Resultater
Skanderborg Rideklub

DRF Stævnesystem - Skanderborg Rideklub, distriktsstævne for hest/pony dressur
07/05/2011 - 08/05/2011


Klasseoversigt
1.Skanderborg Rideklub, distriktsstævne for hest dressur, LA1-A Heste - A
1.Skanderborg Rideklub, distriktsstævne for hest dressur, LA1-A Heste - B
2.Skanderborg Rideklub, distriktsstævne for hest dressur, LA4-A Heste - A
2.Skanderborg Rideklub, distriktsstævne for hest dressur, LA4-A Heste - B
3.Skanderborg Rideklub, distriktsstævne for hest dressur, MB1-A Heste - A
4.Skanderborg Rideklub, distriktsstævne for hest dressur, LA4-B Ponyer - A
5.Skanderborg Rideklub, distriktsstævne for hest dressur, PRI04 rev. 09 Ponyer Indledende - A
6.Skanderborg Rideklub, distriktsstævne for hest dressur, LA6-A Heste - A
7.Skanderborg Rideklub, distriktsstævne for hest dressur, MB2-A Heste - A
8.Skanderborg Rideklub, distriktsstævne for hest dressur, LA1-B Ponyer - A
9.Skanderborg Rideklub, distriktsstævne for hest dressur, LA4-B Ponyer - A
9.Skanderborg Rideklub, distriktsstævne for hest dressur, LA4-B Ponyer - B
10.Skanderborg Rideklub, distriktsstævne for hest dressur, PRT09 Ponyer Holdm. - A

Resultatliste
Skanderborg Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Skanderborg Rideklub, distriktsstævne for hest/pony dressur
07/05/2011 - 08/05/2011


1 Skanderborg Rideklub, distriktsstævne for hest dressur, LA1-A Heste - A

Antal plac.: 5
Dotering: 275, 250, 200, 175, 150

Dommere: C: Birgitte Juul

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

19

43

Rollo

Ulrik G. Sørensen

Skanderborg Rideklub



188,00
1



188

72,308

1

18

44

Calypso

Sissel Kathrine Holm Hansen

Skanderborg Rideklub



186,00
2



186

71,538

2

20

21

Engholm´s Virago

Helle Ibh

Skårupgård Sportsrideklub



181,00
3



181

69,615

3

21

2

Mosegårdens Brilliant

Mette Riisager

Skårupgård Sportsrideklub



176,00
4



176

67,692

4

6

41

Pentagon K.

Louise Karstoft

Aarhus Rideklub



171,00
5



171

65,769

5

11

38

Rådbjerg's Pardini

Caroline Hartmann

Hestehavens Rideklub



170,00
6



170

65,385

10

35

Nephew

Anny Roed

Edelgårdens Rideklub



167,00
7



167

64,231

1

161

Silke

Nanna Hye Sun Kruuse

Vestbirk Rideklub



167,00
7



167

64,231

8

3

Winnetou

Mette Markussen

Skåde Rideklub



166,00
9



166

63,846

16

27

Thijs S.

Ida Thomsen

Silkeborg Rideklub



165,00
10



165

63,462

12

34

Scarlett

Mai Karlshøj Nicholaisen

Hedensted Og Omegns Rideklub



165,00
10



165

63,462

13

48

Don Frisco

Peter Koefoed-Holm

Djursland Rideklub



165,00
10



165

63,462

9

8

Krajan

Ditte Hald Sørensen

Thorsø Rideklub



162,00
13



162

62,308

5

17

Miss Magnifique

Christine Hedeman

Skåde Rideklub



162,00
13



162

62,308

7

22

Mimi La Rue

Gert Rasmussen

Vestbirk Rideklub



160,00
15



160

61,538

2

7

Pay Back Time

Line Husum

Djursland Rideklub



159,00
16



159

61,154

3

46

Lousanne Lynghøj

Astrid Bødker Poulsen

Rideklubben Marienlyst



159,00
16



159

61,154

4

45

Don Dihantho

June Johansen

Skanderborg Rideklub



155,00
18



155

59,615

15

9

Cabbano Sunlight

Jeanette Pedersen

Thorsø Rideklub



148,00
19



148

56,923

17

28

Mikado

Laura Maria Mackie

Rideklubben Marienlyst



132,00
20



132

50,769

Top | Retur

Resultatliste
Skanderborg Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Skanderborg Rideklub, distriktsstævne for hest/pony dressur
07/05/2011 - 08/05/2011


