Resultater
Skanderborg Rideklub


Online link

DRF Stævnesystem - Midtjysk Cup 1. afd. 17/18 marts
17/03/2012 - 18/03/2012


Klasseoversigt
1.LD1- B pony med trækker - A
2.LD2 - B pony - A
3.LC1 - B pony - A
4.LC3 - B pony - A
5.LB3 - B pony - A
6.Procentklasse LA1 - B til LA4 - B pony - A
7.Procentklasse LA5/LA6/MB1/PRI hest/pony - A
8.LC1 hest - A
9.LC3 hest - A
11.LA1 hest - A
12.Procentklasse LA2 til LA4 hest - A
13.ULE pony - A
14.LD** pony - A
15.ULC** - A
16.LC** pony - A
17.ULB* - A
18.LB** pony - A
19.LA* pony - A
20.ULE hest - A
21.LD - A
22.ULC** hest - A
23.LC** hest - A
24.ULB* hest - A
25.LB** - A

Resultatliste
Skanderborg Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Midtjysk Cup 1. afd. 17/18 marts
17/03/2012 - 18/03/2012


1 LD1- B pony med trækker - A

Antal plac.: 2
Dotering:

Dommere: C: Christina Kirk

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

2

55

JULIUS - 3

Line Ginnerup Andersen

Skanderborg Rideklub



108,00
1



108

72,000

1

5

129

MELANIE - 2

Nanna ?

Skanderborg Rideklub



97,00
2



97

64,667

2

4

112

MATINA - 1

Jonas Kjeldsen

Skanderborg Rideklub



95,00
3



95

63,333

3

72

AMALIE RONDA - 3

Stine H. Christensen

Skanderborg Rideklub



93,00
4



93

62,000

1

151

INDIRA - 1

mathilde Kjærulff Nørgaard

Vestbirk Rideklub



91,00
5



91

60,667

Top | Retur

Resultatliste
Skanderborg Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Midtjysk Cup 1. afd. 17/18 marts
17/03/2012 - 18/03/2012


2LD2 - B pony - A

Antal plac.: 2
Dotering:

Dommere:C: Christina Kirk

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

2

55

JULIUS - 3

Line Ginnerup Andersen

Skanderborg Rideklub



123,00
1



123

68,333

1

3

9

AMADEUS - 2

Mille Kynde Schaltz Pedersen

Lindegårdens Rideklub



121,00
2



121

67,222

2

4

62

DIAMOND - 1

Emma Rekly Jensen

Malling Rideklub



113,00
3



113

62,778

6

66

THANEHØJS MADS - 3

Maja Skovdal Nørgaard

Skanderborg Rideklub



112,00
4



112

62,222

1

45

MANET - 3

Emilie Kronborg

Skanderborg Rideklub



111,00
5



111

61,667

5

64

INDY GIRL - 2

Emma Green

Malling Rideklub



101,00
6



101

56,111

Top | Retur

Resultatliste
Skanderborg Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Midtjysk Cup 1. afd. 17/18 marts
17/03/2012 - 18/03/2012


3LC1 - B pony - A

Antal plac.: 5
Dotering:

