Resultater
Skanderborg Rideklub


Online link

DRF Stævnesystem - Skanderborg distriksstæven for hest og pony med distriktssmesterskab for hold
22/09/2012 - 23/09/2012


Klasseoversigt
1.LA3-A Heste - A
3.LA1-B Ponyer - A
3.LA1-B Ponyer - B
4.LA2-B Ponyer - A
5.LA4-B Ponyer - A
9.LA5-A Ponyer - A
10.LA6-A Ponyer - A
11.PRI12 Ponyer Indledende - A
12.LA1-A Heste - A
13.LA4-A Heste - A
14.MB1-A Heste - A
15.LA1-B Ponyer - A
17.PRT12 Ponyer holdmesterskab - A
18.PRM12 Ponyer indv. Mesterskab - A
20.Holdmesterskabet for hest, LA1 - A
21.Holdmesterskabet for hest, LA3 - A
22.Holdmesterskabet for hest, LA4 - A
24.Holdmesterskabet for pony, LA1 - A
25.Holdmesterskab for pony, LA2 - A

Resultatliste
Skanderborg Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Skanderborg distriksstæven for hest og pony med distriktssmesterskab for hold
22/09/2012 - 23/09/2012


1 LA3-A Heste - A

Antal plac.: 4
Dotering: 300, 200, 175, 130

Dommere: C: Rikke Lenskjold

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

10

79

DON JUAN

Tina Pagh Dalgaard

Sportsrideklubben Skovly



205,00
1



205

70,690

1

2

146

CISSEL V

Julie Bodin

Årslevgaardens Rideforening



200,00
2



200

68,966

2

1

177

MELISSA

Christina Dalsbæk Falk Sørensen

Skanderborg Rideklub



198,00
3



198

68,276

3

16

113

FLINTEGÅRDENS DÉJÀVU

Peter Koefoed-Holm

Djursland Rideklub



197,00
4



197

67,931

4

14

106

ROLLO

Mette Sejbjerg Jensen

Skanderborg Rideklub



196,00
5



196

67,586

4

126

LA COUR BJERRE

Søren Andersen

Skanderborg Rideklub



194,00
6



194

66,897

7

18

LANDLYST RHIANNON

Trine Honoré Holm

Stald Grønvang Sportsrideklub



193,00
7



193

66,552

13

95

BAKKELY'S UNIK

Karen Marie Bruun

Kjellerup og Omegns Rideklub



191,00
8



191

65,862

5

117

DACAPRIO II

Christina Sørensen

Djursland Rideklub



184,00
9



184

63,448

3

118

PASCAL MC COY

Karin Fallah

Ringkøbing Rideklub



184,00
9



184

63,448

12

90

ESKAGERGÅRDS ROBINSON

Birgitte Juhl

Harridslev Rideklub



182,00
11



182

62,759

17

116

DELANO

Winni Agertoft

Kirstineholm Rideklub



179,00
12



179

61,724

8

42

ROMANN FREJ

Laila Pedersen

Årslevgaardens Rideforening



176,00
13



176

60,690

9

63

CHREVI´S ANGEL

Ann Charlot Rughaven

Djursland Rideklub



176,00
13



176

60,690

15

112

FRONTLINE AF MAALING

Michelle Bergholdt Høj

Stevnstrup Rideklub Af 1994



176,00
13



176

60,690

Top | Retur

Resultatliste
Skanderborg Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Skanderborg distriksstæven for hest og pony med distriktssmesterskab for hold
22/09/2012 - 23/09/2012


3LA1-B Ponyer - A

Antal plac.: 2
Dotering: 250, 200, 150, 130

Dommere:C: Heidi Graarup Jensen

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

8

122

QUALIKO DE L'AUBE - 2

Julie Nørgaard

Aarhus Rideklub



190,00
1



190

65,517

1

2

15

PONYGÅRDENS MIKKEL - 3

Josephine-Emilia Nielsen

Aarhus Rideklub



184,00
2



184

63,448

2

4

96

TRAEUMER - 2

Caroline Falkenskov

Vejle Rideklub



184,00
2



184

63,448

2

5

47

BÆKLUNDS LINDOS - 2

Line N. Langhoff

Hedensted Og Omegns Rideklub



183,00
4



183

63,103

1

121

HØJVANGS BOLETTE - 2

Julie Nørgaard

Aarhus Rideklub



181,00
5



181

62,414

3

123

STEVEN SEAGAL - 2

Sofie Amalie Rasmussen

Skanderborg Rideklub



179,00
6



179

61,724

6

51

VALIANT - 2

Astrid Hedeman

Aarhus Rideklub



177,00
7



177

61,034

7

120

SILVER SHADOW - 2

Julie Gasbjerg

Silkeborg Rideklub



174,00
8



174

60,000

Top | Retur

Resultatliste
Skanderborg Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Skanderborg distriksstæven for hest og pony med distriktssmesterskab for hold
22/09/2012 - 23/09/2012


