

115

Cassiopeia Sunrise - 1

Elisabeth Salhøj Rask

Rideklubben Hinnitus

41,65

0,00

H

 

16,38

0,00

1

2

7

86

Lomomba - 1

Nanna Hyldahl

Give Egnens Rytterforening

45,94

0,00

H

 

17,52

0,00

1

3

13

75

Amber - 1

Karoline Thorup Knudsen

Vejle Rideklub

44,39

0,00

H

 

17,66

0,00

1

4

16

90

Chakira - 1

Line Krogstrup

Løgstør Rideklub

43,64

0,00

H

 

17,78

0,00

1

5

1

180

Cirkeline - 1

Tina Bach Nielsen

Hylke Og Omegns Rideforening

42,61

0,00

H

 

20,91

0,00

1

9

78

Orchid'S Stewart - 1

Anne Spåbæk Johansen

Ponygården Solvangs Rideklub

48,90

0,00

H

 

21,40

0,00

1

2

131

Cupido - 1

Mette Vilsbøll Milling

Silkeborg Rideklub

45,64

0,00

H

 

17,95

4,00

1

17

88

Speedy - 1

Lisa Hjermitslev

Sportsrideklubben Aalborg

41,79

0,00

H

 

18,03

4,00

1

6

136

Find My Name - 1

Simone T. Bjerning

Hinnerup Rideklub

45,87

0,00

H

 

18,04

4,00

1

4

172

Cacahonette

Maria Maigaard Nielsen

Stevnstrup Rideklub Af 1994

40,10

0,00

H

 

18,17

4,00

1

18

92

Starlight - 1

Mette Jørgensen Langergaard

Vildbjerg Sportsrideklub

44,56

0,00

H

 

18,33

4,00

1

3

72

Ziggie Stardust - 1

Nella Hedegaard

Birkedommergård Sportsrideklub

47,25

0,00

H

 

21,43

4,00

1

19

80

Foinix Dyrekjær - 1

Louise Kjær Riis

Silkeborg Rideklub

37,09

0,00

H

 

29,36

4,00

1

14

77

Jura - 1

Natascha Petersen

Holstebro Sportsrideklub

43,73

0,00

H

 

31,49

9,00

1

10

85

Micado - 1

Ditte Andersen

Hirtshals Rideklub

41,15

4,00

H

8

71

Bye Bye Hazel - 1

Mikkel Monrad Jensen

Hadsten og Omegns RideClub

42,89

4,00

H

15

87

Sønderlund'S Salina - 1

Louise Albæk Jensen

Djursland Rideklub

44,43

4,00

H

11

57

Sleipner - 1

Lærke Møller O´Neill

Silkeborg Rideklub

59,20

9,00

H

12

65

Faraus The Best - 1

Maj Balleby Hansen

Tørring-Uldum Rideklub

78,94

17,00

H

Diskvalificeret

20

83

Hesteklewa Domino - 1

Trine Friis Bendixen

Skårupgård Sportsrideklub

H

Top | Retur

Resultatliste
Skanderborg Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Skanderborg Rideklub, 3 dages påskestævne med spring og dressur to klasser med forhøjede dotering
21/04/2011 - 23/04/2011


10LA1* Springning Ponyer - A

Antal plac.: 2Metode: B4
Dotering: 250, 200, 175, 150, 100Tempo: 300

Dommere:C: Lis Juul Nielsen

 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

8

162

Molly Malou (NL) - 3

Maria Schou

Kjellerup og Omegns Rideklub

37,02

0,00

H

 

16,22

0,00

1

2

4

89

Musjo - 3

Mille Albinus Hjermitslev

Aarhus Rideklub

37,07

0,00

H

 

19,25

0,00

1

9

93

Tovdal's Impressiv Boy - 3

Annestine Kibech Hansen

Kongsdal Rideklub

38,34

0,00

H

 

20,57

0,00

1

6

60

Mille - 3

Anne Sophie Gerstorf Sørensen

Skanderborg Rideklub

36,31

0,00

H

 

16,15

4,00

1

1

163

Silvera

Maria Schou

Kjellerup og Omegns Rideklub

34,71

4,00

H

2

61

Mr. Blue - 3

Johanne Andersen

Løgstør Rideklub

38,44

4,00

H

1A

94

Jackson - 3

Annestine Kibech Hansen

Kongsdal Rideklub

38,91

4,00

H

5

84

Cherie - 3

Natasja Bang Lynge

Farsø Rideklub

40,77

4,00

H

Top | Retur

Resultatliste
Skanderborg Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Skanderborg Rideklub, 3 dages påskestævne med spring og dressur to klasser med forhøjede dotering
21/04/2011 - 23/04/2011