Dommere:C: Christina Kirk

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

13

16

FIRHØJS BONEY M - 1

Emma Blom

Rosenholm og Omegns Rideklub af 2005



166,00
1



166

69,167

1

20

84

FREDENS GOLDEN ZIDANNE - 2

Anne Sophie Gerstorf Sørensen

Skanderborg Rideklub



163,00
2



163

67,917

2

5

9

AMADEUS - 2

Mille Kynde Schaltz Pedersen

Lindegårdens Rideklub



153,00
3



153

63,750

3

14

49

ARKING - 1

Amanda Møller

Skanderborg Rideklub



153,00
3



153

63,750

3

11

149

LANGMARKSGAARDS NANCERRE - 1

Victoria Maabjerg Mørch

Gjern Rideklub



151,00
5



151

62,917

5

16

65

PHILIPPA MARIE - 1

Ulrikke Bruun

Årslevgaardens Rideforening



149,00
6



149

62,083

17

69

LEURHOEVE'S JUSTIN - 1

Caroline Bugge

Hylke Og Omegns Rideforening



147,00
7



147

61,250

18

79

ØSTERGÅRDENS EASY - 1

Anne R. Thorsager

Årslevgaardens Rideforening



147,00
7



147

61,250

2

10

INDY - 3

Emilie Vad

Skanderborg Rideklub



146,00
9



146

60,833

1

66

THANEHØJS MADS - 3

Maja Skovdal Nørgaard

Skanderborg Rideklub



144,00
10



144

60,000

19

107

LANDINI - 1

Louise Bækgård Lillerud

Skanderborg Rideklub



144,00
10



144

60,000

7

118

CANDY - 2

Line Olsen

Skanderborg Rideklub



144,00
10



144

60,000

9

105

NEMO - 2

Sarah Hedegård Jensen

Skanderborg Rideklub



142,00
13



142

59,167

10

152

CAREY - 1

andrea houmann Johansen

Årslevgaardens Rideforening



142,00
13



142

59,167

6

54

IRIS - 2

Maya Mosegaard Cramon

Rosenholm og Omegns Rideklub af 2005



140,00
15



140

58,333

15

62

DIAMOND - 1

Emma Rekly Jensen

Malling Rideklub



140,00
15



140

58,333

4

50

SILVER MOON - 2

Helena Futtrup

Skanderborg Rideklub



138,00
17



138

57,500

8

64

INDY GIRL - 2

Emma Green

Malling Rideklub



136,00
18



136

56,667

3

45

MANET - 3

Emilie Kronborg

Skanderborg Rideklub



132,00
19



132

55,000

12

150

BÆKLUNDS ANIZETTE - 1

Rebecca Maabjerg Mørch

Gjern Rideklub






Opgi

Top | Retur

Resultatliste
Skanderborg Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Midtjysk Cup 1. afd. 17/18 marts
17/03/2012 - 18/03/2012


4LC3 - B pony - A

Antal plac.: 4
Dotering:

Dommere:C: Christina Kirk

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

9

16

FIRHØJS BONEY M - 1

Emma Blom

Rosenholm og Omegns Rideklub af 2005



166,00
1



166

69,167

1

3

46

TAKE THAT A - 2

Simone Kronborg

Skanderborg Rideklub



160,00
2



160

66,667

2

11

65

PHILIPPA MARIE - 1

Ulrikke Bruun

Årslevgaardens Rideforening



159,00
3



159

66,250

3

7

152

CAREY - 1

andrea houmann Johansen

Årslevgaardens Rideforening



159,00
3



159

66,250

3

13

79

ØSTERGÅRDENS EASY - 1

Anne R. Thorsager

Årslevgaardens Rideforening



154,00
5



154

64,167

2

44

FLAMME LE GRANDE - 2

Anne Cecilie Nikoline Jensen

Lindegårdens Rideklub



153,00
6



153

63,750

12

69

LEURHOEVE'S JUSTIN - 1

Caroline Bugge

Hylke Og Omegns Rideforening



152,00
7



152

63,333

1

10

INDY - 3

Emilie Vad

Skanderborg Rideklub



150,00
8



150

62,500

6

118

CANDY - 2

Line Olsen

Skanderborg Rideklub



147,00
9



147

61,250

8

71

HANNIBAL - 1

Julia Høgh Jensen

Boller Rideklub



146,00
10



146

60,833

5

105

NEMO - 2

Sarah Hedegård Jensen

Skanderborg Rideklub



143,00
11



143

59,583

14

107

LANDINI - 1

Louise Bækgård Lillerud

Skanderborg Rideklub



143,00
11



143

59,583

4

54

IRIS - 2

Maya Mosegaard Cramon

Rosenholm og Omegns Rideklub af 2005



142,00
13



142

59,167

10

56

OLFERT - 1

Line Kondrup-Andersen

Skanderborg Rideklub



141,00
14



141

58,750

Top | Retur

Resultatliste
Skanderborg Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Midtjysk Cup 1. afd. 17/18 marts
17/03/2012 - 18/03/2012


5LB3 - B pony - A

Antal plac.: 2
Dotering:

Dommere:C: Britt Thørring Hansen

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

3

106

NICOLAS CAGE - 2

Sarah Hedegård Jensen

Skanderborg Rideklub



186,00
1



186

66,429

1

2

44

FLAMME LE GRANDE - 2

Anne Cecilie Nikoline Jensen

Lindegårdens Rideklub



172,00
2



172

61,429

2

5

80

UKKI LOUWRA - 1

Signe Thomsen

Skanderborg Rideklub



170,00
3



170

60,714

1

46

TAKE THAT A - 2

Simone Kronborg

Skanderborg Rideklub



164,00
4



164

58,571

4

71

HANNIBAL - 1

Julia Høgh Jensen

Boller Rideklub



164,00
4



164

58,571

Top | Retur

Resultatliste
Skanderborg Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Midtjysk Cup 1. afd. 17/18 marts
17/03/2012 - 18/03/2012


6Procentklasse LA1 - B til LA4 - B pony - A

Antal plac.: 4
Dotering:

Dommere:C: Jeannette Graarup Jensen

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

8

87

NØRLUNDS VINCENTE - 1

Alexandra Gerstorf Sørensen

Skanderborg Rideklub



67,24
2



67

67,240

1

9

53

UNIQUE - 2

Cecilie K. Hansen

Hinnerup Rideklub



64,38
4



64

64,380

2

7

82

PRINS ORLOFF - 2

Anne Sophie Gerstorf Sørensen

Skanderborg Rideklub



64,14
4



64

64,140

3

1

106

NICOLAS CAGE - 2

Sarah Hedegård Jensen

Skanderborg Rideklub



63,79
6



64

63,790

4

12

83

PRINS ORLOFF - 2

Anne Sophie Gerstorf Sørensen

Skanderborg Rideklub



63,43
6



63

63,430

5

12

ØSTERVANGS AVANTI - 2

Sigrid Kortnum

Gjern Rideklub



61,72
8



62

61,720

3

5

VALIANT - 2

Astrid Hedeman

Skanderborg Rideklub



61,38
8



61

61,380

4

68

HAAHR'S GHIBLI - 1

Freya Høgsbro

Silkeborg Rideklub



60,69
10



61

60,690

10

89

CEDERGÅRDENS IRISH CHARY - 1

Cecilie Pedersen

Skanderborg Rideklub



60,33
10



60

60,330

11

48

CAMELOT - 1

Anja Sloth Ballegaard

Skanderborg Rideklub



59,06
11



59

59,060

13

90

CEDERGÅRDENS IRISH CHARY - 1

Cecilie Pedersen

Skanderborg Rideklub



58,13
12



58

58,130

6

80

UKKI LOUWRA - 1

Signe Thomsen

Skanderborg Rideklub



56,90
13



57

56,900

2

103

SPIRIT - 1

Amanda Ericon Andersen

Skanderborg Rideklub



53,79
14



54

53,790

Top | Retur

Resultatliste
Skanderborg Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Midtjysk Cup 1. afd. 17/18 marts
17/03/2012 - 18/03/2012


7Procentklasse LA5/LA6/MB1/PRI hest/pony - A

Antal plac.: 4
Dotering:

Dommere:C: Jeannette Graarup Jensen

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

15

32

DE NERO AF STØVLEBÆK

Sarah Birkmose Nielsen

Skanderborg Rideklub



65,95
3



66

65,950

1

13

88

HOLSTEINS NUMBER ONE - 1

Alexandra Gerstorf Sørensen

Skanderborg Rideklub



65,50
3



66

65,500

2

7

59

GEE GEE 2 - 1

Maria Mølgaard Pedersen

Ikast Rideklub



64,75
6



65

64,750

3

14

137

MILAN A.M. - 2

Emma Pedersen

Skanderborg Rideklub



64,50
6



65

64,500

4

6

42

MØGELBJERG'S EL CAMINO

Charlotte Aalling Kondrup

Skanderborg Rideklub



64,21
6



64

64,210

9

41

STEVEN SEAGAL - 2

Sofie Amalie Rasmussen

Skanderborg Rideklub



63,75
7



64

63,750

2

40

STEVEN SEAGAL - 2

Sofie Amalie Rasmussen

Skanderborg Rideklub



63,00
7



63

63,000

8

28

FIREBALL - 1

Fiji Kjær Lynge

Skårupgård Sportsrideklub



61,75
9



62

61,750

4

74

HEDEMAND'S CÆSAR - 1

Sarah Johansen

Skanderborg Rideklub



60,26
11



60

60,260

10

76

LILLEGÅRDENS LOLLIPOP - 1

Freya Høgsbro

Silkeborg Rideklub



60,25
11



60

60,250

12

73

HEDEMAND'S CÆSAR - 1

Sarah Johansen

Skanderborg Rideklub



58,00
11



58

58,000

5

75

LILLEGÅRDENS LOLLIPOP - 1

Freya Høgsbro

Silkeborg Rideklub



57,63
13



58

57,630

1

48

CAMELOT - 1

Anja Sloth Ballegaard

Skanderborg Rideklub



56,00
13



56

56,000

16

3

TANHOLMS SHANIQUE

Nina Loft Jensen Mattila

Skanderborg Rideklub



55,41
15



55

55,410

Top | Retur

Resultatliste
Skanderborg Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Midtjysk Cup 1. afd. 17/18 marts
17/03/2012 - 18/03/2012


8LC1 hest - A

Antal plac.: 2
Dotering:

Dommere:C: Britt Thørring Hansen

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

5

52

MOONLIGHT SHADOW

Jeanette Pedersen

Thorsø Rideklub



156,00
1



156

65,000

1

3

133

CASPER LYNG

sanne godskesen

Skanderborg Rideklub



155,00
2



155

64,583

2

2

101

ASTANA

Pernille Plesner Bloch

Boller Rideklub



153,00
3



153

63,750

4

27

SANTOS

Annette Brodd

Hadsten og Omegns RideClub



148,00
4



148

61,667

6

121

MERKUR FRA HVOLBÆK

Christina Dam

Hylke Og Omegns Rideforening



143,00
5



143

59,583

1

153

KALYPSO

Sofie Hyldeqvist

Kirstineholm Rideklub



142,00
6



142

59,167

Top | Retur

Resultatliste
Skanderborg Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Midtjysk Cup 1. afd. 17/18 marts
17/03/2012 - 18/03/2012