3LA1-B Ponyer - B

Antal plac.: 3
Dotering: 250, 200, 150, 130

Dommere:C: Heidi Graarup Jensen

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

12

100

NØRLUNDS VINCENTE - 1

Alexandra Sørensen

Skanderborg Rideklub



196,00
1



196

67,586

1

4

36

NØRLUNDS KING ARTHUR - 1

Kathrine Alrøe

Aarhus Rideklub



184,00
2



184

63,448

2

1

55

SANNE VAN DE NIEUWE HEUVEL - 1

Amalie Nogel Madsen

Hovgaard Rideklub



180,00
3



180

62,069

3

6

81

ALONSO - 1

Maria L. Nielsen

Dolmer Rideklub



180,00
3



180

62,069

3

2

75

MØGELHOLTS ETERNITY - 1

Cathrine Berg

Stald Grønvang Sportsrideklub



178,00
5



178

61,379

7

13

ARKIBALL - 1

Marie Øgelund Dammand

Vestbirk Rideklub



176,00
6



176

60,690

8

78

SANDGRAVGÅRD'S RICKO - 1

Line N. Langhoff

Hedensted Og Omegns Rideklub



175,00
7



175

60,345

10

115

HOEFKE'S ALWAYS THE BEST - 1

signe rauff bjørnholt

Edelgårdens Rideklub



173,00
8



173

59,655

11

98

BANDIT QUEEN - 1

Siw Voldsgaard

Tobøl Rideklub



171,00
9



171

58,966

9

111

SANTANA - 1

Rikke Eriksen

Dalby Rideklub



171,00
9



171

58,966

3

83

HAAHR'S GAIA - 1

Emilie Haahr Jelle

Harridslev Rideklub



167,00
11



167

57,586

5

68

POLLY - 1

Louise Højen Pedersen

Vejle Rideklub



165,00
12



165

56,897

Top | Retur

Resultatliste
Skanderborg Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Skanderborg distriksstæven for hest og pony med distriktssmesterskab for hold
22/09/2012 - 23/09/2012


4LA2-B Ponyer - A

Antal plac.: 4
Dotering: 250, 200, 150, 130

Dommere:C: Heidi Graarup Jensen

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

10

30

TOVDAL'S ATTENTION - 1

Sandra Gottlieb Lyngø

Aarhus Rideklub



222,00
1



222

69,375

1

8

36

NØRLUNDS KING ARTHUR - 1

Kathrine Alrøe

Aarhus Rideklub



209,00
2



209

65,313

2

7

27

NEW TABASCO - 1

Stine Krarup Pedersen

Skanderborg Rideklub



204,00
3



204

63,750

3

11

80

MORLYN RIVERDANCE - 1

Cecilie Mahaffy

Hedensted Og Omegns Rideklub



201,00
4



201

62,813

4

1

46

LINDGAARDENS ACHILLES - 1

Louise Lindgaard Nielsen

Dolmer Rideklub



200,00
5



200

62,500

15

62

UNIQUE - 2

Cecilie K. Hansen

Hinnerup Rideklub



195,00
6



195

60,938

4

51

VALIANT - 2

Astrid Hedeman

Aarhus Rideklub



194,00
7



194

60,625

5

23

HOT CHILI - 1

Emma Skov

Billund Sportsrideklub



193,00
8



193

60,313

6

13

ARKIBALL - 1

Marie Øgelund Dammand

Vestbirk Rideklub



192,00
9



192

60,000

9

55

SANNE VAN DE NIEUWE HEUVEL - 1

Amalie Nogel Madsen

Hovgaard Rideklub



192,00
9



192

60,000

2

120

SILVER SHADOW - 2

Julie Gasbjerg

Silkeborg Rideklub



192,00
9



192

60,000

3

39

ISABELLA AF MINDET - 2

Lærke Malling

Tørring-Uldum Rideklub



190,00
12



190

59,375

13

98

BANDIT QUEEN - 1

Siw Voldsgaard

Tobøl Rideklub



190,00
12



190

59,375

12

83

HAAHR'S GAIA - 1

Emilie Haahr Jelle

Harridslev Rideklub



186,00
14



186

58,125

14

111

SANTANA - 1

Rikke Eriksen

Dalby Rideklub



184,00
15



184

57,500

Top | Retur

Resultatliste
Skanderborg Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Skanderborg distriksstæven for hest og pony med distriktssmesterskab for hold
22/09/2012 - 23/09/2012