10LA1* Springning Ponyer - B

Antal plac.: 3Metode: B4
Dotering: 250, 200, 175, 150, 100Tempo: 300

Dommere:C: Lis Juul Nielsen

 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

6

103

Langmarksgaards Zorro - 2

Ina Malchau

Frederikshavn Rideklub

39,16

0,00

H

 

17,86

0,00

1

2

12

167

Skovslunds De'Lay - 2

Line Bøttcher

Barthahus Rideklub

37,37

0,00

H

 

19,57

0,00

1

3

1

181

Scarlett - 2

Line Bøttcher

Barthahus Rideklub

40,45

0,00

H

 

20,61

0,00

1

5

137

Lopik´S Hans - 2

Amanda Handeland

Billund Sportsrideklub

42,51

0,00

H

 

20,62

0,00

1

11

98

Nina - 2

Laura Bonde Rasmussen

Ebeltoft Rideklub

45,59

0,00

H

 

20,89

0,00

1

2

95

Miss Potter - 2

Amalie Saxtorph Adamsen

Kallehavegård Rideklub, Randers

36,21

0,00

H

 

32,69

4,00

1

9

99

Like - 2

Patricia Foged

Sportsrideklubben i Randers

36,99

4,00

H

10

171

Vestergårdens Malifie - 2

Mathilde Lind Skjøtt

Stevnstrup Rideklub Af 1994

39,50

4,00

H

7

68

Don Juan - 2

Monica Bøgh Damm

Guldager Rideklub

52,46

12,00

H

Diskvalificeret

8

138

Mølgaards Zafir - 2

Naja Marie Sanvig Knudsen

Sportsrideklubben Lerbæk

H

Opgivet

3

139

Bella - 2

Bjørk Sanvig Knudsen

Sportsrideklubben Lerbæk

H

Diskvalificeret

4

160

Hedegaardens Tessa - 2

Line Hansen

Kærgård Rideklub

H

Top | Retur

Resultatliste
Skanderborg Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Skanderborg Rideklub, 3 dages påskestævne med spring og dressur to klasser med forhøjede dotering
21/04/2011 - 23/04/2011


10LA1* Springning Ponyer - C

Antal plac.: 4Metode: B4
Dotering: 250, 200, 175, 150, 100Tempo: 300

Dommere:C: Lis Juul Nielsen

 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

14

90

Chakira - 1

Line Krogstrup

Løgstør Rideklub

35,64

0,00

H

 

18,16

0,00

1

2

5

86

Lomomba - 1

Nanna Hyldahl

Give Egnens Rytterforening

38,11

0,00

H

 

19,08

0,00

1

3

9

92

Starlight - 1

Mette Jørgensen Langergaard

Vildbjerg Sportsrideklub

38,89

0,00

H

 

19,18

0,00

1

4

13

126

Felix 399 - 1

Elisabeth Hermansen

Hedensted Og Omegns Rideklub

37,46

0,00

H

 

19,22

0,00

1

6

97

Bailey - 1

Louise Gosvig

Gjern Rideklub

37,87

0,00

H

 

19,96

0,00

1

10

85

Micado - 1

Ditte Andersen

Hirtshals Rideklub

38,09

0,00

H

 

20,57

0,00

1

8

104

Clonkela Miss - 1

Helle Nielsen

Hedensted Og Omegns Rideklub

38,89

0,00

H

 

21,85

0,00

1

3

101

Tippy - 1

Natascha Petersen

Holstebro Sportsrideklub

37,82

0,00

H

 

20,66

4,00

1

1

105

Dooneens Gold Seeker - 1

Sofia Brinch Jacobsen

Nørlund Rideklub

37,80

0,00

H

 

36,37

7,00

1

12

91

Landini - 1

Emilie Bækgård Lillerud

Skanderborg Rideklub

36,20

4,00

H

4

96

Lindenbooms Patrizia - 1

Karen Sørensen

Djursland Rideklub

48,41

4,00

H

11

88

Speedy - 1

Lisa Hjermitslev

Sportsrideklubben Aalborg

53,57

4,00

H

7

100

Vadekærgårds Lille My - 1

Karoline Thorup Knudsen

Vejle Rideklub

53,78

4,00

H

Diskvalificeret

2

174

Zeppelin - 1

Trine Olufsen

Tørring-Uldum Rideklub

H

Diskvalificeret

16

107

Astana Af Højgården - 1

Sofie Rask Thomsen

Skåde Rideklub

H

Top | Retur

Resultatliste
Skanderborg Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Skanderborg Rideklub, 3 dages påskestævne med spring og dressur to klasser med forhøjede dotering
21/04/2011 - 23/04/2011


