Program
Skanderborg Rideklub


Online link

DRF Stævnesystem - Midtjysk Cup 1. afd. 17/18 marts
17/03/2012 - 18/03/2012


Klasseoversigt
13.ULE pony - A
14.LD** pony - A
15.ULC** - A
16.LC** pony - A
17.ULB* - A
18.LB** pony - A
19.LA* pony - A
20.ULE hest - A
21.LD - A
22.ULC** hest - A
23.LC** hest - A
24.ULB* hest - A
25.LB** - A

Program
Skanderborg Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Midtjysk Cup 1. afd. 17/18 marts
17/03/2012 - 18/03/2012


13 ULE pony - A


Start:Søndag kl. 09:00
Bane: 1
Metode: B0

Springdommer: C: Karen Ballegaard Jensen

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

1

23

TARZAN - 3

Laura Egholm

Thorsø Rideklub

2

22

MATINA - 2

Sara Sørensen

Skanderborg Rideklub

3

24

FILOU - 2

Signe Egholm

Thorsø Rideklub

4

39

MATINA - 2

Helena Thybo Jørgensen

Skanderborg Rideklub

5

73

HEDEMAND'S CÆSAR - 1

Sarah Johansen

Skanderborg Rideklub

Top | Retur

Program
Skanderborg Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Midtjysk Cup 1. afd. 17/18 marts
17/03/2012 - 18/03/2012


14LD** pony - A


Start:Søndag kl. 09:30
Bane: 1
Metode: B3

Springdommer:C: Karen Ballegaard Jensen

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

1

23

TARZAN - 3

Laura Egholm

Thorsø Rideklub

2

66

THANEHØJS MADS - 3

Maja Skovdal Nørgaard

Skanderborg Rideklub

3

115

LABAN - 3

Stevald  Nielsen

Boller Rideklub

4

24

FILOU - 2

Signe Egholm

Thorsø Rideklub

5

91

ARIANNE - 2

Freja Fugl

Årslevgaardens Rideforening

6

105

NEMO - 2

Sarah Hedegård Jensen

Skanderborg Rideklub

7

100

ELMHOLTS QUEEN SEVEN - 1

Helene Dose

Hylke Og Omegns Rideforening

8

78

WH 4EVER LOVE - 1

Josefine Milling Büsing

Skanderborg Rideklub

Top | Retur

Program
Skanderborg Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Midtjysk Cup 1. afd. 17/18 marts
17/03/2012 - 18/03/2012


15ULC** - A


Start:Søndag kl. 10:15
Bane: 1
Metode: B0

Springdommer:C: Karen Ballegaard Jensen

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

1

99

SNEHVIDE KM - 3

Caroline Qvist Nielsen

Hylke Og Omegns Rideforening

2

105

NEMO - 2

Sarah Hedegård Jensen

Skanderborg Rideklub

3

63

MR. CHOCOH - HOT - 2

Laura Kirstine Svangaard

Boller Rideklub

4

38

FIXER - 2

Maria Sørensen

Hylke Og Omegns Rideforening

5

91

ARIANNE - 2

Freja Fugl

Årslevgaardens Rideforening

6

50

SILVER MOON - 2

Helena Futtrup

Skanderborg Rideklub

7

130

ORCHID'S CHAMPER - 1

helena christophersen

Aarhus Rideklub

8

135

LADY DI - 1

Cecilie Cilleborg Jensen

Skanderborg Rideklub

9

100

ELMHOLTS QUEEN SEVEN - 1

Helene Dose

Hylke Og Omegns Rideforening

10

107

LANDINI - 1

Louise Bækgård Lillerud

Skanderborg Rideklub

Top | Retur

Program
Skanderborg Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Midtjysk Cup 1. afd. 17/18 marts
17/03/2012 - 18/03/2012


16LC** pony - A


Start:Søndag kl. 11:00
Bane: 1
Metode: B4

Springdommer:C: Karen Ballegaard Jensen

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

1

147

LAERYDS KORINT - 3

Laura Sille Olesen

Boller Rideklub

2

99

SNEHVIDE KM - 3

Caroline Qvist Nielsen

Hylke Og Omegns Rideforening

3

113

CAMILLA - 3

Stevald Bøje Nielsen

Boller Rideklub

4

66

THANEHØJS MADS - 3

Maja Skovdal Nørgaard

Skanderborg Rideklub

5

115

LABAN - 3

Stevald  Nielsen

Boller Rideklub

6

63

MR. CHOCOH - HOT - 2

Laura Kirstine Svangaard

Boller Rideklub

7

38

FIXER - 2

Maria Sørensen

Hylke Og Omegns Rideforening

8

97

GUCCI - 2

Christina Bugge

Hylke Og Omegns Rideforening

9

130

ORCHID'S CHAMPER - 1

helena christophersen

Aarhus Rideklub

11

131

MONTANA - 1

Emilie Friis Johansen

Skanderborg Rideklub

12

135

LADY DI - 1

Cecilie Cilleborg Jensen

Skanderborg Rideklub

13

107

LANDINI - 1

Louise Bækgård Lillerud

Skanderborg Rideklub

14

78

WH 4EVER LOVE - 1

Josefine Milling Büsing

Skanderborg Rideklub

Top | Retur

Program
Skanderborg Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Midtjysk Cup 1. afd. 17/18 marts
17/03/2012 - 18/03/2012