5LA4-B Ponyer - A

Antal plac.: 2
Dotering: 250, 200, 150, 130

Dommere:C: Winni Agertoft

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

10

80

MORLYN RIVERDANCE - 1

Cecilie Mahaffy

Hedensted Og Omegns Rideklub



223,00
1



223

69,688

1

5

61

SILLE - 3

Silje Toftgaard

Stald Grønvang Sportsrideklub



209,00
2



209

65,313

2

4

56

LUNDGÅRDS ADONIS - 2

Nikoline Ulrich

Vejle Rideklub



206,00
3



206

64,375

7

22

CÈZANNE - 1

Anna Markussen

Skåde Rideklub



204,00
4



204

63,750

1

62

UNIQUE - 2

Cecilie K. Hansen

Hinnerup Rideklub



202,00
5



202

63,125

2

46

LINDGAARDENS ACHILLES - 1

Louise Lindgaard Nielsen

Dolmer Rideklub



197,00
6



197

61,563

3

39

ISABELLA AF MINDET - 2

Lærke Malling

Tørring-Uldum Rideklub



194,00
7



194

60,625

8

23

HOT CHILI - 1

Emma Skov

Billund Sportsrideklub



186,00
8



186

58,125

Top | Retur

Resultatliste
Skanderborg Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Skanderborg distriksstæven for hest og pony med distriktssmesterskab for hold
22/09/2012 - 23/09/2012


9LA5-A Ponyer - A

Antal plac.: 1
Dotering: 250, 200, 150, 130

Dommere:C: Rikke Lenskjold

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

2

22

CÈZANNE - 1

Anna Markussen

Skåde Rideklub



188,00
1



188

62,667

1

1

35

FIRFOD JARGON - 2

Nana Ekstrøm Olesen

Grindsted Rideklub



178,00
2



178

59,333

Top | Retur

Resultatliste
Skanderborg Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Skanderborg distriksstæven for hest og pony med distriktssmesterskab for hold
22/09/2012 - 23/09/2012


10LA6-A Ponyer - A

Antal plac.: 3
Dotering: 250, 200, 150, 130

Dommere:C: Winni Agertoft

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

12

1

KONIJENPAD RAMBO - 1

Maja B. Larsen

Kolding Rideklub



257,00
1



257

67,632

1

8

119

FERDINAND - 1

Rikke Niklassen

Skanderborg Rideklub



255,00
2



255

67,105

2

5

11

LILLEHØJS MACON - 2

Emma Frahm

Kløvergård Rideklub



252,00
3



252

66,316

3

9

60

SØNDERMARKENS ZIDAN - 1

Emma Thomsen

Herning Rideklub



248,00
4



248

65,263

6

176

EGEBALLES RAFAEL - 1

Marzia Perolari

Grindsted Rideklub



247,00
5



247

65,000

3

53

MOZART - 2

Mia Marie Holm Madsen

Ølgod & Omegns Rideklub



244,00
6



244

64,211

1

7

ADONI - 2

Rikke Christiansen

Jelling Sports Rideklub



241,00
7



241

63,421

7

152

MARIETON'S SANSSOUSI - 1

Terese Schlander

Aarhus Rideklub



241,00
7



241

63,421

11

64

LINDVEDS MUSCA - 1

Emma Hannibal

Sportsrideklubben Skovly



239,00
9



239

62,895

2

9

YGOR - 2

Anna Thorstein Davidsen

Sportsrideklubben Skovly



238,00
10



238

62,632

10

12

VANESSA-D - 1

Josefine Jeppesen

Sportsrideklubben Skovly



237,00
11



237

62,368

4

49

ØRSBJERGGÅRDS LAZIO - 1

Mikela Rossel

Hedensted Og Omegns Rideklub



235,00
12



235

61,842

Top | Retur

Resultatliste
Skanderborg Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Skanderborg distriksstæven for hest og pony med distriktssmesterskab for hold
22/09/2012 - 23/09/2012


