Dressurliste
Skanderborg Rideklub


Online link

DRF Stævnesystem - Skanderborg distriksstæven for hest og pony med distriktssmesterskab for hold
22/09/2012 - 23/09/2012


Klasseoversigt
22.Holdmesterskabet for hest, LA4 - A
23.Holdmesterskabet for hest, LA6 - A
24.Holdmesterskabet for pony, LA1 - A
25.Holdmesterskab for pony, LA2 - A

Dressurliste
Skanderborg Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Skanderborg distriksstæven for hest og pony med distriktssmesterskab for hold
22/09/2012 - 23/09/2012


22 Holdmesterskabet for hest, LA4 - A


Start:Søndag kl. 08:00
Bane: 1

Dommere: H: Bertha Schioldan Lund, C: Mette Ubbesen, M: Grethe Eriksen

 
 

Startnr

Stævnenr

Starttid

Hest

Rytter

Klub

1

28

08:00

DE MONÉ

Mimi Shin Jensen

Kaløvig Sportsrideklub

2

142

08:07

ARAGON

Camilla Michaelsen

Skårupgård Sportsrideklub

3

44

08:14

SERUPGÅRDS BREEZER

Laila Aarrejärvi Bilstrup

Kjellerup og Omegns Rideklub

4

180

08:21

DON CAZADOR

Bettina Gross

Tebbestrup Rideklub

5

151

08:28

WALSING WONDER AK

Kamilla Wandsø Petersen

Nørlund Rideklub

6

161

08:35

OBREJA'S SLY

Thomas Grauslund

Kirstinelund Sportsrideklub

7

129

08:42

LERONA

Anna Cecilie Hvid Dolby

Rosenholm og Omegns Rideklub af 2005

8

54

08:49

CAMIRO MANDØ

Alexandra Sørensen

Skanderborg Rideklub

9

163

08:56

WERVELWIND

Lise Andersen

Rideklubben Hinnitus

10

8

09:03

DAHLIA

Karin B. Sørensen

Harridslev Rideklub

11

171

09:10

ECHELON

Lise Sørensen

Edelgårdens Rideklub

12

126

09:17

LA COUR BJERRE

Søren Andersen

Skanderborg Rideklub

13

157

09:24

ØREVADBROS KENZU

Malene Petersen

Silkeborg Rideklub

14

42

09:31

ROMANN FREJ

Laila Pedersen

Årslevgaardens Rideforening

Top | Retur

Dressurliste
Skanderborg Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Skanderborg distriksstæven for hest og pony med distriktssmesterskab for hold
22/09/2012 - 23/09/2012


23Holdmesterskabet for hest, LA6 - A


Start:Søndag kl. 10:00
Bane: 1

Dommere:H: Bertha Schioldan Lund, C: Mette Ubbesen, M: Grethe Eriksen

 
 

