Dressurliste
Skanderborg Rideklub


Online link

DRF Stævnesystem - Skanderborg distriksstæven for hest og pony med distriktssmesterskab for hold
22/09/2012 - 23/09/2012


Klasseoversigt
12.LA1-A Heste - A
13.LA4-A Heste - A
14.MB1-A Heste - A
15.LA1-B Ponyer - A
16.Distriktsmesterskab Hold - Pony - A
17.PRT12 Ponyer holdmesterskab - A
18.PRM12 Ponyer indv. Mesterskab - A

Dressurliste
Skanderborg Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Skanderborg distriksstæven for hest og pony med distriktssmesterskab for hold
22/09/2012 - 23/09/2012


12 LA1-A Heste - A


Start:Søndag kl. 14:00
Bane: 2

Dommere: C: Birgitte Juul

 
 

Startnr

Stævnenr

Starttid

Hest

Rytter

Klub

1

118

14:00

PASCAL MC COY

Karin Fallah

Ringkøbing Rideklub

2

16

14:06

GHOSTFEVER

Nadia Silber Baudy

Årslevgaardens Rideforening

3

67

14:13

SVALEGÅRDS DOMIGO

Ellen Birgitte Farbrot

Rosenholm og Omegns Rideklub af 2005

4

86

14:19

VESTMARKEN' NOBLESSE

Sissel Kathrine Holm Hansen

Skanderborg Rideklub

5

89

14:26

EL-G'RANDE

Julie Horne Møller

Kirstineholm Rideklub

6

90

14:32

ESKAGERGÅRDS ROBINSON

Birgitte Juhl

Harridslev Rideklub

7

91

14:39

ASFERG WONDO

Kristine Falbe-hansen

Sportsrideklubben Aalborg

8

102

14:45

TØSEN

Thomas Gam

Årslevgaardens Rideforening

9

84

14:52

AFRIEL DONAS DREAM

Katrine Siersted

Tebbestrup Rideklub

10

108

14:58

LONDON PRIDE

Cecilie Pedersen

Skanderborg Rideklub

Top | Retur

Dressurliste
Skanderborg Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Skanderborg distriksstæven for hest og pony med distriktssmesterskab for hold
22/09/2012 - 23/09/2012


13LA4-A Heste - A


Start:Søndag kl. 15:25
Bane: 2

Dommere:C: Birgitte Juul

 
 

Startnr

Stævnenr

Starttid

Hest

Rytter

Klub

1

106

15:25

ROLLO

Mette Sejbjerg Jensen

Skanderborg Rideklub

2

170

15:31

THIJS S.

Ida Thomsen

Skanderborg Rideklub

3

126

15:37

LA COUR BJERRE

Søren Andersen

Skanderborg Rideklub

4

57

15:43

TANHOLMS SHANIQUE

Nina Loft Jensen Mattila

Skanderborg Rideklub

5

20

15:49

LYKKEBO'S LATINO

Eva Grønkjær

Sydthy Rideklub

6

8

15:55

DAHLIA

Karin B. Sørensen

Harridslev Rideklub

7

16

16:01

GHOSTFEVER

Nadia Silber Baudy

Årslevgaardens Rideforening

8

19

16:07

PENTAGON K.

