Dressurliste
Skanderborg Rideklub


Online link

DRF Stævnesystem - Skanderborg distriksstæven for hest og pony med distriktssmesterskab for hold
22/09/2012 - 23/09/2012


Klasseoversigt
1.LA3-A Heste - A
2.Distriktsmesterskab Hold Heste, 1. afdeling - A
3.LA1-B Ponyer - A
3.LA1-B Ponyer - B
4.LA2-B Ponyer - A
5.LA4-B Ponyer - A
9.LA5-A Ponyer - A
10.LA6-A Ponyer - A
11.PRI12 Ponyer Indledende - A

Dressurliste
Skanderborg Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Skanderborg distriksstæven for hest og pony med distriktssmesterskab for hold
22/09/2012 - 23/09/2012


1 LA3-A Heste - A


Start:Lørdag kl. 08:00
Bane: 2

Dommere: C: Rikke Lenskjold

 
 

Startnr

Stævnenr

Starttid

Hest

Rytter

Klub

1

177

08:00

MELISSA

Christina Dalsbæk Falk Sørensen

Skanderborg Rideklub

2

146

08:06

CISSEL V

Julie Bodin

Årslevgaardens Rideforening

3

118

08:13

PASCAL MC COY

Karin Fallah

Ringkøbing Rideklub

4

126

08:19

LA COUR BJERRE

Søren Andersen

Skanderborg Rideklub

5

117

08:26

DACAPRIO II

Christina Sørensen

Djursland Rideklub

6

4

08:32

MOESKÆRS PAPAYA

Maria Brinch Jacobsen

Nørlund Rideklub

7

18

08:39

LANDLYST RHIANNON

Trine Honoré Holm

Stald Grønvang Sportsrideklub

8

42

08:45

ROMANN FREJ

Laila Pedersen

Årslevgaardens Rideforening

9

63

08:52

CHREVI´S ANGEL

Ann Charlot Rughaven

Djursland Rideklub

10

79

08:58

DON JUAN

Tina Pagh Dalgaard

Sportsrideklubben Skovly

12

90

09:05

ESKAGERGÅRDS ROBINSON

Birgitte Juhl

Harridslev Rideklub

13

95

09:11

BAKKELY'S UNIK

Karen Marie Bruun

Kjellerup og Omegns Rideklub

14

106

09:18

ROLLO

Mette Sejbjerg Jensen

Skanderborg Rideklub

15

112

09:24

FRONTLINE AF MAALING

Michelle Bergholdt Høj

Stevnstrup Rideklub Af 1994

16

113

09:31

FLINTEGÅRDENS DÉJÀVU

Peter Koefoed-Holm

Djursland Rideklub

17

116

09:37

DELANO

Winni Agertoft

Skanderborg Rideklub

Top | Retur

Dressurliste
Skanderborg Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Skanderborg distriksstæven for hest og pony med distriktssmesterskab for hold
22/09/2012 - 23/09/2012


2Distriktsmesterskab Hold Heste, 1. afdeling - A


Start:Lørdag kl. 14:05
Bane: 0

Dommere:

 
 

Startnr

Stævnenr

Starttid

Hest

Rytter

Klub

14:05

 

Top | Retur

Dressurliste
Skanderborg Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Skanderborg distriksstæven for hest og pony med distriktssmesterskab for hold
22/09/2012 - 23/09/2012


3LA1-B Ponyer - A


Start:Lørdag kl. 08:00
Bane: 1

Dommere:C: Heidi Graarup Jensen

 
 

Startnr

Stævnenr

Starttid

Hest

Rytter

Klub

1

121

08:00

HØJVANGS BOLETTE - 2

Julie Nørgaard

Aarhus Rideklub

2

15

08:07

PONYGÅRDENS MIKKEL - 3

Josephine-Emilia Nielsen

Aarhus Rideklub

3

123

08:14

STEVEN SEAGAL - 2

Sofie Amalie Rasmussen

Skanderborg Rideklub

4

96

08:21

TRAEUMER - 2

Caroline Falkenskov

Vejle Rideklub

5

47

08:28

BÆKLUNDS LINDOS - 2

Line N. Langhoff

Hedensted Og Omegns Rideklub

6

51

08:35

VALIANT - 2

Astrid Hedeman

Aarhus Rideklub

7

120

08:42

SILVER SHADOW - 2

Julie Gasbjerg

Silkeborg Rideklub

8

122

08:49

QUALIKO DE L'AUBE - 2

Julie Nørgaard

Aarhus Rideklub

Top | Retur

Dressurliste
Skanderborg Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Skanderborg distriksstæven for hest og pony med distriktssmesterskab for hold
22/09/2012 - 23/09/2012


3LA1-B Ponyer - B


Start:Lørdag kl. 09:00
Bane: 1

Dommere:C: Heidi Graarup Jensen

 
 