11LA2** Springning Ponyer - A

Antal plac.: 3Metode: B3
Dotering: 250, 200, 175, 150, 100Tempo: 300

Dommere:C: Lis Juul Nielsen

 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

1

181

Scarlett - 2

Line Bøttcher

Barthahus Rideklub

45,75

0,00

H

 

26,24

0,00

1

2

9

106

Tai Tan Tiki - 2

Sofie Rask Thomsen

Skåde Rideklub

43,16

0,00

H

 

26,71

0,00

1

3

5

103

Langmarksgaards Zorro - 2

Ina Malchau

Frederikshavn Rideklub

44,51

0,00

H

 

27,82

0,00

1

7

98

Nina - 2

Laura Bonde Rasmussen

Ebeltoft Rideklub

48,81

0,00

H

 

31,07

0,00

1

3

99

Like - 2

Patricia Foged

Sportsrideklubben i Randers

43,52

0,00

H

 

27,05

4,00

1

8

167

Skovslunds De'Lay - 2

Line Bøttcher

Barthahus Rideklub

45,27

0,00

H

 

27,17

4,00

1

2

171

Vestergårdens Malifie - 2

Mathilde Lind Skjøtt

Stevnstrup Rideklub Af 1994

47,34

4,00

H

4

95

Miss Potter - 2

Amalie Saxtorph Adamsen

Kallehavegård Rideklub, Randers

52,88

8,00

H

Diskvalificeret

6

160

Hedegaardens Tessa - 2

Line Hansen

Kærgård Rideklub

H

Top | Retur

Resultatliste
Skanderborg Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Skanderborg Rideklub, 3 dages påskestævne med spring og dressur to klasser med forhøjede dotering
21/04/2011 - 23/04/2011


11LA2** Springning Ponyer - B

Antal plac.: 3Metode: B3
Dotering: 250, 200, 175, 150, 100Tempo: 300

Dommere:C: Lis Juul Nielsen

 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

9

105

Dooneens Gold Seeker - 1

Sofia Brinch Jacobsen

Nørlund Rideklub

45,98

0,00

H

 

28,91

0,00

1

2

7

100

Vadekærgårds Lille My - 1

Karoline Thorup Knudsen

Vejle Rideklub

49,28

0,00

H

 

29,65

0,00

1

3

3

91

Landini - 1

Emilie Bækgård Lillerud

Skanderborg Rideklub

46,63

0,00

H

 

29,87

0,00

1

10

126

Felix 399 - 1

Elisabeth Hermansen

Hedensted Og Omegns Rideklub

42,09

0,00

H

 

30,38

0,00

1

13

107

Astana Af Højgården - 1

Sofie Rask Thomsen

Skåde Rideklub

44,93

0,00

H

 

29,81

4,00

1

4

173

Buster - 1

Sofie Østergaard Jensen

Vestbirk Rideklub

44,45

4,00

H

8

97

Bailey - 1

Louise Gosvig

Gjern Rideklub

45,75

4,00

H

2

131

Cupido - 1

Mette Vilsbøll Milling

Silkeborg Rideklub

47,28

4,00

H

6

101

Tippy - 1

Natascha Petersen

Holstebro Sportsrideklub

44,71

8,00

H

5

104

Clonkela Miss - 1

Helle Nielsen

Hedensted Og Omegns Rideklub

48,31

8,00

H

Opgivet

11

96

Lindenbooms Patrizia - 1

Karen Sørensen

Djursland Rideklub

H

Top | Retur

Resultatliste
Skanderborg Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Skanderborg Rideklub, 3 dages påskestævne med spring og dressur to klasser med forhøjede dotering
21/04/2011 - 23/04/2011


12LA1-B Ponyer - A

Antal plac.: 1
Dotering: 250, 200, 175, 150

Dommere:C: Hans Peter Staugaard

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

2

4

Bonansa - 3

Anne Sophie Gerstorf Sørensen

Skanderborg Rideklub



205,00
1



205

70,690

1

3

2

Mitsy - 2

Isabella Engelbreth Mikkelsen

Bording Og Omegns Rideklub



201,00
2



201

69,310

Top | Retur

Resultatliste
Skanderborg Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Skanderborg Rideklub, 3 dages påskestævne med spring og dressur to klasser med forhøjede dotering
21/04/2011 - 23/04/2011