Louise Karstoft

Aarhus Rideklub

9

34

16:13

DUN JUAN

Anja Bjerrregaard Thorsen

Højris Rideklub

10

44

16:19

SERUPGÅRDS BREEZER

Laila Aarrejärvi Bilstrup

Kjellerup og Omegns Rideklub

11

45

16:25

NEPHEW

Anny Roed

Edelgårdens Rideklub

12

16:31

PAUSE 

12

52

16:46

ENZO

Rikke Winther

Edelgårdens Rideklub

13

63

16:52

CHREVI´S ANGEL

Ann Charlot Rughaven

Djursland Rideklub

14

69

16:58

FAIRCHILD

Amanda Abildskov Barenholt

Silkeborg Rideklub

15

71

17:04

HOTLIER

Ida Rasmussen

Vestbirk Rideklub

16

72

17:10

NØRREGÅRDS FLETCHER

Marie Louise R. Johansen

Kjellerup og Omegns Rideklub

17

79

17:16

DON JUAN

Tina Pagh Dalgaard

Sportsrideklubben Skovly

18

103

17:22

SPANGGAARDS ROSELYN

Stina Sørensen

Hedensted Og Omegns Rideklub

19

112

17:28

FRONTLINE AF MAALING

Michelle Bergholdt Høj

Stevnstrup Rideklub Af 1994

20

114

17:34

COMAG-WUNDER

Simone D. Eickhardt

Hedensted Og Omegns Rideklub

21

33

17:40

HOT SHOT

Sara Sproegel

Aarhus Rideklub

Top | Retur

Dressurliste
Skanderborg Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Skanderborg distriksstæven for hest og pony med distriktssmesterskab for hold
22/09/2012 - 23/09/2012


14MB1-A Heste - A


Start:Søndag kl. 11:45
Bane: 2

Dommere:C: Rikke Lenskjold

 
 

Startnr

Stævnenr

Starttid

Hest

Rytter

Klub

1

147

11:45

JAMAICA HILL

Line Monrad Brandt Jensen

Hadsten og Omegns RideClub

2

124

11:53

DIALOG

Stine Andersen

Edelgårdens Rideklub

3

104

12:01

VIOLA I

Mette Sejbjerg Jensen

Skanderborg Rideklub

4

40

12:09

RED DIABLO

Malene Dalgaard Rasmussen

Edelgårdens Rideklub

5

145

12:17

AMIGO AF STALD FALKENBERG

Sissel Kathrine Holm Hansen

Skanderborg Rideklub

6

48

12:25

DE NERO AF STØVLEBÆK

Sarah Birkmose Nielsen

Skanderborg Rideklub

7

101

12:33

SOROYA

Ellen Birgitte Farbrot

Rosenholm og Omegns Rideklub af 2005

8

33

12:41

HOT SHOT

Sara Sproegel

Aarhus Rideklub

9

97

12:49

RONALDO - SØLYST

Peter Veller

Gjern Rideklub

10

20

12:57

LYKKEBO'S LATINO

Eva Grønkjær

Sydthy Rideklub

11

105

13:05

BIRKEGÅRDENS LECTOR

Mette Sejbjerg Jensen

Skanderborg Rideklub

12

32

13:13

LINDELYGAARDS ATLANTIS

Charlotte Andersen

Rideklubben Hinnitus

13

110

13:21

C'EST LA VIE

Gert Rasmussen

Vestbirk Rideklub

14

2

13:29

GAMMELBYS COMANDER

Jeannette Graarup Jensen

Hylke Og Omegns Rideforening

15

66

13:37

BERGERUDS ARAGORN

Ellen Birgitte Farbrot

Rosenholm og Omegns Rideklub af 2005

Top | Retur

Dressurliste
Skanderborg Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Skanderborg distriksstæven for hest og pony med distriktssmesterskab for hold
22/09/2012 - 23/09/2012


15LA1-B Ponyer - A


Start:Søndag kl. 12:25
Bane: 1

Dommere:C: Berit Visholm Høg

 
 