Startnr

Stævnenr

Starttid

Hest

Rytter

Klub

1

55

09:00

SANNE VAN DE NIEUWE HEUVEL - 1

Amalie Nogel Madsen

Hovgaard Rideklub

2

75

09:07

MØGELHOLTS ETERNITY - 1

Cathrine Berg

Stald Grønvang Sportsrideklub

3

83

09:14

HAAHR'S GAIA - 1

Emilie Haahr Jelle

Harridslev Rideklub

4

36

09:21

NØRLUNDS KING ARTHUR - 1

Kathrine Alrøe

Aarhus Rideklub

5

68

09:28

POLLY - 1

Louise Højen Pedersen

Vejle Rideklub

6

81

09:35

ALONSO - 1

Maria L. Nielsen

Dolmer Rideklub

7

13

09:42

ARKIBALL - 1

Marie Øgelund Dammand

Vestbirk Rideklub

8

78

09:49

SANDGRAVGÅRD'S RICKO - 1

Line N. Langhoff

Hedensted Og Omegns Rideklub

9

111

09:56

SANTANA - 1

Rikke Eriksen

Dalby Rideklub

10

115

10:03

HOEFKE'S ALWAYS THE BEST - 1

signe rauff bjørnholt

Edelgårdens Rideklub

11

98

10:10

BANDIT QUEEN - 1

Siw Voldsgaard

Tobøl Rideklub

12

100

10:17

NØRLUNDS VINCENTE - 1

Alexandra Sørensen

Skanderborg Rideklub

Top | Retur

Dressurliste
Skanderborg Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Skanderborg distriksstæven for hest og pony med distriktssmesterskab for hold
22/09/2012 - 23/09/2012


4LA2-B Ponyer - A


Start:Lørdag kl. 10:45
Bane: 1

Dommere:C: Heidi Graarup Jensen

 
 

Startnr

Stævnenr

Starttid

Hest

Rytter

Klub

1

46

10:45

LINDGAARDENS ACHILLES - 1

Louise Lindgaard Nielsen

Dolmer Rideklub

2

120

10:52

SILVER SHADOW - 2

Julie Gasbjerg

Silkeborg Rideklub

3

39

10:59

ISABELLA AF MINDET - 2

Lærke Malling

Tørring-Uldum Rideklub

4

51

11:06

VALIANT - 2

Astrid Hedeman

Aarhus Rideklub

5

23

11:13

HOT CHILI - 1

Emma Skov

Billund Sportsrideklub

6

13

11:20

ARKIBALL - 1

Marie Øgelund Dammand

Vestbirk Rideklub

7

27

11:27

NEW TABASCO - 1

Stine Krarup Pedersen

Skanderborg Rideklub

8

36

11:34

NØRLUNDS KING ARTHUR - 1

Kathrine Alrøe

Aarhus Rideklub

9

55

11:41

SANNE VAN DE NIEUWE HEUVEL - 1

Amalie Nogel Madsen

Hovgaard Rideklub

10

30

11:48

TOVDAL'S ATTENTION - 1

Sandra Gottlieb Lyngø

Aarhus Rideklub

11

80

11:55

MORLYN RIVERDANCE - 1

Cecilie Mahaffy

Hedensted Og Omegns Rideklub

12

83

12:02

HAAHR'S GAIA - 1

Emilie Haahr Jelle

Harridslev Rideklub

13

98

12:09

BANDIT QUEEN - 1

Siw Voldsgaard

Tobøl Rideklub

14

111

12:16

SANTANA - 1

Rikke Eriksen

Dalby Rideklub

15

62

12:23

UNIQUE - 2

Cecilie K. Hansen

Hinnerup Rideklub

Top | Retur

Dressurliste
Skanderborg Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Skanderborg distriksstæven for hest og pony med distriktssmesterskab for hold
22/09/2012 - 23/09/2012


5LA4-B Ponyer - A


Start:Lørdag kl. 14:00
Bane: 2

Dommere:C: Winni Agertoft

 
 