11PRI12 Ponyer Indledende - A

Antal plac.: 3
Dotering: 250, 200, 150, 130

Dommere:C: Winni Agertoft

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

4

99

VIGEROUS RECKLESS - 2

Nanna Hyldahl

Brande Sportsrideklub



276,00
1



276

69,000

1

2

85

HOLSTEINS NUMBER ONE - 2

Anne Sophie Gerstorf Sørensen

Skanderborg Rideklub



275,00
2



275

68,750

2

10

77

RØGILD'S BOROMIR - 1

Sarah Johansen

Skanderborg Rideklub



274,00
3



274

68,500

3

12

94

KLOOSTER'S ELTINO - 1

Anne Sophie Gerstorf Sørensen

Skanderborg Rideklub



270,00
4



270

67,500

1

176

EGEBALLES RAFAEL - 1

Marzia Perolari

Grindsted Rideklub



266,00
5



266

66,500

7

11

LILLEHØJS MACON - 2

Emma Frahm

Kløvergård Rideklub



263,00
6



263

65,750

6

9

YGOR - 2

Anna Thorstein Davidsen

Sportsrideklubben Skovly



262,00
7



262

65,500

8

12

VANESSA-D - 1

Josefine Jeppesen

Sportsrideklubben Skovly



260,00
8



260

65,000

9

64

LINDVEDS MUSCA - 1

Emma Hannibal

Sportsrideklubben Skovly



255,00
9



255

63,750

3

49

ØRSBJERGGÅRDS LAZIO - 1

Mikela Rossel

Hedensted Og Omegns Rideklub



252,00
10



252

63,000

11

119

FERDINAND - 1

Rikke Niklassen

Skanderborg Rideklub



250,00
11



250

62,500

5

7

ADONI - 2

Rikke Christiansen

Jelling Sports Rideklub



245,00
12



245

61,250

Top | Retur

Resultatliste
Skanderborg Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Skanderborg distriksstæven for hest og pony med distriktssmesterskab for hold
22/09/2012 - 23/09/2012


12LA1-A Heste - A

Antal plac.: 3
Dotering: 300, 200, 175, 130

Dommere:C: Birgitte Juul

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

4

86

VESTMARKEN' NOBLESSE

Sissel Kathrine Holm Hansen

Skanderborg Rideklub



179,00
1



179

68,846

1

11

67

SVALEGÅRDS DOMIGO

Ellen Birgitte Farbrot

Rosenholm og Omegns Rideklub af 2005



175,00
2



175

67,308

2

9

84

AFRIEL DONAS DREAM

Katrine Siersted

Tebbestrup Rideklub



172,00
3



172

66,154

3

5

89

EL-G'RANDE

Julie Horne Møller

Kirstineholm Rideklub



167,00
4



167

64,231

1

118

PASCAL MC COY

Karin Fallah

Ringkøbing Rideklub



167,00
4



167

64,231

10

108

LONDON PRIDE

Cecilie Pedersen

Skanderborg Rideklub



165,00
6



165

63,462

2

16

GHOSTFEVER

Nadia Silber Baudy

Årslevgaardens Rideforening



162,00
7



162

62,308

7

91

ASFERG WONDO

Kristine Falbe-hansen

Sportsrideklubben Aalborg



150,00
8



150

57,692

8

102

TØSEN

Thomas Gam

Årslevgaardens Rideforening






Top | Retur

Resultatliste
Skanderborg Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Skanderborg distriksstæven for hest og pony med distriktssmesterskab for hold
22/09/2012 - 23/09/2012


13LA4-A Heste - A

Antal plac.: 4
Dotering: 300, 200, 175, 130

Dommere:C: Birgitte Juul

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

1

106

ROLLO

Mette Sejbjerg Jensen

Skanderborg Rideklub



233,00
1



233

68,529

1

11

45

NEPHEW

Anny Roed

Edelgårdens Rideklub



224,00
2



224

65,882

2

19

112

FRONTLINE AF MAALING

Michelle Bergholdt Høj

Stevnstrup Rideklub Af 1994



223,00
3



223

65,588

3

16

72

NØRREGÅRDS FLETCHER

Marie Louise R. Johansen

Kjellerup og Omegns Rideklub



222,00
4



222

65,294

4

8

19

PENTAGON K.

Louise Karstoft

Aarhus Rideklub



219,00
5



219

64,412

3

126

LA COUR BJERRE

Søren Andersen

Skanderborg Rideklub



219,00
5



219

64,412

2

170

THIJS S.

Ida Thomsen

Skanderborg Rideklub



219,00
5



219

64,412

14

69

FAIRCHILD

Amanda Abildskov Barenholt

Silkeborg Rideklub



218,00
8



218

64,118

15

71

HOTLIER

Ida Rasmussen

Vestbirk Rideklub



218,00
8



218

64,118

9

34

DUN JUAN

Anja Bjerrregaard Thorsen

Højris Rideklub



216,00
10



216

63,529

12

52

ENZO

Rikke Winther

Edelgårdens Rideklub



216,00
10



216

63,529

5

20

LYKKEBO'S LATINO

Eva Grønkjær

Sydthy Rideklub



213,00
12



213

62,647

17

79

DON JUAN

Tina Pagh Dalgaard

Sportsrideklubben Skovly



213,00
12



213

62,647

13

63

CHREVI´S ANGEL

Ann Charlot Rughaven

Djursland Rideklub



207,00
14



207

60,882

7

16

GHOSTFEVER

Nadia Silber Baudy

Årslevgaardens Rideforening



201,00
15



201

59,118

4

57

TANHOLMS SHANIQUE

Nina Loft Jensen Mattila

Skanderborg Rideklub



193,00
16



193

56,765

Top | Retur

Resultatliste
Skanderborg Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Skanderborg distriksstæven for hest og pony med distriktssmesterskab for hold
22/09/2012 - 23/09/2012