Startnr

Stævnenr

Starttid

Hest

Rytter

Klub

1

141

12:25

MR. RUBIN HUR RICANE CARTER - 1

Sarah Hedegård Jensen

Skanderborg Rideklub

2

115

12:31

HOEFKE'S ALWAYS THE BEST - 1

signe rauff bjørnholt

Edelgårdens Rideklub

3

120

12:38

SILVER SHADOW - 2

Julie Gasbjerg

Silkeborg Rideklub

4

88

12:44

APACHE - 2

Laura Andreassen

Silkeborg Rideklub

5

96

12:51

TRAEUMER - 2

Caroline Falkenskov

Vejle Rideklub

6

13

12:57

ARKIBALL - 1

Marie Øgelund Dammand

Vestbirk Rideklub

7

27

13:04

NEW TABASCO - 1

Stine Krarup Pedersen

Skanderborg Rideklub

8

36

13:10

NØRLUNDS KING ARTHUR - 1

Kathrine Alrøe

Aarhus Rideklub

9

55

13:17

SANNE VAN DE NIEUWE HEUVEL - 1

Amalie Nogel Madsen

Hovgaard Rideklub

10

81

13:23

ALONSO - 1

Maria L. Nielsen

Dolmer Rideklub

11

107

13:30

MILAN A.M. - 2

Emma Pedersen

Skanderborg Rideklub

12

83

13:36

HAAHR'S GAIA - 1

Emilie Haahr Jelle

Harridslev Rideklub

13

100

13:43

NØRLUNDS VINCENTE - 1

Alexandra Sørensen

Skanderborg Rideklub

Top | Retur

Dressurliste
Skanderborg Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Skanderborg distriksstæven for hest og pony med distriktssmesterskab for hold
22/09/2012 - 23/09/2012


16Distriktsmesterskab Hold - Pony - A


Start:Søndag kl. 00:00
Bane: 2

Dommere:

 
 

Startnr

Stævnenr

Starttid

Hest

Rytter

Klub

00:00

 

Top | Retur

Dressurliste
Skanderborg Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Skanderborg distriksstæven for hest og pony med distriktssmesterskab for hold
22/09/2012 - 23/09/2012


17PRT12 Ponyer holdmesterskab - A


Start:Søndag kl. 08:30
Bane: 2

Dommere:C: Rikke Lenskjold

 
 

Startnr

Stævnenr

Starttid

Hest

Rytter

Klub

1

169

08:30

ORCHID'S HELENAE - 2

Emilie Røy

Aarhus Rideklub

2

9

08:38

YGOR - 2

Anna Thorstein Davidsen

Sportsrideklubben Skovly

3

10

08:46

FJORDGLIMT MR GIPSON (OS) - 2

Maria Ladefoged Pedersen

Sportsrideklubben Skovly

4

29

08:54

HAPPY - 1

Trine Højen Pedersen

Vejle Rideklub

5

37

09:02

WESTERHUIS JORIK - 1

Malene Aborg

Harridslev Rideklub

6

65

09:10

DEZIMA - 1

Rebecca Barros

Vejle Rideklub

7

77

09:18

RØGILD'S BOROMIR - 1

Sarah Johansen

Skanderborg Rideklub

8

24

09:26

DOMINGO - 1

Mathilde Kure

Ikast Rideklub

9

6

09:34

SPARTACUS - 1

Silke Skov Sinnerup

Silkeborg Rideklub

10

85

09:42

HOLSTEINS NUMBER ONE - 2

Anne Sophie Gerstorf Sørensen

Skanderborg Rideklub

Top | Retur

Dressurliste
Skanderborg Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Skanderborg distriksstæven for hest og pony med distriktssmesterskab for hold
22/09/2012 - 23/09/2012


18PRM12 Ponyer indv. Mesterskab - A


Start:Søndag kl. 10:10
Bane: 2

Dommere:C: Rikke Lenskjold

 
 

Startnr

Stævnenr

Starttid

Hest

Rytter

Klub

1

24

10:10

DOMINGO - 1

Mathilde Kure

Ikast Rideklub

2

6

10:18

SPARTACUS - 1

Silke Skov Sinnerup

Silkeborg Rideklub

3

169

10:26

ORCHID'S HELENAE - 2

Emilie Røy

Aarhus Rideklub

4

10

10:34

FJORDGLIMT MR GIPSON (OS) - 2

Maria Ladefoged Pedersen

Sportsrideklubben Skovly

5

37

10:42

WESTERHUIS JORIK - 1

Malene Aborg

Harridslev Rideklub

6

77

10:50

RØGILD'S BOROMIR - 1

Sarah Johansen

Skanderborg Rideklub

7

85

10:58

HOLSTEINS NUMBER ONE - 2

Anne Sophie Gerstorf Sørensen

Skanderborg Rideklub

8

41

11:06

HONEYMOON - 2

Ellen Smith

Vejle Rideklub

Top | Retur