1Skanderborg Rideklub, distriktsstævne for hest dressur, LA1-A Heste - B

Antal plac.: 6
Dotering: 275, 250, 200, 175, 150

Dommere:C: Kirsten Kragh Iversen

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

6

160

Hl 'Calibra'

Jeanett Retz Andersen

Skanderborg Rideklub



179,00
1



179

68,846

1

13

14

Walsing Wonder Ak

Kamilla Wandsø Petersen

Nørlund Rideklub



177,00
2



177

68,077

2

24

39

Hertzlich Grønvang

Vicky Nortvig

Stald Grønvang Sportsrideklub



177,00
2



177

68,077

2

21

26

Birknaes Mary

Preben Ørts

Silkeborg Rideklub



175,00
4



175

67,308

4

18

10

Grættrups Milord

Mette Riisager

Skårupgård Sportsrideklub



174,00
5



174

66,923

5

15

146

Bakkegårdens Lan'Z

Søren Andersen

Skanderborg Rideklub



172,00
6



172

66,154

6

19

6

De Moné

Mimi Shin Jensen

Aarhus Rideklub



170,00
7



170

65,385

22

19

Stenkjers Lombardo

Susanne Rasmussen

Gjern Rideklub



163,00
8



163

62,692

10

30

Wonderfúl

Emilie Rikke Nielsen

Hadsten og Omegns RideClub



163,00
8



163

62,692

14

40

Lihnell

Kristina Jensen

Stald Grønvang Sportsrideklub



162,00
10



162

62,308

8

153

Praud-Mary

Rikke Eriksen

Aarhus Rideklub



162,00
10



162

62,308

2

47

Edelgården'S Fantasy

Anja Borgbjerg Østergaard

Edelgårdens Rideklub



160,00
12



160

61,538

12

31

Luxury-K

Heidi Andreasen

Silkeborg Rideklub



159,00
13



159

61,154

9

29

Hexagon Nord

Annie Nielsen

Hedensted Og Omegns Rideklub



158,00
14



158

60,769

1

70

Udsigtens Øsilido

Line Dahl Padetzski

Hedensted Og Omegns Rideklub



158,00
14



158

60,769

16

4

Ghostfever

Nadia Silber Baudy

Hinnerup Rideklub



156,00
16



156

60,000

17

1

Wanessa Lynghøj

Martin Korsbæk

Viborg Rideklub



155,00
17



155

59,615

5

159

Dimello D

Christina Skaanström

Aarhus Rideklub



154,00
18



154

59,231

23

12

Poco El Amor

Rikke Eriksen

Aarhus Rideklub



150,00
19



150

57,692

20

25

Martinus

Nana Fogh Lavrsen

Tebbestrup Rideklub



147,00
20



147

56,538

11

42

Tibbury

Gitte Dahl

Sportsrideklubben Silkeborg



143,00
21



143

55,000

Top | Retur

Resultatliste
Skanderborg Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Skanderborg Rideklub, distriktsstævne for hest/pony dressur
07/05/2011 - 08/05/2011