9LC3 hest - A

Antal plac.: 2
Dotering:

Dommere:C: Britt Thørring Hansen

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

2

101

ASTANA

Pernille Plesner Bloch

Boller Rideklub



158,00
1



158

65,833

1

1

127

LOOK LIZA

Julia Haysen

Skanderborg Rideklub



158,00
1



158

65,833

1

3

133

CASPER LYNG

sanne godskesen

Skanderborg Rideklub



157,00
3



157

65,417

4

27

SANTOS

Annette Brodd

Hadsten og Omegns RideClub



154,00
4



154

64,167

6

52

MOONLIGHT SHADOW

Jeanette Pedersen

Thorsø Rideklub



154,00
4



154

64,167

5

142

UPHELIA STENAGERGAARD

Marie Storm Petersen

Hylke Og Omegns Rideforening



144,00
6



144

60,000

Top | Retur

Resultatliste
Skanderborg Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Midtjysk Cup 1. afd. 17/18 marts
17/03/2012 - 18/03/2012


11LA1 hest - A

Antal plac.: 3
Dotering:

Dommere:C: Britt Thørring Hansen

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

5

51

DELICIOUS

Dianna Hessellund Nielsen

Skanderborg Rideklub



177,00
1



177

68,077

1

11

36

SYVHØJEGÅRDS UNO BELLA

Ditte Gilkær

Skanderborg Rideklub



175,00
2



175

67,308

2

8

6

WELT-TOKE TRAASDAHL

rikke bornhøft

Skåde Rideklub



169,00
3



169

65,000

3

10

4

DODOS MACK

Maja Baarsch

Kirstinelund Sportsrideklub



161,00
4



161

61,923

4

60

BRUNELLO

Ilse Sørensen

Hylke Og Omegns Rideforening



155,00
5



155

59,615

1

139

LADY ROMANCE

Lene Frederiksen

Skanderborg Rideklub



155,00
5



155

59,615

9

18

LOTTE

Tanya Andersen

Kirstineholm Rideklub



154,00
7



154

59,231

7

1

STAGHØJGÅRDS MARIANO

Marianne Jakobsen

Hylke Og Omegns Rideforening



150,00
8



150

57,692

3

33

VALAKKEN

Shermin Hooshyar

Årslevgaardens Rideforening



147,00
9



147

56,538

6

110

GUCCI KLIEN

Pia Lündberg

Skanderborg Rideklub



144,00
10



144

55,385

Top | Retur

Resultatliste
Skanderborg Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Midtjysk Cup 1. afd. 17/18 marts
17/03/2012 - 18/03/2012


12Procentklasse LA2 til LA4 hest - A

Antal plac.: 3
Dotering:

Dommere:C: Britt Thørring Hansen

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

10

51

DELICIOUS

Dianna Hessellund Nielsen

Skanderborg Rideklub



66,21
2



66

66,210

1

7

43

STENKJERS LOMBARDO

Susanne Rasmussen

Gjern Rideklub



65,86
3



66

65,860

2

11

122

LA COUR BJERRE

Søren Andersen

Skanderborg Rideklub



64,71
4



65

64,710

3

2

1

STAGHØJGÅRDS MARIANO

Marianne Jakobsen

Hylke Og Omegns Rideforening



63,79
5



64

63,790

5

58

SIRENA

Camilla Lisby Mortensen

Aarhus Rideklub



62,41
6



62

62,410

8

6

WELT-TOKE TRAASDAHL

rikke bornhøft

Skåde Rideklub



61,72
7



62

61,720

4

35

NORDDALENS SPEEDFIRE

Frederikke Jakobsen

Edelgårdens Rideklub



59,31
8



59

59,310

3

18

LOTTE

Tanya Andersen

Kirstineholm Rideklub



57,94
9



58

57,940

6

109

GUCCI KLIEN

Louise Nielsen

Skanderborg Rideklub



56,21
10



56

56,210

1

60

BRUNELLO

Ilse Sørensen

Hylke Og Omegns Rideforening



54,48
11



54

54,480

9

139

LADY ROMANCE

Lene Frederiksen

Skanderborg Rideklub



53,10
12



53

53,100

Top | Retur

Resultatliste
Skanderborg Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Midtjysk Cup 1. afd. 17/18 marts
17/03/2012 - 18/03/2012


13ULE pony - A

Antal plac.: 2Metode: B0
Dotering:

Dommere:C: Karen Ballegaard Jensen

 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

4

39

MATINA - 2

Helena Thybo Jørgensen

Skanderborg Rideklub

31,500

0,000

H

1

2

22

MATINA - 2

Sara Sørensen

Skanderborg Rideklub

33,100

0,000

H

1

3

24

FILOU - 2

Signe Egholm

Thorsø Rideklub

33,600

0,000

H

1

1

23

TARZAN - 3

Laura Egholm

Thorsø Rideklub

35,000

0,000

H

5

73

HEDEMAND'S CÆSAR - 1

Sarah Johansen

Skanderborg Rideklub

38,400

4,000

H

Top | Retur

Resultatliste
Skanderborg Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Midtjysk Cup 1. afd. 17/18 marts
17/03/2012 - 18/03/2012


14LD** pony - A

Antal plac.: 2Metode: B3
Dotering:

Dommere:C: Karen Ballegaard Jensen

 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

3

115

LABAN - 3

Stevald  Nielsen

Boller Rideklub

42,500

0,000

H

 

22,200

0,000

1

2

5

91

ARIANNE - 2

Freja Fugl

Årslevgaardens Rideforening

46,900

0,000

H

 

31,800

0,000

1

1

23

TARZAN - 3

Laura Egholm

Thorsø Rideklub

46,000

0,000

H

 

35,100

0,000

1

2

66

THANEHØJS MADS - 3

Maja Skovdal Nørgaard

Skanderborg Rideklub

37,900

0,000

H

 

24,100

4,000

1

4

24

FILOU - 2

Signe Egholm

Thorsø Rideklub

41,300

0,000

H

 

30,000

4,000

1

8

78

WH 4EVER LOVE - 1

Josefine Milling Büsing

Skanderborg Rideklub

41,600

0,000

H

 

38,200

4,000

1

6

105

NEMO - 2

Sarah Hedegård Jensen

Skanderborg Rideklub

43,100

4,000

H

Udgået

7

100

ELMHOLTS QUEEN SEVEN - 1

Helene Dose

Hylke Og Omegns Rideforening

H

Top | Retur

Resultatliste
Skanderborg Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Midtjysk Cup 1. afd. 17/18 marts
17/03/2012 - 18/03/2012


15ULC** - A

Antal plac.: 3Metode: B0
Dotering:

Dommere:C: Karen Ballegaard Jensen

 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

6

50

SILVER MOON - 2

Helena Futtrup

Skanderborg Rideklub

37,600

0,000

H

1

8

135

LADY DI - 1

Cecilie Cilleborg Jensen

Skanderborg Rideklub

40,000

0,000

H

1

7

130

ORCHID'S CHAMPER - 1

helena christophersen

Aarhus Rideklub

40,800

0,000

H

1

10

107

LANDINI - 1

Louise Bækgård Lillerud

Skanderborg Rideklub

46,200

0,000

H

1

2

105

NEMO - 2

Sarah Hedegård Jensen

Skanderborg Rideklub

48,700

0,000

H

1

5

91

ARIANNE - 2

Freja Fugl

Årslevgaardens Rideforening

50,400

0,000

H

1

1

99

SNEHVIDE KM - 3

Caroline Qvist Nielsen

Hylke Og Omegns Rideforening

52,100

0,000

H

1

4

38

FIXER - 2

Maria Sørensen

Hylke Og Omegns Rideforening

59,800

0,000

H

Udgået

3

63

MR. CHOCOH - HOT - 2

Laura Kirstine Svangaard

Boller Rideklub

H

Diskvalificeret

9

100

ELMHOLTS QUEEN SEVEN - 1

Helene Dose

Hylke Og Omegns Rideforening

H

Top | Retur

Resultatliste
Skanderborg Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Midtjysk Cup 1. afd. 17/18 marts
17/03/2012 - 18/03/2012


16LC** pony - A

Antal plac.: 4Metode: B4
Dotering:

Dommere:C: Karen Ballegaard Jensen

 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

12

107

LANDINI - 1

Louise Bækgård Lillerud

Skanderborg Rideklub

40,400

0,000

H

 

15,700

0,000

1

2

9

130

ORCHID'S CHAMPER - 1

helena christophersen

Aarhus Rideklub

39,700

0,000

H

 

15,800

0,000

1

3

1

113

CAMILLA - 3

Stevald Bøje Nielsen

Boller Rideklub

40,200

0,000

H

 

16,100

0,000

1

4

5

115

LABAN - 3

Stevald  Nielsen

Boller Rideklub

40,500

0,000

H

 

16,900

0,000

1

11

135

LADY DI - 1

Cecilie Cilleborg Jensen

Skanderborg Rideklub

37,900

0,000

H

 