14MB1-A Heste - A

Antal plac.: 4
Dotering: 300, 200, 175, 130

Dommere:C: Rikke Lenskjold

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

7

101

SOROYA

Ellen Birgitte Farbrot

Rosenholm og Omegns Rideklub af 2005



260,00
1



260

70,270

1

13

110

C'EST LA VIE

Gert Rasmussen

Vestbirk Rideklub



254,00
2



254

68,649

2

6

48

DE NERO AF STØVLEBÆK

Sarah Birkmose Nielsen

Skanderborg Rideklub



248,00
3



248

67,027

3

12

32

LINDELYGAARDS ATLANTIS

Charlotte Andersen

Rideklubben Hinnitus



246,00
4



246

66,486

4

14

2

GAMMELBYS COMANDER

Jeannette Graarup Jensen

Hylke Og Omegns Rideforening



242,00
5



242

65,405

4

40

RED DIABLO

Malene Dalgaard Rasmussen

Edelgårdens Rideklub



242,00
5



242

65,405

2

124

DIALOG

Stine Andersen

Edelgårdens Rideklub



242,00
5



242

65,405

8

33

HOT SHOT

Sara Sproegel

Aarhus Rideklub



240,00
8



240

64,865

9

97

RONALDO - SØLYST

Peter Veller

Gjern Rideklub



240,00
8



240

64,865

11

105

BIRKEGÅRDENS LECTOR

Mette Sejbjerg Jensen

Skanderborg Rideklub



234,00
10



234

63,243

1

66

BERGERUDS ARAGORN

Ellen Birgitte Farbrot

Rosenholm og Omegns Rideklub af 2005



230,00
11



230

62,162

10

20

LYKKEBO'S LATINO

Eva Grønkjær

Sydthy Rideklub



227,00
12



227

61,351

15

147

JAMAICA HILL

Line Monrad Brandt Jensen

Hadsten og Omegns RideClub



200,00
13



200

54,054

5

145

AMIGO AF STALD FALKENBERG

Sissel Kathrine Holm Hansen

Skanderborg Rideklub






Disk

Top | Retur

Resultatliste
Skanderborg Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Skanderborg distriksstæven for hest og pony med distriktssmesterskab for hold
22/09/2012 - 23/09/2012


15LA1-B Ponyer - A

Antal plac.: 3
Dotering: 250, 200, 150, 130

Dommere:C: Berit Visholm Høg

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

1

141

MR. RUBIN HUR RICANE CARTER - 1

Sarah Hedegård Jensen

Skanderborg Rideklub



212,00
1



212

73,103

1

7

27

NEW TABASCO - 1

Stine Krarup Pedersen

Skanderborg Rideklub



200,00
2



200

68,966

2

9

55

SANNE VAN DE NIEUWE HEUVEL - 1

Amalie Nogel Madsen

Hovgaard Rideklub



197,00
3



197

67,931

3

4

88

APACHE - 2

Laura Andreassen

Silkeborg Rideklub



191,00
4



191

65,862

5

96

TRAEUMER - 2

Caroline Falkenskov

Vejle Rideklub



189,00
5



189

65,172

10

81

ALONSO - 1

Maria L. Nielsen

Dolmer Rideklub



182,00
6



182

62,759

11

107

MILAN A.M. - 2

Emma Pedersen

Skanderborg Rideklub



180,00
7



180

62,069

8

36

NØRLUNDS KING ARTHUR - 1

Kathrine Alrøe

Aarhus Rideklub



171,00
8



171

58,966

2

115

HOEFKE'S ALWAYS THE BEST - 1

signe rauff bjørnholt

Edelgårdens Rideklub



170,00
9



170

58,621

3

120

SILVER SHADOW - 2

Julie Gasbjerg

Silkeborg Rideklub



167,00
10



167

57,586

12

83

HAAHR'S GAIA - 1

Emilie Haahr Jelle

Harridslev Rideklub



159,00
11



159

54,828

6

13

ARKIBALL - 1

Marie Øgelund Dammand

Vestbirk Rideklub






Top | Retur

Resultatliste
Skanderborg Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Skanderborg distriksstæven for hest og pony med distriktssmesterskab for hold
22/09/2012 - 23/09/2012