2Skanderborg Rideklub, distriktsstævne for hest dressur, LA4-A Heste - A

Antal plac.: 5
Dotering: 300, 250, 200, 150

Dommere:C: Christine Winther Prip

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

3

20

Aqua

Christina Jensen

Kirstinelund Sportsrideklub



235,00
1



235

69,118

1

16

51

Sambuca

Michael Sproegel

Aarhus Rideklub



235,00
1



235

69,118

1

12

38

Rådbjerg's Pardini

Caroline Hartmann

Hestehavens Rideklub



230,00
3



230

67,647

3

20

59

Don Cazador

Bettina Gross

Tebbestrup Rideklub



230,00
3



230

67,647

3

8

66

Lacosta Khan

Malene Møller

Årslevgaardens Rideforening



225,00
5



225

66,176

5

10

60

Miss Amalienborg

Marie Vestergaard Vad

Skårupgård Sportsrideklub



223,00
6



223

65,588

13

56

Delcapone

Dorte Aarslev Bundgård

Tørring-Uldum Rideklub



222,00
7



222

65,294

9

75

Tex Tino Smed

Søren Smed Thomsen

Djursland Rideklub



220,00
8



220

64,706

2

97

Cabrilet Af Möhle

Sissel Kathrine Holm Hansen

Midtjydsk Rideklub



220,00
8



220

64,706

21

36

Painkiller

Line Monrad Brandt Jensen

Hadsten og Omegns RideClub



215,00
10



215

63,235

7

147

La Cour Bjerre

Søren Andersen

Skanderborg Rideklub



211,00
11



211

62,059

1

37

Rau

Anne Hansen

Bording Og Omegns Rideklub



209,00
12



209

61,471

4

50

Theis Tino Smed

Tinna Majlund Christensen

Tebbestrup Rideklub



208,00
13



208

61,176

6

52

Carmen

Camilla Knudsen

Tebbestrup Rideklub



208,00
13



208

61,176

15

55

Tornhøjs Don Marco

Heine Bonde Mikkelsen

Edelgårdens Rideklub



206,00
15



206

60,588

19

146

Bakkegårdens Lan'Z

Søren Andersen

Skanderborg Rideklub



202,00
16



202

59,412

23

163

Vin De Emilion

Louise Berkhoudt Lassen

Skanderborg Rideklub



202,00
16



202

59,412

5

63

Tanholms Shanique

Nina Loft Jensen Mattila

Skanderborg Rideklub



195,00
18



195

57,353

17

49

Continus

Marie Hoeg Agerbæk

Kirstineholm Rideklub



192,00
19



192

56,471

18

7

Pay Back Time

Line Husum

Djursland Rideklub



183,00
20



183

53,824

Top | Retur

Resultatliste
Skanderborg Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Skanderborg Rideklub, distriktsstævne for hest/pony dressur
07/05/2011 - 08/05/2011


2Skanderborg Rideklub, distriktsstævne for hest dressur, LA4-A Heste - B

Antal plac.: 6
Dotering: 300, 250, 200, 150

Dommere:C: Hans Peter Staugaard

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

23

72

Capitano

Ingrid Ystad

Edelgårdens Rideklub



239,00
1



239

70,294

1

8

3

Winnetou

Mette Markussen

Skåde Rideklub



237,00
2



237

69,706

2

17

62

Dialog

Helle Sørensen

Edelgårdens Rideklub



228,00
3



228

67,059

3

6

65

Picasso

Julie Liocouras

Hedensted Og Omegns Rideklub



228,00
3



228

67,059

3

13

68

Joker (Juglans Nigra)

Karen Sylvest Hansen

Kjellerup og Omegns Rideklub



223,00
5



223

65,588

5

5

71

Cocio

Camilla Blaabjerg

Boller Rideklub



223,00
5



223

65,588

5

9

64

Achilleus

Simone Brændgård Tolstrup

Vejle Rideklub



221,00
7



221

65,000

20

61

Berdondo Søbæk

Lisa Laibach Pedersen

Viborg Rideklub



219,00
8



219

64,412

1

154

Red Diablo

Malene Dalgaard Rasmussen

Stald Grønvang Sportsrideklub



214,00
9



214

62,941

4

73

Gejlgård Nathalie

Lisbeth Rasmussen

Nørre Djurs Rideklub



212,00
10



212

62,353

14

54

First-Lady Melody

Laura Nikoline Petersen

Glamsbjerg Rideklub



210,00
11



210

61,765

16

162

Don Diablo

Nanna Hye Sun Kruuse

Vestbirk Rideklub



210,00
11



210

61,765

19

14

Walsing Wonder Ak

Kamilla Wandsø Petersen

Nørlund Rideklub



196,00
13



196

57,647

21

6

De Moné

Mimi Shin Jensen

Aarhus Rideklub



193,00
14



193

56,765

7

41

Pentagon K.