17,600

0,000

1

10

131

MONTANA - 1

Emilie Friis Johansen

Skanderborg Rideklub

41,400

0,000

H

 

18,400

0,000

1

8

97

GUCCI - 2

Christina Bugge

Hylke Og Omegns Rideforening

43,100

0,000

H

 

18,400

0,000

1

2

147

LAERYDS KORINT - 3

Laura Sille Olesen

Boller Rideklub

45,800

0,000

H

 

19,200

0,000

1

4

66

THANEHØJS MADS - 3

Maja Skovdal Nørgaard

Skanderborg Rideklub

44,900

0,000

H

 

19,600

0,000

1

6

63

MR. CHOCOH - HOT - 2

Laura Kirstine Svangaard

Boller Rideklub

46,200

0,000

H

 

22,000

0,000

1

7

38

FIXER - 2

Maria Sørensen

Hylke Og Omegns Rideforening

57,900

0,000

H

 

22,400

0,000

1

3

99

SNEHVIDE KM - 3

Caroline Qvist Nielsen

Hylke Og Omegns Rideforening

53,000

0,000

H

 

17,800

4,000

1

Udgået

13

78

WH 4EVER LOVE - 1

Josefine Milling Büsing

Skanderborg Rideklub

37,300

0,000

H

 

DIS_Udgået

1

Top | Retur

Resultatliste
Skanderborg Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Midtjysk Cup 1. afd. 17/18 marts
17/03/2012 - 18/03/2012


17ULB* - A

Antal plac.: 2Metode: B0
Dotering:

Dommere:C: Karen Ballegaard Jensen

 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

4

131

MONTANA - 1

Emilie Friis Johansen

Skanderborg Rideklub

43,700

0,000

H

1

3

85

LADY BLUE EYE GUBBEN - 2

Anne Sophie Gerstorf Sørensen

Skanderborg Rideklub

46,000

0,000

H

1

2

11

BARBIE - 3

Amalie Lind

Horsens Rideklub

48,200

0,000

H

1

1

147

LAERYDS KORINT - 3

Laura Sille Olesen

Boller Rideklub

51,100

0,000

H

1

5

37

BELLA DONNA - 1

Cecilia Elisabeth Nielsen

Hylke Og Omegns Rideforening

51,700

0,000

H

Top | Retur

Resultatliste
Skanderborg Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Midtjysk Cup 1. afd. 17/18 marts
17/03/2012 - 18/03/2012


18LB** pony - A

Antal plac.: 3Metode: B4
Dotering:

Dommere:C: Karen Ballegaard Jensen

 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

5

113

CAMILLA - 3

Stevald Bøje Nielsen

Boller Rideklub

33,200

0,000

H

 

22,400

0,000

1

2

3

86

MILLE - 3

Anne Sophie Gerstorf Sørensen

Skanderborg Rideklub

36,800

0,000

H

 

22,900

0,000

1

3

1

146

SNIT - 3

Lea Katrine Olesen

Boller Rideklub

38,100

0,000

H

 

23,500

0,000

1

9

85

LADY BLUE EYE GUBBEN - 2

Anne Sophie Gerstorf Sørensen

Skanderborg Rideklub

36,200

0,000

H

 

24,100

0,000

1

8

97

GUCCI - 2

Christina Bugge

Hylke Og Omegns Rideforening

34,600

0,000

H

 

25,600

0,000

1

7

106

NICOLAS CAGE - 2

Sarah Hedegård Jensen

Skanderborg Rideklub

43,300

0,000

H

 

27,000

0,000

1

2

94

PRINS - 3

Sara Petersen

Horsens Rideklub

38,200

0,000

H

 

30,400

0,000

1

12

37

BELLA DONNA - 1

Cecilia Elisabeth Nielsen

Hylke Og Omegns Rideforening

40,700

0,000

H

 

46,400

4,000

1

6

93

MAGIC UNIT - 2

Anja Sloth Ballegaard

Skanderborg Rideklub

46,600

4,000

H

Udgået

4

11

BARBIE - 3

Amalie Lind

Horsens Rideklub

H

Diskvalificeret

11

103

SPIRIT - 1

Amanda Ericon Andersen

Skanderborg Rideklub

H

Top | Retur

Resultatliste
Skanderborg Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Midtjysk Cup 1. afd. 17/18 marts
17/03/2012 - 18/03/2012


19LA* pony - A

Antal plac.: 2Metode: B4
Dotering:

Dommere:C: Peter Kaae

 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

3

86

MILLE - 3

Anne Sophie Gerstorf Sørensen

Skanderborg Rideklub

34,100

0,000

H

 

22,300

0,000

1

2

2

146

SNIT - 3

Lea Katrine Olesen

Boller Rideklub

37,000

0,000

H

 