17PRT12 Ponyer holdmesterskab - A

Antal plac.: 3
Dotering: 250, 200, 150, 130

Dommere:C: Rikke Lenskjold

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

5

37

WESTERHUIS JORIK - 1

Malene Aborg

Harridslev Rideklub



273,00
1



273

70,000

1

1

169

ORCHID'S HELENAE - 2

Emilie Røy

Aarhus Rideklub



258,00
2



258

66,154

2

3

10

FJORDGLIMT MR GIPSON (OS) - 2

Maria Ladefoged Pedersen

Sportsrideklubben Skovly



256,00
3



256

65,641

3

6

65

DEZIMA - 1

Rebecca Barros

Vejle Rideklub



252,00
4



252

64,615

9

6

SPARTACUS - 1

Silke Skov Sinnerup

Silkeborg Rideklub



250,00
5



250

64,103

4

29

HAPPY - 1

Trine Højen Pedersen

Vejle Rideklub



246,00
6



246

63,077

7

77

RØGILD'S BOROMIR - 1

Sarah Johansen

Skanderborg Rideklub



246,00
6



246

63,077

10

85

HOLSTEINS NUMBER ONE - 2

Anne Sophie Gerstorf Sørensen

Skanderborg Rideklub



241,00
8



241

61,795

8

24

DOMINGO - 1

Mathilde Kure

Ikast Rideklub



235,00
9



235

60,256

2

9

YGOR - 2

Anna Thorstein Davidsen

Sportsrideklubben Skovly






Top | Retur

Resultatliste
Skanderborg Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Skanderborg distriksstæven for hest og pony med distriktssmesterskab for hold
22/09/2012 - 23/09/2012


18PRM12 Ponyer indv. Mesterskab - A

Antal plac.: 2
Dotering: 250, 200, 150, 130

Dommere:C: Rikke Lenskjold

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

5

37

WESTERHUIS JORIK - 1

Malene Aborg

Harridslev Rideklub



292,00
1



292

71,220

1

3

169

ORCHID'S HELENAE - 2

Emilie Røy

Aarhus Rideklub



289,00
2



289

70,488

2

1

24

DOMINGO - 1

Mathilde Kure

Ikast Rideklub



278,00
3



278

67,805

2

6

SPARTACUS - 1

Silke Skov Sinnerup

Silkeborg Rideklub



275,00
4



275

67,073

4

10

FJORDGLIMT MR GIPSON (OS) - 2

Maria Ladefoged Pedersen

Sportsrideklubben Skovly



275,00
4



275

67,073

6

77

RØGILD'S BOROMIR - 1

Sarah Johansen

Skanderborg Rideklub



262,00
6



262

63,902

8

41

HONEYMOON - 2

Ellen Smith

Vejle Rideklub






Opgi

Top | Retur

Resultatliste
Skanderborg Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Skanderborg distriksstæven for hest og pony med distriktssmesterskab for hold
22/09/2012 - 23/09/2012


20Holdmesterskabet for hest, LA1 - A

Antal plac.: 4
Dotering:

Dommere:H: Christine Winther Prip, C: Grethe Eriksen, M: Mette Ubbesen

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

4

178

OVERGAARD'S PAMANOV

Camilla Dalby Adsbøl

Tebbestrup Rideklub


190,00
1

190,00
1

181,00
1


561

71,923

1

2

58

JESTIS WANILA

Jette Lestrøm

Skårupgård Sportsrideklub


180,00
2

172,00
3

176,00
3


528

67,692

2

15

148

MERLON - LIGHT

Ida Guldberg

Årslevgaardens Rideforening


177,00
3

174,00
2

177,00
2


528

67,692

2

8

31

CALYPSO

Sissel Kathrine Holm Hansen

Skanderborg Rideklub


172,00
5

169,00
5

175,00
4


516

66,154

4

11

52

ENZO

Rikke Winther

Edelgårdens Rideklub


173,00
4

168,00
6

172,00
5


513

65,769

6

159

MINOBLE

Maiken I Pedersen

Kirstinelund Sportsrideklub


169,00
6

168,00
6

171,00
6


508

65,128

3

72

NØRREGÅRDS FLETCHER

Marie Louise R. Johansen

Kjellerup og Omegns Rideklub


169,00
6

162,00
9

171,00
6


502

64,359

10

90

ESKAGERGÅRDS ROBINSON

Birgitte Juhl

Harridslev Rideklub


167,00
8

170,00
4

162,00
10


499

63,974

1

132

SKYWALKER

Rikke Søby

Kaløvig Sportsrideklub


164,00
9

162,00
9

165,00
8


491

62,949

5

175

FÆLDGÅRDENS DONKERQUE

Mathilde A. Andersen

Nørlund Rideklub


161,00
10

162,00
9

165,00
8


488

62,564

12

108

LONDON PRIDE

Cecilie Pedersen

Skanderborg Rideklub


157,00
11

165,00
8

157,00
11


479

61,410

7

127

GØRKLINTGÅRDS SANIRO

Trine Riber Rasmussen

Rosenholm og Omegns Rideklub af 2005


154,00
12

156,00
12

156,00
12


466

59,744

9

162

SCHAKIRA GØGHOLM

Nina Schmølz Olsen

Rideklubben Hinnitus


146,00
13

150,00
14

154,00
13


450

57,692

13

155

GØRKLINTGÅRDS DONNA SIA

Josephine Stenholt Knudsen

Silkeborg Rideklub


144,00
14

154,00
13

149,00
14


447

57,308

Top | Retur

Resultatliste
Skanderborg Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Skanderborg distriksstæven for hest og pony med distriktssmesterskab for hold
22/09/2012 - 23/09/2012