Startnr

Stævnenr

Starttid

Hest

Rytter

Klub

1

62

14:00

UNIQUE - 2

Cecilie K. Hansen

Hinnerup Rideklub

2

46

14:06

LINDGAARDENS ACHILLES - 1

Louise Lindgaard Nielsen

Dolmer Rideklub

3

39

14:13

ISABELLA AF MINDET - 2

Lærke Malling

Tørring-Uldum Rideklub

4

56

14:19

LUNDGÅRDS ADONIS - 2

Nikoline Ulrich

Vejle Rideklub

5

61

14:26

SILLE - 3

Silje Toftgaard

Stald Grønvang Sportsrideklub

6

30

14:32

TOVDAL'S ATTENTION - 1

Sandra Gottlieb Lyngø

Aarhus Rideklub

7

22

14:39

CÈZANNE - 1

Anna Markussen

Skåde Rideklub

8

23

14:45

HOT CHILI - 1

Emma Skov

Billund Sportsrideklub

9

76

14:52

BELL - 1

Emily Josefine Charmig

Hedensted Og Omegns Rideklub

10

80

14:58

MORLYN RIVERDANCE - 1

Cecilie Mahaffy

Hedensted Og Omegns Rideklub

Top | Retur

Dressurliste
Skanderborg Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Skanderborg distriksstæven for hest og pony med distriktssmesterskab for hold
22/09/2012 - 23/09/2012


9LA5-A Ponyer - A


Start:Lørdag kl. 10:05
Bane: 2

Dommere:C: Rikke Lenskjold

 
 

Startnr

Stævnenr

Starttid

Hest

Rytter

Klub

1

35

10:05

FIRFOD JARGON - 2

Nana Ekstrøm Olesen

Grindsted Rideklub

2

22

10:12

CÈZANNE - 1

Anna Markussen

Skåde Rideklub

Top | Retur

Dressurliste
Skanderborg Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Skanderborg distriksstæven for hest og pony med distriktssmesterskab for hold
22/09/2012 - 23/09/2012


10LA6-A Ponyer - A


Start:Lørdag kl. 15:25
Bane: 2

Dommere:C: Winni Agertoft

 
 

Startnr

Stævnenr

Starttid

Hest

Rytter

Klub

1

7

15:25

ADONI - 2

Rikke Christiansen

Jelling Sports Rideklub

2

9

15:32

YGOR - 2

Anna Thorstein Davidsen

Sportsrideklubben Skovly

3

53

15:39

MOZART - 2

Mia Marie Holm Madsen

Ølgod & Omegns Rideklub

4

49

15:46

ØRSBJERGGÅRDS LAZIO - 1

Mikela Rossel

Hedensted Og Omegns Rideklub

5

11

15:53

LILLEHØJS MACON - 2

Emma Frahm

Kløvergård Rideklub

6

176

16:00

EGEBALLES RAFAEL - 1

Marzia Perolari

Grindsted Rideklub

7

152

16:07

MARIETON'S SANSSOUSI - 1

Terese Schlander

Aarhus Rideklub

8

119

16:14

FERDINAND - 1

Rikke Niklassen

Skanderborg Rideklub

9

60

16:21

SØNDERMARKENS ZIDAN - 1

Emma Thomsen

Herning Rideklub

10

12

16:28

VANESSA-D - 1

Josefine Jeppesen

Sportsrideklubben Skovly

11

64

16:35

LINDVEDS MUSCA - 1

Emma Hannibal

Sportsrideklubben Skovly

12

1

16:42

KONIJENPAD RAMBO - 1

Maja B. Larsen

Kolding Rideklub

Top | Retur

Dressurliste
Skanderborg Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Skanderborg distriksstæven for hest og pony med distriktssmesterskab for hold
22/09/2012 - 23/09/2012


11PRI12 Ponyer Indledende - A


Start:Lørdag kl. 17:20
Bane: 1

Dommere:C: Winni Agertoft

 
 

Startnr

Stævnenr

Starttid

Hest

Rytter

Klub

1

176

17:20

EGEBALLES RAFAEL - 1

Marzia Perolari

Grindsted Rideklub

2

85

17:27

HOLSTEINS NUMBER ONE - 2

Anne Sophie Gerstorf Sørensen

Skanderborg Rideklub

3

49

17:35

ØRSBJERGGÅRDS LAZIO - 1

Mikela Rossel

Hedensted Og Omegns Rideklub

4

99

17:42

VIGEROUS RECKLESS - 2

Nanna Hyldahl

Brande Sportsrideklub

5

7

17:50

ADONI - 2

Rikke Christiansen

Jelling Sports Rideklub

6

9

17:57

YGOR - 2

Anna Thorstein Davidsen

Sportsrideklubben Skovly

7

11

18:05

LILLEHØJS MACON - 2

Emma Frahm

Kløvergård Rideklub

8

12

18:12

VANESSA-D - 1

Josefine Jeppesen

Sportsrideklubben Skovly

9

64

18:20

LINDVEDS MUSCA - 1

Emma Hannibal

Sportsrideklubben Skovly

10

77

18:27

RØGILD'S BOROMIR - 1

Sarah Johansen

Skanderborg Rideklub

11

119

18:35

FERDINAND - 1

Rikke Niklassen

Skanderborg Rideklub

12

94

18:42

KLOOSTER'S ELTINO - 1

Anne Sophie Gerstorf Sørensen

Skanderborg Rideklub

Top | Retur