22,400

0,000

1

4

93

MAGIC UNIT - 2

Anja Sloth Ballegaard

Skanderborg Rideklub

35,100

0,000

H

 

25,100

0,000

1

1

94

PRINS - 3

Sara Petersen

Horsens Rideklub

36,100

0,000

H

 

31,500

0,000

1

5

106

NICOLAS CAGE - 2

Sarah Hedegård Jensen

Skanderborg Rideklub

41,900

4,000

H

Top | Retur

Resultatliste
Skanderborg Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Midtjysk Cup 1. afd. 17/18 marts
17/03/2012 - 18/03/2012


20ULE hest - A

Antal plac.: 1Metode: B0
Dotering:

Dommere:C: Peter Kaae

 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

5

123

RIKKE

Emilie Houlberg

Hadsten og Omegns RideClub

32,400

0,000

H

1

1

124

MØRKBAK'S ARAMIS

Birgitte  Nielsen

Skanderborg Rideklub

33,160

0,000

H

1

4

32

DE NERO AF STØVLEBÆK

Sarah Birkmose Nielsen

Skanderborg Rideklub

39,410

0,000

H

3

34

MASSINI

Christina Munkesø

Skåde Rideklub

32,130

4,000

H

Top | Retur

Resultatliste
Skanderborg Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Midtjysk Cup 1. afd. 17/18 marts
17/03/2012 - 18/03/2012


21LD - A

Antal plac.: 3Metode: B3
Dotering:

Dommere:C: Peter Kaae

 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

8

117

LENNOX

Camilla Nickelsen

Thorsø Rideklub

38,100

0,000

H

 

26,700

0,000

1

2

3

132

BEYOND ANY COMPARISON

Anna Bindesbøll

Silkeborg Rideklub

40,000

0,000

H

 

28,300

0,000

1

3

1

124

MØRKBAK'S ARAMIS

Birgitte  Nielsen

Skanderborg Rideklub

44,800

0,000

H

 

34,900

0,000

1

7

101

ASTANA

Pernille Plesner Bloch

Boller Rideklub

40,300

0,000

H

 

26,200

4,000

1

6

92

SKOVHØJS KINETTIC

Anja T. Hansen

Boller Rideklub

41,700

0,000

H

 

33,200

4,000

1

-1

32

DE NERO AF STØVLEBÆK

Sarah Birkmose Nielsen

Skanderborg Rideklub

48,600

4,000

H

9

123

RIKKE

Emilie Houlberg

Hadsten og Omegns RideClub

60,000

4,000

H

5

34

MASSINI

Christina Munkesø

Skåde Rideklub

38,900

8,000

H

Udgået

4

2

ROYAL BACK

Benedicte Anderson

Skanderborg Rideklub

H

Udgået

2

145

LENZICCO

Ditte Fauerby

Skåde Rideklub

H

Top | Retur

Resultatliste
Skanderborg Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Midtjysk Cup 1. afd. 17/18 marts
17/03/2012 - 18/03/2012


22ULC** hest - A

Antal plac.: 3Metode: B0
Dotering:

Dommere:C: Peter Kaae

 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

5

2

ROYAL BACK

Benedicte Anderson

Skanderborg Rideklub

40,800

0,000

H

1

12

96

AKIA LIBERTY

Maria Louise Skjødt Jensen

Hadsten og Omegns RideClub

44,400

0,000

H

1

3

95

HEARTWOMAN

Lærke Lichtenstein

Horsens Rideklub

44,800

0,000

H

1

1

154

HEDENS COGNAC

Emilie Bækgård Lillerud

Skanderborg Rideklub

49,200

0,000

H

1

2

134

CISSEL V

Mia Emilie Risvang

Årslevgaardens Rideforening

52,900

0,000

H

10

81

CAREFUL

Anja Sloth Ballegaard

Skanderborg Rideklub

41,200

4,000

H

11

92

SKOVHØJS KINETTIC

Anja T. Hansen

Boller Rideklub

47,300

4,000

H

8

13

PANDOER

Lone L. Hesselmark

Kirstinelund Sportsrideklub

53,300

4,000

H

9

26

CORTINA

Louise B. Larsen

Hadsten og Omegns RideClub

66,000

4,000

H

7

8

FOREST TIQUINO

Anne Helene Sørensen

Skanderborg Rideklub

57,300

12,000

H

4

145

LENZICCO

Ditte Fauerby

Skåde Rideklub

77,200

12,000

H

6

7

MINI

Laila Pedersen

Skanderborg Rideklub

97,000

16,000

H

Top | Retur

Resultatliste
Skanderborg Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Midtjysk Cup 1. afd. 17/18 marts
17/03/2012 - 18/03/2012


23LC** hest - A

Antal plac.: 4Metode: B4
Dotering:

Dommere:C: Peter Kaae

 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

2

155

MALOU B

jannie hartman

Kirstineholm Rideklub

42,300

0,000

H

 

18,800

0,000

1

2

16

117

LENNOX

Camilla Nickelsen

Thorsø Rideklub

39,300

0,000

H

 

18,900

0,000

1

3

10

81

CAREFUL

Anja Sloth Ballegaard

Skanderborg Rideklub

42,100

0,000

H

 

19,100

0,000

1

4

12

96

AKIA LIBERTY

Maria Louise Skjødt Jensen

Hadsten og Omegns RideClub

42,600

0,000

H

 

20,700

0,000

1

3

134

CISSEL V

Mia Emilie Risvang

Årslevgaardens Rideforening

47,800

0,000

H

 

21,100

0,000

1

15

114

SEBASTIAN

Cecilie Aaby

Skanderborg Rideklub

40,100

0,000

H

 

21,400

0,000

1

5

144

GUCCI KILEN

Søren Andersen

Skanderborg Rideklub

42,300

0,000

H

 

21,600

0,000

1

14

104

BARON BEAUJOLAIS

Camilla K. Larsen

Aarhus Rideklub

44,200

0,000

H

 

23,800

0,000

1

8

13

PANDOER

Lone L. Hesselmark

Kirstinelund Sportsrideklub

43,200

0,000

H

 

23,900

0,000

1

6

7

MINI

Laila Pedersen

Skanderborg Rideklub

46,300

0,000

H

 

25,200

0,000

1

9

26

CORTINA

Louise B. Larsen

Hadsten og Omegns RideClub

47,300

0,000

H

 

34,600

4,000

1

4

132

BEYOND ANY COMPARISON

Anna Bindesbøll

Silkeborg Rideklub

43,000

4,000

H

7

8

FOREST TIQUINO

Anne Helene Sørensen

Skanderborg Rideklub

43,200

4,000

H

11

95

HEARTWOMAN

Lærke Lichtenstein

Horsens Rideklub

45,700

4,000

H

13

101

ASTANA

Pernille Plesner Bloch

Boller Rideklub

41,300

8,000

H

Top | Retur

Resultatliste
Skanderborg Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Midtjysk Cup 1. afd. 17/18 marts
17/03/2012 - 18/03/2012


24ULB* hest - A

Antal plac.: 3Metode: B0
Dotering:

Dommere:C: Peter Kaae

 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

9

114

SEBASTIAN

Cecilie Aaby

Skanderborg Rideklub

42,800

0,000

H

1

1

156

JACKPOT

Stine Holm

Silkeborg Rideklub

44,800

0,000

H

1

2

143

CHIBELLO

Søren Andersen

Skanderborg Rideklub

45,000

0,000

H

1

4

29

MUNKENÆSS ACORDINA

Jens Fedder

Hylke Og Omegns Rideforening

45,100

0,000

H

1

7

98

DALBÆKS ANTHONY

Lea Rix Jalum

Silkeborg Rideklub

47,300

0,000

H

1

8

104

BARON BEAUJOLAIS

Camilla K. Larsen

Aarhus Rideklub

48,200

0,000

H

5

20

AMIGO

Susanne Hansen

Skanderborg Rideklub

44,300

4,000

H

3

138

MØLLEGÅRDENS SAFIER

Anne Marie Pind Andersen

Kirstineholm Rideklub

44,300

8,000

H

6

111

VODAJO

Pernille Leth

Kjellerup og Omegns Rideklub

47,700

8,000

H

Top | Retur

Resultatliste
Skanderborg Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Midtjysk Cup 1. afd. 17/18 marts
17/03/2012 - 18/03/2012


25LB** - A

Antal plac.: 2Metode: B4
Dotering:

Dommere:C: Peter Kaae

 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

6

29

MUNKENÆSS ACORDINA

Jens Fedder

Hylke Og Omegns Rideforening

35,200

0,000

H

 

28,000

0,000

1

2

5

98

DALBÆKS ANTHONY

Lea Rix Jalum

Silkeborg Rideklub

36,400

0,000

H

 

28,400

0,000

1

1

143

CHIBELLO

Søren Andersen

Skanderborg Rideklub

38,200

0,000

H

 

28,500

0,000

1

7

20

AMIGO

Susanne Hansen

Skanderborg Rideklub

38,200

0,000

H

 

37,900

4,000

1

4

111

VODAJO

Pernille Leth

Kjellerup og Omegns Rideklub

36,200

4,000

H

2

138

MØLLEGÅRDENS SAFIER

Anne Marie Pind Andersen

Kirstineholm Rideklub

50,200

4,000

H

8

144

GUCCI KILEN

Søren Andersen

Skanderborg Rideklub

56,800

4,000

H

Top | Retur