21Holdmesterskabet for hest, LA3 - A

Antal plac.: 4
Dotering:

Dommere:H: Christine Winther Prip, C: Grethe Eriksen, M: Mette Ubbesen

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

3

95

BAKKELY'S UNIK

Karen Marie Bruun

Kjellerup og Omegns Rideklub


197,00
1

195,00
2

194,00
1


586

67,356

1

4

179

SAKSGAARDS DINA

Susanne Gangsted-Rasmussen

Tebbestrup Rideklub


195,00
2

198,00
1

191,00
2


584

67,126

2

6A

160

DAVINIA PAX

Nanna Hye Sun Kruuse

Kirstinelund Sportsrideklub


192,00
3

193,00
3

186,00
3


571

65,632

3

13

146

CISSEL V

Julie Bodin

Årslevgaardens Rideforening


189,00
5

187,00
5

186,00
3


562

64,598

4

6

4

MOESKÆRS PAPAYA

Maria Brinch Jacobsen

Nørlund Rideklub


185,00
8

191,00
4

183,00
7


559

64,253

1

133

BØGELYS MAGIC

Benedikte Damgaard

Kaløvig Sportsrideklub


191,00
4

180,00
9

185,00
5


556

63,908

12

156

DYRSLUNDS LOGO

Lisbet Due

Silkeborg Rideklub


188,00
6

185,00
7

180,00
9


553

63,563

2

143

HEXAGON NORD

Annie Nielsen

Skårupgård Sportsrideklub


186,00
7

179,00
11

184,00
6


549

63,103

7

128

LORD V

Karina Litten Pedersen

Rosenholm og Omegns Rideklub af 2005


184,00
9

186,00
6

174,00
12


544

62,529

11

166

CAREFUL

Anja Sloth Ballegaard

Skanderborg Rideklub


179,00
10

185,00
7

180,00
9


544

62,529

8

167

DELICIOUS

Dianna Hessellund Nielsen

Skanderborg Rideklub


175,00
11

180,00
9

175,00
11


530

60,920

10

45

NEPHEW

Anny Roed

Edelgårdens Rideklub


173,00
12

168,00
12

183,00
7


524

60,230

9

164

LANCELOT

Simone Lunding-Hoppe

Harridslev Rideklub






Top | Retur

Resultatliste
Skanderborg Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Skanderborg distriksstæven for hest og pony med distriktssmesterskab for hold
22/09/2012 - 23/09/2012


22Holdmesterskabet for hest, LA4 - A

Antal plac.: 4
Dotering:

Dommere:H: Bertha Schioldan Lund, C: Mette Ubbesen, M: Grethe Eriksen

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

3

44

SERUPGÅRDS BREEZER

Laila Aarrejärvi Bilstrup

Kjellerup og Omegns Rideklub


241,00
2

251,00
1

245,00
1


737

72,255

1

8

54

CAMIRO MANDØ

Alexandra Sørensen

Skanderborg Rideklub


245,00
1

244,00
2

239,00
2


728

71,373

2

6

161

OBREJA'S SLY

Thomas Grauslund

Kirstinelund Sportsrideklub


225,00
4

229,00
3

226,00
5


680

66,667

3

12

126

LA COUR BJERRE

Søren Andersen

Skanderborg Rideklub


228,00
3

219,00
6

227,00
4


674

66,078

4

11

171

ECHELON

Lise Sørensen

Edelgårdens Rideklub


216,00
5

224,00
4

229,00
3


669

65,588

10

8

DAHLIA

Karin B. Sørensen

Harridslev Rideklub


213,00
8

220,00
5

218,00
9


651

63,824

5

151

WALSING WONDER AK

Kamilla Wandsø Petersen

Nørlund Rideklub


214,00
7

215,00
7

222,00
6


651

63,824

7

129

LERONA

Anna Cecilie Hvid Dolby

Rosenholm og Omegns Rideklub af 2005


210,00
10

213,00
9

220,00
7


643

63,039

4

180

DON CAZADOR

Bettina Gross

Tebbestrup Rideklub


215,00
6

215,00
7

213,00
10


643

63,039

1

182

RAIMON

Kirstine Flintholm Jørgensen

Kaløvig Sportsrideklub


206,00
12

209,00
10

219,00
8


634

62,157

14

42

ROMANN FREJ

Laila Pedersen

Årslevgaardens Rideforening


210,00
10

205,00
12

213,00
10


628

61,569

9

163

WERVELWIND

Lise Andersen

Rideklubben Hinnitus


212,00
9

204,00
13

208,00
13


624

61,176

13

157

ØREVADBROS KENZU

Malene Petersen

Silkeborg Rideklub


204,00
13

207,00
11

210,00
12


621

60,882

2

142

ARAGON

Camilla Michaelsen

Skårupgård Sportsrideklub






Top | Retur

Resultatliste
Skanderborg Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Skanderborg distriksstæven for hest og pony med distriktssmesterskab for hold
22/09/2012 - 23/09/2012