Louise Karstoft

Aarhus Rideklub



193,00
14



193

56,765

10

58

Hollywood N

Susanne Gangsted-Rasmussen

Tebbestrup Rideklub



192,00
16



192

56,471

18

74

Bøgeskov Menuet

Susanne Pavar Langhoff

Gudenådalens Rideklub



186,00
17



186

54,706

2

46

Lousanne Lynghøj

Astrid Bødker Poulsen

Rideklubben Marienlyst



179,00
18



179

52,647

15

152

Lillevang's Tazzo

Thomas Gam

Årslevgaardens Rideforening



172,00
19



172

50,588

12

8

Krajan

Ditte Hald Sørensen

Thorsø Rideklub



170,00
20



170

50,000

22

4

Ghostfever

Nadia Silber Baudy

Hinnerup Rideklub



167,00
21



167

49,118

11

45

Don Dihantho

June Johansen

Skanderborg Rideklub






Opgi

Top | Retur

Resultatliste
Skanderborg Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Skanderborg Rideklub, distriktsstævne for hest/pony dressur
07/05/2011 - 08/05/2011


3Skanderborg Rideklub, distriktsstævne for hest dressur, MB1-A Heste - A

Antal plac.: 7
Dotering: 400, 350, 300, 200, 150

Dommere:C: Lotte Olsen

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

4

94

Uristinels

Nina Aagaard Bendix

Kirstinelund Sportsrideklub



253,00
1



253

68,378

1

3

99

Edelgårdens Daddy Long Leg

Lene Wiisbye Hansen

Edelgårdens Rideklub



253,00
1



253

68,378

1

24

96

Romando

Ulrik G. Sørensen

Skanderborg Rideklub



252,00
3



252

68,108

3

9

155

Da Vinci G

Lene Wiisbye Hansen

Edelgårdens Rideklub



245,00
4



245

66,216

4

8

84

C'Est La Vie

Gert Rasmussen

Vestbirk Rideklub



243,00
5



243

65,676

5

26

93

De Nero Af Støvlebæk

Sarah Birkmose Nielsen

Skanderborg Rideklub



243,00
5



243

65,676

5

6

79

Højvangs Niro

Pia Lykke Espesen

Kjellerup og Omegns Rideklub



242,00
7



242

65,405

7

12

83

Camiro Mandø

Alexandra Sørensen

Skanderborg Rideklub



241,00
8



241

65,135

21

78

Harrysmindes Lemaro

Helle Køpke

Horsens Rideklub



234,00
9



234

63,243

10

85

Manchet

Charlotte Persson

Birkedommergård Sportsrideklub



234,00
9



234

63,243

19

100

Douglas Glæde

Line Flink Madsen

Edelgårdens Rideklub



234,00
9



234

63,243

16

95

Distance-D

Anita Damm

Arden Sports Rideklub



233,00
12



233

62,973

22

81

Brenda

Anne Markocejski

Tebbestrup Rideklub



231,00
13



231

62,432

15

91

Don Carif

Laila Nielsen

Årslevgaardens Rideforening



231,00
13



231

62,432

25

98

Fasteau Of Glory

Anja Johansen

Skanderborg Rideklub



231,00
13



231

62,432

5

51

Sambuca

Michael Sproegel

Aarhus Rideklub



229,00
16



229

61,892

17

126

Candalaus

Kirstine Ø. Kortbæk

Morsø Rideklub



229,00
16



229

61,892

27

102

Lukas

Ingrid Ystad

Edelgårdens Rideklub



228,00
18



228

61,622

13

88

Highlight

Lone Mørch Secher

Edelgårdens Rideklub



225,00
19



225

60,811

20

101

May Landuc

Laura N. Man Midthaug

Aarhus Rideklub



223,00
20



223

60,270

23

73

Gejlgård Nathalie

Lisbeth Rasmussen

Nørre Djurs Rideklub



219,00
21



219

59,189

11

87

Dee Dee (Don Dee)

Helle Sørensen

Edelgårdens Rideklub



219,00
21



219

59,189

14

90

Miss Zuki

Kathrine Gert Nielsen

Rosenholm og Omegns Rideklub af 2005



216,00
23



216

58,378

1

76

Lindelygaards Atlantis

Charlotte Andersen

Rideklubben Hinnitus



215,00
24



215

58,108

2

150

Savannah

Vivi Sigerstrøm

Kirstinelund Sportsrideklub



215,00
24



215

58,108

18

80

Godthaabs Sahva First Base

Rikke Rauff

Aarhus Rideklub



214,00
26



214

57,838

Top | Retur

Resultatliste
Skanderborg Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Skanderborg Rideklub, distriktsstævne for hest/pony dressur
07/05/2011 - 08/05/2011