Startnr

Stævnenr

Starttid

Hest

Rytter

Klub

1

134

10:00

NORTHERN POPEIA

Maria Teresa Pedersen

Kaløvig Sportsrideklub

2

144

10:08

ENGHOLM´S VIRAGO

Helle Ibh

Skårupgård Sportsrideklub

3

26

10:16

SINCLAIR

Sanne Boesen

Kjellerup og Omegns Rideklub

4

181

10:24

STENKÆRGÅRDS LANDIANO

Tanja Henningsen

Tebbestrup Rideklub

5

150

10:32

OLIVIA

Jeanette Pedersen

Nørlund Rideklub

6

43

10:40

STÆREBOGÅRDS QUICK-STEP

Tina Christiansen

Kirstinelund Sportsrideklub

7

101

10:48

SOROYA

Ellen Birgitte Farbrot

Rosenholm og Omegns Rideklub af 2005

8

104

10:56

VIOLA I

Mette Sejbjerg Jensen

Skanderborg Rideklub

9

32

11:04

LINDELYGAARDS ATLANTIS

Charlotte Andersen

Rideklubben Hinnitus

10

165

11:12

MISS ZUKI

Kathrine Gert Nielsen

Harridslev Rideklub

11

172

11:20

SUNSHINE FLO

Martin Johansen

Edelgårdens Rideklub

12

48

11:28

DE NERO AF STØVLEBÆK

Sarah Birkmose Nielsen

Skanderborg Rideklub

13

158

11:36

SUNDORFS NEWTON

Anna Furholt

Silkeborg Rideklub

14

168

11:44

MILO

Sine Kristiansen

Årslevgaardens Rideforening

Top | Retur

Dressurliste
Skanderborg Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Skanderborg distriksstæven for hest og pony med distriktssmesterskab for hold
22/09/2012 - 23/09/2012


24Holdmesterskabet for pony, LA1 - A


Start:Søndag kl. 14:00
Bane: 1

Dommere:H: Jens Mikkelsen, C: Christine Winther Prip, M: Berit Visholm Høg

 
 

Startnr

Stævnenr

Starttid

Hest

Rytter

Klub

1

15

14:00

PONYGÅRDENS MIKKEL - 3

Josephine-Emilia Nielsen

Aarhus Rideklub

2

81

14:07

ALONSO - 1

Maria L. Nielsen

Dolmer Rideklub

3

138

14:14

HIMMEREN'S IVANICA - 1

Maria Vissinger

Skårupgård Sportsrideklub

4

88

14:21

APACHE - 2

Laura Andreassen

Silkeborg Rideklub

5

123

14:28

STEVEN SEAGAL - 2

Sofie Amalie Rasmussen

Skanderborg Rideklub

6

122

14:35

QUALIKO DE L'AUBE - 2

Julie Nørgaard

Aarhus Rideklub

7

130

14:42

ARMANDO

Marie-louise Friis

Dolmer Rideklub

8

93

14:49

JESTI PICKWICK - 2

Anna Caroline Lestrøm

Skårupgård Sportsrideklub

9

153

14:56

HAAHR'S GHIBLI - 1

Freya Høgsbro

Silkeborg Rideklub

10

27

15:03

NEW TABASCO - 1

Stine Krarup Pedersen

Skanderborg Rideklub

Top | Retur

Dressurliste
Skanderborg Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Skanderborg distriksstæven for hest og pony med distriktssmesterskab for hold
22/09/2012 - 23/09/2012


25Holdmesterskab for pony, LA2 - A


Start:Søndag kl. 15:30
Bane: 1

Dommere:H: Jens Mikkelsen, C: Christine Winther Prip, M: Berit Visholm Høg

 
 

Startnr

Stævnenr

Starttid

Hest

Rytter

Klub

1

36

15:30

NØRLUNDS KING ARTHUR - 1

Kathrine Alrøe

Aarhus Rideklub

2

46

15:37

LINDGAARDENS ACHILLES - 1

Louise Lindgaard Nielsen

Dolmer Rideklub

3

139

15:44

KLINTHOLMS SIR CLARK - 3

Kristine Bjørg Frank Bojsen

Skårupgård Sportsrideklub

4

154

15:51

NØRLUNDS LADY LYNETTE - 1

Helena Pinderup Schelle

Silkeborg Rideklub

5

141

15:58

MR. RUBIN HUR RICANE CARTER - 1

Sarah Hedegård Jensen

Skanderborg Rideklub

6

30

16:05

TOVDAL'S ATTENTION - 1

Sandra Gottlieb Lyngø

Aarhus Rideklub

7

131

16:12

FREDSLUNDS COMPLET - 1

Signe Andersen

Dolmer Rideklub

8

140

16:19

DANIQUE - 2

Emilie Nørgaard Olsen

Skårupgård Sportsrideklub

9

120

16:26

SILVER SHADOW - 2

Julie Gasbjerg

Silkeborg Rideklub

10

107

16:33

MILAN A.M. - 2

Emma Pedersen

Skanderborg Rideklub

Top | Retur