17ULB* - A


Start:Søndag kl. 11:55
Bane: 1
Metode: B0

Springdommer:C: Karen Ballegaard Jensen

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

1

147

LAERYDS KORINT - 3

Laura Sille Olesen

Boller Rideklub

2

11

BARBIE - 3

Amalie Lind

Horsens Rideklub

3

85

LADY BLUE EYE GUBBEN - 2

Anne Sophie Gerstorf Sørensen

Skanderborg Rideklub

4

131

MONTANA - 1

Emilie Friis Johansen

Skanderborg Rideklub

5

37

BELLA DONNA - 1

Cecilia Elisabeth Nielsen

Hylke Og Omegns Rideforening

Top | Retur

Program
Skanderborg Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Midtjysk Cup 1. afd. 17/18 marts
17/03/2012 - 18/03/2012


18LB** pony - A


Start:Søndag kl. 12:35
Bane: 1
Metode: B4

Springdommer:C: Karen Ballegaard Jensen

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

1

146

SNIT - 3

Lea Katrine Olesen

Boller Rideklub

2

94

PRINS - 3

Sara Petersen

Horsens Rideklub

3

86

MILLE - 3

Anne Sophie Gerstorf Sørensen

Skanderborg Rideklub

4

11

BARBIE - 3

Amalie Lind

Horsens Rideklub

5

113

CAMILLA - 3

Stevald Bøje Nielsen

Boller Rideklub

6

93

MAGIC UNIT - 2

Anja Sloth Ballegaard

Skanderborg Rideklub

7

106

NICOLAS CAGE - 2

Sarah Hedegård Jensen

Skanderborg Rideklub

8

97

GUCCI - 2

Christina Bugge

Hylke Og Omegns Rideforening

9

85

LADY BLUE EYE GUBBEN - 2

Anne Sophie Gerstorf Sørensen

Skanderborg Rideklub

11

103

SPIRIT - 1

Amanda Ericon Andersen

Skanderborg Rideklub

12

37

BELLA DONNA - 1

Cecilia Elisabeth Nielsen

Hylke Og Omegns Rideforening

Top | Retur

Program
Skanderborg Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Midtjysk Cup 1. afd. 17/18 marts
17/03/2012 - 18/03/2012


19LA* pony - A


Start:Søndag kl. 13:30
Bane: 1
Metode: B4

Springdommer:C: Peter Kaae

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

1

94

PRINS - 3

Sara Petersen

Horsens Rideklub

2

146

SNIT - 3

Lea Katrine Olesen

Boller Rideklub

3

86

MILLE - 3

Anne Sophie Gerstorf Sørensen

Skanderborg Rideklub

4

93

MAGIC UNIT - 2

Anja Sloth Ballegaard

Skanderborg Rideklub

5

106

NICOLAS CAGE - 2

Sarah Hedegård Jensen

Skanderborg Rideklub

Top | Retur

Program
Skanderborg Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Midtjysk Cup 1. afd. 17/18 marts
17/03/2012 - 18/03/2012


20ULE hest - A


Start:Søndag kl. 14:05
Bane: 1
Metode: B0

Springdommer:C: Peter Kaae

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

1

124

MØRKBAK'S ARAMIS

Birgitte  Nielsen

Skanderborg Rideklub

3

34

MASSINI

Christina Munkesø

Skåde Rideklub

4

32

DE NERO AF STØVLEBÆK

Sarah Birkmose Nielsen

Skanderborg Rideklub

5

123

RIKKE

Emilie Houlberg

Skanderborg Rideklub

Top | Retur

Program
Skanderborg Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Midtjysk Cup 1. afd. 17/18 marts
17/03/2012 - 18/03/2012


21LD - A


Start:Søndag kl. 14:35
Bane: 1
Metode: B3

Springdommer:C: Peter Kaae

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

1

145

LENZICCO

Ditte Fauerby

Skåde Rideklub

2

132

BEYOND ANY COMPARISON

Anna Bindesbøll

Silkeborg Rideklub

3

2

ROYAL BACK

Benedicte Anderson

Skanderborg Rideklub

4

34

MASSINI

Christina Munkesø

Skåde Rideklub

6

92

SKOVHØJS KINETTIC

Anja T. Hansen

Boller Rideklub

7

101

ASTANA

Pernille Plesner Bloch

Boller Rideklub

8

117

LENNOX

Camilla Nickelsen

Thorsø Rideklub

9

123

RIKKE

Emilie Houlberg

Skanderborg Rideklub

Top | Retur

Program
Skanderborg Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Midtjysk Cup 1. afd. 17/18 marts
17/03/2012 - 18/03/2012