4Skanderborg Rideklub, distriktsstævne for hest dressur, LA4-B Ponyer - A

Antal plac.: 3
Dotering: 300, 250, 200, 150

Dommere:C: Hans Peter Staugaard

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

5

108

Søgaards Asterix - 3

Kamilla Østergård Kortbæk

Morsø Rideklub



231,00
1



231

72,188

1

4

106

Ponygårdens Mikkel - 3

Josephine-Emilia Nielsen

Kværnbækgård Rideklub



226,00
2



226

70,625

2

3

104

Bonansa - 3

Anne Sophie Gerstorf Sørensen

Skanderborg Rideklub



221,00
3



221

69,063

3

2

105

My Boy - 3

Emma Pedersen

Skanderborg Rideklub



218,00
4



218

68,125

11

114

Nygårds Felix - 1

Kathrine Bruun

Hedensted Og Omegns Rideklub



209,00
5



209

65,313

7

111

Bakkegaarden'S Valentin - 3

Amalie Gry Bentsen

Midtjydsk Rideklub



208,00
6



208

65,000

8

110

Golden Empire - 1

Emilie Gerstorf Lyngsøe

Herslev Rideklub



207,00
7



207

64,688

1

107

Posters Malou - 3

Maiken Damm

Rideklubben Hadsund



201,00
8



201

62,813

6

109

Max - 2

Nadja Pedersen

Viborg Rideklub



192,00
9



192

60,000

10

113

Avanti - 2

Cyrillia Sabroe

Vejle Rideklub



192,00
9



192

60,000

9

112

Hot Chili - 1

Emma Skov

Billund Sportsrideklub



185,00
11



185

57,813

Top | Retur

Resultatliste
Skanderborg Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Skanderborg Rideklub, distriktsstævne for hest/pony dressur
07/05/2011 - 08/05/2011


5Skanderborg Rideklub, distriktsstævne for hest dressur, PRI04 rev. 09 Ponyer Indledende - A

Antal plac.: 2
Dotering: 350, 300, 250, 200, 150

Dommere:C: Christine Winther Prip

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

5

120

Kallestrups Cascais O'Shar - 1

Malene Mortensen

Stald Grønvang Sportsrideklub



268,00
1



268

70,526

1

3

117

Melli'S Dornik - 1

Alexandra Sørensen

Skanderborg Rideklub



262,00
2



262

68,947

2

7

142

Midnights Micra - 1

Maja Hofman

Sportsrideklubben Skovly



256,00
3



256

67,368

4

140

Spartacus - 1

Silke S. Sinnerup

Silkeborg Rideklub



246,00
4



246

64,737

1

144

Oprah Winfrey - 1

Sarah Hedegård Jensen

Thorsø Rideklub



243,00
5



243

63,947

2

141

Lindveds Hesper - 2

Maja Hofman

Sportsrideklubben Skovly



239,00
6



239

62,895

6

143

Diablo - 2

Sarah Hedegård Jensen

Thorsø Rideklub



236,00
7



236

62,105

Top | Retur

Resultatliste
Skanderborg Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Skanderborg Rideklub, distriktsstævne for hest/pony dressur
07/05/2011 - 08/05/2011


6Skanderborg Rideklub, distriktsstævne for hest dressur, LA6-A Heste - A

Antal plac.: 3
Dotering: 350, 300, 250, 200, 150

Dommere:C: Christine Winther Prip

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

5

61

Berdondo Søbæk

Lisa Laibach Pedersen

Viborg Rideklub



266,00
1



266

70,000

1

10

124

Atterupgaards Carlson

Mette Mau Pedersen

Vejle Rideklub



262,00
2



262

68,947

2

6

62

Dialog

Helle Sørensen

Edelgårdens Rideklub



259,00
3



259

68,158

3

8

68

Joker (Juglans Nigra)

Karen Sylvest Hansen

Kjellerup og Omegns Rideklub



256,00
4



256

67,368

9

71

Cocio

Camilla Blaabjerg

Boller Rideklub



254,00
5



254

66,842

11

59

Don Cazador

Bettina Gross

Tebbestrup Rideklub



246,00
6



246

64,737

2

76

Lindelygaards Atlantis

Charlotte Andersen

Rideklubben Hinnitus



246,00
6



246

64,737

1

123

Calista

Anny Roed

Edelgårdens Rideklub



242,00
8



242

63,684

3

52

Carmen

Camilla Knudsen

Tebbestrup Rideklub



231,00
9



231

60,789

4

63

Tanholms Shanique

Nina Loft Jensen Mattila

Skanderborg Rideklub



224,00
10



224

58,947

7

66

Lacosta Khan

Malene Møller

Årslevgaardens Rideforening



224,00
10



224

58,947

Top | Retur

Resultatliste
Skanderborg Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Skanderborg Rideklub, distriktsstævne for hest/pony dressur
07/05/2011 - 08/05/2011