12LA1-B Ponyer - B

Antal plac.: 4
Dotering: 250, 200, 175, 150

Dommere:C: Hans Peter Staugaard

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

13

1

Golden Star - 1

Michelle Snoghøj Mathiesen

Møllebjerg Rideklub



220,00
1



220

75,862

1

14

15

Delmonte Du Bois - 1

Sarah Hedegård Jensen

Thorsø Rideklub



201,00
2



201

69,310

2

11

11

Lindgaardens Achilles - 1

Louise Lindgaard Nielsen

Dolmer Rideklub



195,00
3



195

67,241

3

6

3

Frascati - 1

Anne-Sofie Spaanheden

Viborg Rideklub



192,00
4



192

66,207

4

15

8

Hedemand'S Cæsar - 1

Sarah Johansen

Skanderborg Rideklub



190,00
5



190

65,517

5

13

Cèzanne - 1

Anna Markussen

Skåde Rideklub



188,00
6



188

64,828

8

10

Gulliver V - 1

Josefine Grønvalt Pedersen

Syddjurs Sportsrideklub



186,00
7



186

64,138

9

6

Cedergårdens Irish Chary - 1

Cecilie Pedersen

Skanderborg Rideklub



182,00
8



182

62,759

7

14

Mirabell - 1

Cathrine Schack Bache

Lykkeshøj Rideklub



182,00
8



182

62,759

3

9

Camelot - 1

Anja Sloth Ballegaard

Skanderborg Rideklub



174,00
10



174

60,000

12

16

Grafit - 1

Mathilde Forslund Von Benzon

Tebbestrup Rideklub



173,00
11



173

59,655

1

146

Lundgårds Aslan

Mette Andersen

Harridslev Rideklub



170,00
12



170

58,621

2

166

Andriano - 1

Astrid Bach

Skanderborg Rideklub



163,00
13



163

56,207

10

12

Robin - 1

Liv Nyhave Andersen

Skåde Rideklub



154,00
14



154

53,103

4

140

Opbroek's Aron - 1

Line Fredsbo

Skanderborg Rideklub



145,00
15



145

50,000

Top | Retur

Resultatliste
Skanderborg Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Skanderborg Rideklub, 3 dages påskestævne med spring og dressur to klasser med forhøjede dotering
21/04/2011 - 23/04/2011


13LA4-B Ponyer - A

Antal plac.: 1
Dotering: 300, 250, 200, 150, 150

Dommere:C: Winni Agertoft

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

1

38

My Boy - 3

Emma Pedersen

Skanderborg Rideklub



212,00
1



212

66,250

1

2

41

Søgaards Asterix - 3

Kamilla Østergård Kortbæk

Morsø Rideklub



203,00
2



203

63,438

3

2

Mitsy - 2

Isabella Engelbreth Mikkelsen

Bording Og Omegns Rideklub



200,00
3



200

62,500

4

182

Max - 2

Nadja Pedersen

Viborg Rideklub



195,00
4



195

60,938

Top | Retur

Resultatliste
Skanderborg Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Skanderborg Rideklub, 3 dages påskestævne med spring og dressur to klasser med forhøjede dotering
21/04/2011 - 23/04/2011


13LA4-B Ponyer - B

Antal plac.: 3
Dotering: 300, 250, 200, 150, 150

Dommere:C: Winni Agertoft

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

4

39

Golden Empire - 1

Emilie Gerstorf Lyngsøe

Herslev Rideklub



216,00
1



216

67,500

1

11

15

Delmonte Du Bois - 1

Sarah Hedegård Jensen

Thorsø Rideklub



212,00
2



212

66,250

2

8

1

Golden Star - 1

Michelle Snoghøj Mathiesen

Møllebjerg Rideklub



209,00
3



209

65,313

3

2

145

Nygårds Felix - 1

Kathrine Bruun

Hedensted Og Omegns Rideklub



206,00
4



206

64,375

7

8

Hedemand'S Cæsar - 1

Sarah Johansen

Skanderborg Rideklub



205,00
5



205

64,063

3

128

Ruby Gold Ii - 1

Mette Eskildsen

Ottersbøl Rideklub



196,00
6



196

61,250

1

159

Admiral Charó - 1

Michelle Laursen

Rebelsig Sportsrideklub



194,00
7



194

60,625

6

10

Gulliver V - 1

Josefine Grønvalt Pedersen

Syddjurs Sportsrideklub



190,00
8



190

59,375

10

11

Lindgaardens Achilles - 1

Louise Lindgaard Nielsen

Dolmer Rideklub



186,00
9



186

58,125

9

13

Cèzanne - 1

Anna Markussen

Skåde Rideklub



183,00
10



183

57,188

5

37

Møgelholts Cartier - 1

Emma B. Pedersen

Viborg Rideklub



177,00
11



177

55,313

Top | Retur

Resultatliste
Skanderborg Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Skanderborg Rideklub, 3 dages påskestævne med spring og dressur to klasser med forhøjede dotering
21/04/2011 - 23/04/2011