24Holdmesterskabet for pony, LA1 - A

Antal plac.: 3
Dotering:

Dommere:H: Jens Mikkelsen, C: Christine Winther Prip, M: Berit Visholm Høg

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

10

27

NEW TABASCO - 1

Stine Krarup Pedersen

Skanderborg Rideklub


207,00
1

194,00
3

217,00
1


618

71,034

1

1

15

PONYGÅRDENS MIKKEL - 3

Josephine-Emilia Nielsen

Aarhus Rideklub


201,00
2

201,00
1

193,00
3


595

68,391

2

4

88

APACHE - 2

Laura Andreassen

Silkeborg Rideklub


190,00
5

192,00
4

199,00
2


581

66,782

3

2

81

ALONSO - 1

Maria L. Nielsen

Dolmer Rideklub


194,00
4

197,00
2

188,00
4


579

66,552

5

183

NØRLUNDS VINCENTE - 1

Anne Sophie Gerstorf Sørensen

Skanderborg Rideklub


198,00
3

182,00
5

186,00
5


566

65,057

3

138

HIMMEREN'S IVANICA - 1

Maria Vissinger

Skårupgård Sportsrideklub


187,00
6

175,00
7

179,00
6


541

62,184

6

122

QUALIKO DE L'AUBE - 2

Julie Nørgaard

Aarhus Rideklub


178,00
7

176,00
6

179,00
6


533

61,264

9

153

HAAHR'S GHIBLI - 1

Freya Høgsbro

Silkeborg Rideklub


178,00
7

175,00
7

176,00
8


529

60,805

8

93

JESTI PICKWICK - 2

Anna Caroline Lestrøm

Skårupgård Sportsrideklub


172,00
9

169,00
9

171,00
9


512

58,851

7

130

ARMANDO

Marie-louise Friis

Dolmer Rideklub


164,00
10

151,00
10

164,00
10


479

55,057

Top | Retur

Resultatliste
Skanderborg Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Skanderborg distriksstæven for hest og pony med distriktssmesterskab for hold
22/09/2012 - 23/09/2012


25Holdmesterskab for pony, LA2 - A

Antal plac.: 3
Dotering:

Dommere:H: Jens Mikkelsen, C: Christine Winther Prip, M: Berit Visholm Høg

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

6

30

TOVDAL'S ATTENTION - 1

Sandra Gottlieb Lyngø

Aarhus Rideklub


229,00
1

234,00
1

225,00
1


688

71,667

1

10

107

MILAN A.M. - 2

Emma Pedersen

Skanderborg Rideklub


221,00
2

220,00
2

208,00
3


649

67,604

2

1

36

NØRLUNDS KING ARTHUR - 1

Kathrine Alrøe

Aarhus Rideklub


211,00
3

213,00
3

220,00
2


644

67,083

3

2

46

LINDGAARDENS ACHILLES - 1

Louise Lindgaard Nielsen

Dolmer Rideklub


208,00
6

211,00
4

206,00
4


625

65,104

7

131

FREDSLUNDS COMPLET - 1

Signe Andersen

Dolmer Rideklub


210,00
4

209,00
5

197,00
5


616

64,167

3

139

KLINTHOLMS SIR CLARK - 3

Kristine Bjørg Frank Bojsen

Skårupgård Sportsrideklub


210,00
4

208,00
6

196,00
6


614

63,958

9

120

SILVER SHADOW - 2

Julie Gasbjerg

Silkeborg Rideklub


204,00
7

197,00
8

190,00
7


591

61,563

4

154

NØRLUNDS LADY LYNETTE - 1

Helena Pinderup Schelle

Silkeborg Rideklub


197,00
8

198,00
7

188,00
8


583

60,729

5

123

STEVEN SEAGAL - 2

Sofie Amalie Rasmussen

Skanderborg Rideklub


197,00
8

194,00
9

188,00
8


579

60,313

8

140

DANIQUE - 2

Emilie Nørgaard Olsen

Skårupgård Sportsrideklub


156,00
10

160,00
10

146,00
10


462

48,125

Top | Retur