7Skanderborg Rideklub, distriktsstævne for hest dressur, MB2-A Heste - A

Antal plac.: 5
Dotering: 400, 350, 300, 200, 150

Dommere:C: Anny Roed

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

12

94

Uristinels

Nina Aagaard Bendix

Kirstinelund Sportsrideklub



255,00
1



255

67,105

1

10

93

De Nero Af Støvlebæk

Sarah Birkmose Nielsen

Skanderborg Rideklub



249,00
2



249

65,526

2

1

79

Højvangs Niro

Pia Lykke Espesen

Kjellerup og Omegns Rideklub



246,00
3



246

64,737

3

4

84

C'Est La Vie

Gert Rasmussen

Vestbirk Rideklub



246,00
3



246

64,737

3

11

126

Candalaus

Kirstine Ø. Kortbæk

Morsø Rideklub



245,00
5



245

64,474

5

3

81

Brenda

Anne Markocejski

Tebbestrup Rideklub



244,00
6



244

64,211

16

102

Lukas

Ingrid Ystad

Edelgårdens Rideklub



244,00
6



244

64,211

8

125

Chamonix

Wigga Würtz

Skårupgård Sportsrideklub



244,00
6



244

64,211

13

95

Distance-D

Anita Damm

Arden Sports Rideklub



243,00
9



243

63,947

15

100

Douglas Glæde

Line Flink Madsen

Edelgårdens Rideklub



243,00
9



243

63,947

18

83

Camiro Mandø

Alexandra Sørensen

Skanderborg Rideklub



242,00
11



242

63,684

14

78

Harrysmindes Lemaro

Helle Køpke

Horsens Rideklub



241,00
12



241

63,421

7

88

Highlight

Lone Mørch Secher

Edelgårdens Rideklub



237,00
13



237

62,368

6

87

Dee Dee (Don Dee)

Helle Sørensen

Edelgårdens Rideklub



235,00
14



235

61,842

17

124

Atterupgaards Carlson

Mette Mau Pedersen

Vejle Rideklub



232,00
15



232

61,053

9

91

Don Carif

Laila Nielsen

Årslevgaardens Rideforening



229,00
16



229

60,263

2

80

Godthaabs Sahva First Base

Rikke Rauff

Aarhus Rideklub



221,00
17



221

58,158

5

85

Manchet

Charlotte Persson

Birkedommergård Sportsrideklub



218,00
18



218

57,368

Top | Retur

Resultatliste
Skanderborg Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Skanderborg Rideklub, distriktsstævne for hest/pony dressur
07/05/2011 - 08/05/2011