22ULC** hest - A


Start:Søndag kl. 15:15
Bane: 1
Metode: B0

Springdommer:C: Peter Kaae

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

-1

154

HEDENS COGNAC

Emilie Bækgård Lillerud

Skanderborg Rideklub

1

134

CISSEL V

Mia Emilie Risvang

Årslevgaardens Rideforening

2

95

HEARTWOMAN

Lærke Lichtenstein

Horsens Rideklub

3

145

LENZICCO

Ditte Fauerby

Skåde Rideklub

4

2

ROYAL BACK

Benedicte Anderson

Skanderborg Rideklub

5

7

MINI

Laila Pedersen

Skanderborg Rideklub

6

8

FOREST TIQUINO

Anne Helene Sørensen

Skanderborg Rideklub

7

13

PANDOER

Lone L. Hesselmark

Kirstinelund Sportsrideklub

8

26

CORTINA

Louise B. Larsen

Hadsten og Omegns RideClub

9

81

CAREFUL

Anja Sloth Ballegaard

Skanderborg Rideklub

10

92

SKOVHØJS KINETTIC

Anja T. Hansen

Boller Rideklub

11

96

AKIA LIBERTY

Maria Louise Skjødt Jensen

Hadsten og Omegns RideClub

Top | Retur

Program
Skanderborg Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Midtjysk Cup 1. afd. 17/18 marts
17/03/2012 - 18/03/2012


23LC** hest - A


Start:Søndag kl. 16:00
Bane: 1
Metode: B4

Springdommer:C: Peter Kaae

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

1

134

CISSEL V

Mia Emilie Risvang

Årslevgaardens Rideforening

3

132

BEYOND ANY COMPARISON

Anna Bindesbøll

Silkeborg Rideklub

4

144

GUCCI KILEN

Søren Andersen

Skanderborg Rideklub

5

7

MINI

Laila Pedersen

Skanderborg Rideklub

6

8

FOREST TIQUINO

Anne Helene Sørensen

Skanderborg Rideklub

7

13

PANDOER

Lone L. Hesselmark

Kirstinelund Sportsrideklub

8

26

CORTINA

Louise B. Larsen

Hadsten og Omegns RideClub

9

81

CAREFUL

Anja Sloth Ballegaard

Skanderborg Rideklub

10

95

HEARTWOMAN

Lærke Lichtenstein

Horsens Rideklub

11

96

AKIA LIBERTY

Maria Louise Skjødt Jensen

Hadsten og Omegns RideClub

12

101

ASTANA

Pernille Plesner Bloch

Boller Rideklub

13

104

BARON BEAUJOLAIS

Camilla K. Larsen

Aarhus Rideklub

14

114

SEBASTIAN

Cecilie Aaby

Skanderborg Rideklub

15

117

LENNOX

Camilla Nickelsen

Thorsø Rideklub

Top | Retur

Program
Skanderborg Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Midtjysk Cup 1. afd. 17/18 marts
17/03/2012 - 18/03/2012


24ULB* hest - A


Start:Søndag kl. 16:55
Bane: 1
Metode: B0

Springdommer:C: Peter Kaae

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

1

143

CHIBELLO

Søren Andersen

Skanderborg Rideklub

2

138

MØLLEGÅRDENS SAFIER

Anne Marie Pind Andersen

Kirstineholm Rideklub

3

29

MUNKENÆSS ACORDINA

Jens Fedder

Hylke Og Omegns Rideforening

4

20

AMIGO

Susanne Hansen

Skanderborg Rideklub

5

111

VODAJO

Pernille Leth

Kjellerup og Omegns Rideklub

6

98

DALBÆKS ANTHONY

Lea Rix Jalum

Silkeborg Rideklub

7

104

BARON BEAUJOLAIS

Camilla K. Larsen

Aarhus Rideklub

8

114

SEBASTIAN

Cecilie Aaby

Skanderborg Rideklub

Top | Retur

Program
Skanderborg Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Midtjysk Cup 1. afd. 17/18 marts
17/03/2012 - 18/03/2012


25LB** - A


Start:Søndag kl. 17:35
Bane: 1
Metode: B4

Springdommer:C: Peter Kaae

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

1

143

CHIBELLO

Søren Andersen

Skanderborg Rideklub

2

138

MØLLEGÅRDENS SAFIER

Anne Marie Pind Andersen

Kirstineholm Rideklub

4

111

VODAJO

Pernille Leth

Kjellerup og Omegns Rideklub

5

98

DALBÆKS ANTHONY

Lea Rix Jalum

Silkeborg Rideklub

6

29

MUNKENÆSS ACORDINA

Jens Fedder

Hylke Og Omegns Rideforening

7

20

AMIGO

Susanne Hansen

Skanderborg Rideklub

8

144

GUCCI KILEN

Søren Andersen

Skanderborg Rideklub

Top | Retur