Dressurliste
Skanderborg Rideklub


Online link

DRF Stævnesystem - Skanderborg distriksstæven for hest og pony med distriktssmesterskab for hold
22/09/2012 - 23/09/2012


Klasseoversigt
20.Holdmesterskabet for hest, LA1 - A
21.Holdmesterskabet for hest, LA3 - A

Dressurliste
Skanderborg Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Skanderborg distriksstæven for hest og pony med distriktssmesterskab for hold
22/09/2012 - 23/09/2012


20 Holdmesterskabet for hest, LA1 - A


Start:Lørdag kl. 13:00
Bane: 1

Dommere: H: Christine Winther Prip, C: Grethe Eriksen, M: Mette Ubbesen

 
 

Startnr

Stævnenr

Starttid

Hest

Rytter

Klub

1

132

13:00

SKYWALKER

Rikke Søby

Kaløvig Sportsrideklub

2

58

13:08

JESTIS WANILA

Jette Lestrøm

Skårupgård Sportsrideklub

3

72

13:16

NØRREGÅRDS FLETCHER

Marie Louise R. Johansen

Kjellerup og Omegns Rideklub

4

178

13:24

OVERGAARD'S PAMANOV

Camilla Dalby Adsbøl

Tebbestrup Rideklub

5

175

13:32

FÆLDGÅRDENS DONKERQUE

Mathilde A. Andersen

Nørlund Rideklub

6

159

13:40

MINOBLE

Maiken I Pedersen

Kirstinelund Sportsrideklub

7

127

13:48

GØRKLINTGÅRDS SANIRO

Trine Riber Rasmussen

Rosenholm og Omegns Rideklub af 2005

8

31

13:56

CALYPSO

Sissel Kathrine Holm Hansen

Skanderborg Rideklub

9

162

14:04

SCHAKIRA GØGHOLM

Nina Schmølz Olsen

Rideklubben Hinnitus

10

90

14:12

ESKAGERGÅRDS ROBINSON

Birgitte Juhl

Harridslev Rideklub

11

52

14:20

ENZO

Rikke Winther

Edelgårdens Rideklub

12

108

14:28

LONDON PRIDE

Cecilie Pedersen

Skanderborg Rideklub

13

155

14:36

GØRKLINTGÅRDS DONNA SIA

Josephine Stenholt Knudsen

Silkeborg Rideklub

14

135

14:44

MAGNUS-HØJ

Signe Fisker

Kirstinelund Sportsrideklub

15

148

14:52

MERLON - LIGHT

Ida Guldberg

Årslevgaardens Rideforening

Top | Retur

Dressurliste
Skanderborg Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Skanderborg distriksstæven for hest og pony med distriktssmesterskab for hold
22/09/2012 - 23/09/2012


21Holdmesterskabet for hest, LA3 - A


Start:Lørdag kl. 15:20
Bane: 1

Dommere:H: Christine Winther Prip, C: Grethe Eriksen, M: Mette Ubbesen

 
 

Startnr

Stævnenr

Starttid

Hest

Rytter

Klub

1

133

15:20

BØGELYS MAGIC

Benedikte Damgaard

Kaløvig Sportsrideklub

2

143

15:28

HEXAGON NORD

Annie Nielsen

Skårupgård Sportsrideklub

3

95

15:36

BAKKELY'S UNIK

Karen Marie Bruun

Kjellerup og Omegns Rideklub

4

179

15:44

SAKSGAARDS DINA

Susanne Gangsted-Rasmussen

Tebbestrup Rideklub

6

4

15:52

MOESKÆRS PAPAYA

Maria Brinch Jacobsen

Nørlund Rideklub

6A

160

16:00

DAVINIA PAX

Nanna Hye Sun Kruuse

Kirstinelund Sportsrideklub

7

128

16:08

LORD V

Karina Litten Pedersen

Rosenholm og Omegns Rideklub af 2005

8

167

16:16

DELICIOUS

Dianna Hessellund Nielsen

Skanderborg Rideklub

9

164

16:24

LANCELOT

Simone Lunding-Hoppe

Harridslev Rideklub

10

45

16:32

NEPHEW

Anny Roed

Edelgårdens Rideklub

11

166

16:40

CAREFUL

Anja Sloth Ballegaard

Skanderborg Rideklub

12

156

16:48

DYRSLUNDS LOGO

Lisbet Due

Silkeborg Rideklub

13

146

16:56

CISSEL V

Julie Bodin

Årslevgaardens Rideforening

Top | Retur