8Skanderborg Rideklub, distriktsstævne for hest dressur, LA1-B Ponyer - A

Antal plac.: 4
Dotering: 275, 250, 200, 150

Dommere:C: Hans Peter Staugaard

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

13

137

Delmonte Du Bois - 1

Sarah Hedegård Jensen

Thorsø Rideklub



202,00
1



202

69,655

1

1

107

Posters Malou - 3

Maiken Damm

Rideklubben Hadsund



197,00
2



197

67,931

2

14

132

Muscari - 2

Amalie B. Aidel

Thorsø Rideklub



194,00
3



194

66,897

3

2

131

Nikita - 3

Amalie B. Aidel

Thorsø Rideklub



191,00
4



191

65,862

4

9

133

Lindgaardens Achilles - 1

Louise Lindgaard Nielsen

Dolmer Rideklub



190,00
5



190

65,517

10

134

Cèzanne - 1

Anna Markussen

Skåde Rideklub



188,00
6



188

64,828

11

135

Lillegårdens Lollipop - 1

Freya Høgsbro

Silkeborg Rideklub



186,00
7



186

64,138

15

138

Gulliver V - 1

Josefine Grønvalt Pedersen

Syddjurs Sportsrideklub



184,00
8



184

63,448

5

129

Tovdal's Toby - 1

Malene Fjelbo Kloster

Vestbirk Rideklub



180,00
9



180

62,069

3

157

Magic Boy - 1

Emma Lykke Rounborg

Ebberup Rideklub



177,00
10



177

61,034

8

130

Hedemand'S Cæsar - 1

Sarah Johansen

Skanderborg Rideklub



176,00
11



176

60,690

12

136

Grafit - 1

Mathilde Forslund Von Benzon

Tebbestrup Rideklub



173,00
12



173

59,655

7

128

Opbroek's Aron - 1

Line Fredsbo

Skanderborg Rideklub



165,00
13



165

56,897

4

156

Teilmandsmindes Sharocko - 1

Trine Lundberg

Ebeltoft Rideklub



161,00
14



161

55,517

6

151

Andriano - 1

Astrid Bach

Skanderborg Rideklub



145,00
15



145

50,000

Top | Retur

Resultatliste
Skanderborg Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Skanderborg Rideklub, distriktsstævne for hest/pony dressur
07/05/2011 - 08/05/2011


9Skanderborg Rideklub, distriktsstævne for hest dressur, LA4-B Ponyer - A

Antal plac.: 2
Dotering: 300, 250, 200, 150

Dommere:C: Hans Peter Staugaard

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

1

105

My Boy - 3

Emma Pedersen

Skanderborg Rideklub



233,00
1



233

72,813

1

4

111

Bakkegaarden'S Valentin - 3

Amalie Gry Bentsen

Midtjydsk Rideklub



218,00
2



218

68,125

2

5

106

Ponygårdens Mikkel - 3

Josephine-Emilia Nielsen

Kværnbækgård Rideklub



214,00
3



214

66,875

3

104

Bonansa - 3

Anne Sophie Gerstorf Sørensen

Skanderborg Rideklub



209,00
4



209

65,313

6

107

Posters Malou - 3

Maiken Damm

Rideklubben Hadsund



203,00
5



203

63,438

2

131

Nikita - 3

Amalie B. Aidel

Thorsø Rideklub



201,00
6



201

62,813

Top | Retur

Resultatliste
Skanderborg Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Skanderborg Rideklub, distriktsstævne for hest/pony dressur
07/05/2011 - 08/05/2011


9Skanderborg Rideklub, distriktsstævne for hest dressur, LA4-B Ponyer - B

Antal plac.: 2
Dotering: 300, 250, 200, 150

Dommere:C: Hans Peter Staugaard

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

7

137

Delmonte Du Bois - 1

Sarah Hedegård Jensen

Thorsø Rideklub



218,00
1



218

68,125

1

5

134

Cèzanne - 1

Anna Markussen

Skåde Rideklub



209,00
2



209

65,313

2

2

130

Hedemand'S Cæsar - 1

Sarah Johansen

Skanderborg Rideklub



199,00
3



199

62,188

3

138

Gulliver V - 1

Josefine Grønvalt Pedersen

Syddjurs Sportsrideklub



180,00
4



180

56,250

1

129

Tovdal's Toby - 1

Malene Fjelbo Kloster

Vestbirk Rideklub



177,00
5



177

55,313

6

139

Rivaldo - 1

Rasmine Staal Larsen

Middelfart Ridecenter



176,00
6



176

55,000

4

157

Magic Boy - 1

Emma Lykke Rounborg

Ebberup Rideklub






Opgi

Top | Retur

Resultatliste
Skanderborg Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Skanderborg Rideklub, distriktsstævne for hest/pony dressur
07/05/2011 - 08/05/2011


10Skanderborg Rideklub, distriktsstævne for hest dressur, PRT09 Ponyer Holdm. - A

Antal plac.: 2
Dotering: 350, 300, 250, 200, 150

Dommere:C: Christine Winther Prip

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

6

117

Melli'S Dornik - 1

Alexandra Sørensen

Skanderborg Rideklub



245,00
1



245

68,056

1

3

119

Nørlunds Westpoint - 1

Marie Skov Olesen

Ikast Rideklub



245,00
1



245

68,056

1

4

120

Kallestrups Cascais O'Shar - 1

Malene Mortensen

Stald Grønvang Sportsrideklub



241,00
3



241

66,944

1

140

Spartacus - 1

Silke S. Sinnerup

Silkeborg Rideklub



235,00
4



235

65,278

5

121

Bjerregårds Hamos - 2

Line Gellert

Riisgaard Sportsrideklub



230,00
5



230

63,889

Top | Retur