14PRI04 rev. 09 Ponyer Indledende - A

Antal plac.: 2
Dotering: 350, 300, 250

Dommere:C: Christine Winther Prip

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

8

32

Melli'S Dornik - 1

Alexandra Sørensen

Skanderborg Rideklub



256,00
1



256

67,368

1

3

30

Spartacus - 1

Silke S. Sinnerup

Silkeborg Rideklub



246,00
2



246

64,737

2

4

31

Maglebjergs After Midnight - 1

Kirstine Andersen

Viborg Rideklub



239,00
3



239

62,895

5

34

Ferdinand - 1

Kristine Koch Bejtrup

Aarhus Rideklub



239,00
3



239

62,895

6

35

Mr. Rubin Hur Ricane Carter - 1

Sarah Hedegård Jensen

Thorsø Rideklub



239,00
3



239

62,895

2

149

Tookwino - 1

Mathilde  Mellerud

Skanderborg Rideklub



234,00
6



234

61,579

Top | Retur

Resultatliste
Skanderborg Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Skanderborg Rideklub, 3 dages påskestævne med spring og dressur to klasser med forhøjede dotering
21/04/2011 - 23/04/2011


15MB1-A Heste - A

Antal plac.: 6
Dotering: 400, 300, 250, 200

Dommere:C: Christine Winther Prip

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

22

20

Camiro Mandø

Alexandra Sørensen

Skanderborg Rideklub



261,00
1



261

70,541

1

14

23

Leopold

Henriette Dam Vestergård

Djursland Rideklub



260,00
2



260

70,270

2

20

25

Rådbjerg'S Pari Piet

Anne Sofie Aaen

Dalumgård Rideklub



252,00
3



252

68,108

3

23

18

De Nero Af Støvlebæk

Sarah Birkmose Nielsen

Skanderborg Rideklub



246,00
4



246

66,486

4

15

26

Korporal Hærup

Pia Gram-Sørensen

Aalestrup Heste- og Rideklub



244,00
5



244

65,946

5

2

24

Donares

Anne Sofie Aaen

Dalumgård Rideklub



242,00
6



242

65,405

6

18

127

Sinclair

Sanne Boesen

Kjellerup og Omegns Rideklub



240,00
7



240

64,865

6

148

Uristinels

Nina Aagaard Bendix

Kirstinelund Sportsrideklub



240,00
7



240

64,865

8

156

Broadway

Lise Thøgersen

Tørring Rideklub



239,00
9



239

64,595

11

19

Cheri

Kathrine Benko Hyllested

Gl. Estrup Rideklub



237,00
10



237

64,054

5

147

Hielke

Martin Johansen

Skanderborg Rideklub



236,00
11



236

63,784

12

21

Brenda

Anne Markocejski

Tebbestrup Rideklub



233,00
12



233

62,973

4

165

Kim Blæsbjerg

Maja Kristine Jensen Bryderup

Sanderum Rideklub



233,00
12



233

62,973

1

183

Sambuca

Michael Sproegel

Aarhus Rideklub



233,00
12



233

62,973

13

22

Mercuri-Bell

Anna Brockdorff

Vestbirk Rideklub



226,00
15



226

61,081

16

27

Lhotka Boesgaard

Mai Karlshøj Nicholaisen

Hedensted Og Omegns Rideklub



225,00
16



225

60,811

9

161

Hitman

Alexandra Sørensen

Skanderborg Rideklub



223,00
17



223

60,270

17

28

May Landuc

Laura N. Man Midthaug

Aarhus Rideklub



219,00
18



219

59,189

21

29

Trøstruplund'S Duncan (Duncan)

Karen Sylvest Hansen

Kjellerup og Omegns Rideklub



215,00
19



215

58,108

7

150

Pentagon K.

Louise Karstoft

Aarhus Rideklub



215,00
19



215

58,108

19

169

Gejlgård Nathalie

Lisbeth Rasmussen

Nørre Djurs Rideklub



208,00
21



208

56,216

3

168

Hollywood

Lisbeth Rasmussen

Nørre Djurs Rideklub






Disk

Top | Retur