Dressurliste
Skanderborg Rideklub


Online link

DRF Stævnesystem - Distriktsstævne i dressur for pony med individuelt mesterskab, distrikt12
16/06/2012 - 17/06/2012


Klasseoversigt
9.LA1-B Ponyer - A
10.LA2-B Ponyer - A
11.LA3-B Ponyer - A
12.PRT12 Ponyer holdmesterskab for KAT 1 og KAT 2 - A
13.PRM12 Ponyer indv. Mesterskab for KAT 1 og KAT 2 - A
14.LA1-B Ponyer, kun KAT 3 - A
15.LA2-B Ponyer, kun KAT 2 - A
17.LA4-B Ponyer, kun KAT 1 - A

Dressurliste
Skanderborg Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Distriktsstævne i dressur for pony med individuelt mesterskab, distrikt12
16/06/2012 - 17/06/2012


9 LA1-B Ponyer - A


Start:Søndag kl. 09:00
Bane: 1

Dommere: C: Britt Thørring Hansen

 
 

Startnr

Stævnenr

Starttid

Hest

Rytter

Klub

1

12

09:00

HOLMENS CASINA - 1

Marikka S. Godskesen

Silkeborg Rideklub

2

20

09:06

TOVDAL'S ATTENTION - 1

Sandra Gottlieb Lyngø

Aarhus Rideklub

3

57

09:13

SHADOW - 2

Emma Pedersen

Skanderborg Rideklub

4

21

09:20

RONJA - 1

Cathrine Koch Neergaard

Skåde Rideklub

5

23

09:27

NØRLUNDS KING ARTHUR - 1

Kathrine Alrøe

Aarhus Rideklub

6

26

09:34

ISABELLA AF MINDET - 2

Lærke Malling

Tørring-Uldum Rideklub

7

37

09:41

MISTER HOUGÅRD - 1

Katrine Latter

Padborg Rideclub

8

42

09:47

TAKE THAT A - 2

Simone Kronborg

Skanderborg Rideklub

9

44

09:54

NØRLUNDS LADY LYNETTE - 1

Helena Pinderup Schelle

Silkeborg Rideklub

10

61

10:01

OPBROEK'S ARON - 1

Sarah Johansen

Skanderborg Rideklub

11

48

10:08

ALONSO - 1

Maria L. Nielsen

Dolmer Rideklub

12

49

10:15

PASCAL WALES - 1

Katinka Gam Larsen

Brande Sportsrideklub

Top | Retur

Dressurliste
Skanderborg Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Distriktsstævne i dressur for pony med individuelt mesterskab, distrikt12
16/06/2012 - 17/06/2012


10LA2-B Ponyer - A


Start:Søndag kl. 10:45
Bane: 1

Dommere:C: Britt Thørring Hansen

 
 

Startnr

Stævnenr

Starttid

Hest

Rytter

Klub

1

57

10:45

SHADOW - 2

Emma Pedersen

Skanderborg Rideklub

2

21

10:51

RONJA - 1

Cathrine Koch Neergaard

Skåde Rideklub

3

26

10:58

ISABELLA AF MINDET - 2

Lærke Malling

Tørring-Uldum Rideklub

4

41

11:05

TEGLVANGS TRISTAN - 2

Stephanie Trans

Herning Rideklub

5

1

11:12

ØSTERVANGS AVANTI - 2

Sigrid Kortnum

Gjern Rideklub

6

49

11:19

PASCAL WALES - 1

Katinka Gam Larsen

Brande Sportsrideklub

7

61

11:26

OPBROEK'S ARON - 1

Sarah Johansen

Skanderborg Rideklub

Top | Retur

Dressurliste
Skanderborg Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Distriktsstævne i dressur for pony med individuelt mesterskab, distrikt12
16/06/2012 - 17/06/2012


11LA3-B Ponyer - A


Start:Søndag kl. 11:50
Bane: 1

Dommere:C: Britt Thørring Hansen

 
 

Startnr

Stævnenr

Starttid

Hest

Rytter

Klub

1

28

11:50

LINDGAARDENS ACHILLES - 1

Louise Lindgaard Nielsen

Dolmer Rideklub

2

22

11:56

CEDERGÅRDENS IRISH CHARY - 1

Cecilie Pedersen

Skanderborg Rideklub

3

29

12:03

MIRABELL - 1

Cathrine Schack Bache

Lykkeshøj Rideklub

4

31

12:10

VALIANT - 2

Astrid Hedeman

Aarhus Rideklub

5

37

12:17

MISTER HOUGÅRD - 1

Katrine Latter

Padborg Rideclub

6

41

12:24

TEGLVANGS TRISTAN - 2

Stephanie Trans

Herning Rideklub

Top | Retur

Dressurliste
Skanderborg Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Distriktsstævne i dressur for pony med individuelt mesterskab, distrikt12
16/06/2012 - 17/06/2012


12PRT12 Ponyer holdmesterskab for KAT 1 og KAT 2 - A


Start:Søndag kl. 09:00
Bane: 2

Dommere:C: Rikke Lenskjold

 
 

Startnr

Stævnenr

Starttid

Hest

Rytter

Klub

1

47

09:00

RØGILD'S BOROMIR - 1

Sarah Johansen

Skanderborg Rideklub

2

2

09:07

SPARTACUS - 1

Silke Skov Sinnerup

Silkeborg Rideklub

3

11

09:15

LYKKES MAGUIRE - 1

Stine Krarup Pedersen

Stald Grønvang Sportsrideklub

4

14

09:23

JAZZO - 1

Britt Krongård Knudsen

Eriksminde Sportsrideklub

5

17

09:31

MR. RUBIN HUR RICANE CARTER - 1

Sarah Hedegård Jensen

Skanderborg Rideklub

Top | Retur

Dressurliste
Skanderborg Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Distriktsstævne i dressur for pony med individuelt mesterskab, distrikt12
16/06/2012 - 17/06/2012


13PRM12 Ponyer indv. Mesterskab for KAT 1 og KAT 2 - A


Start:Søndag kl. 10:00
Bane: 2

Dommere:C: Rikke Lenskjold

 
 

Startnr

Stævnenr

Starttid

Hest

Rytter

Klub

1

62

10:00

GEE GEE 2 - 1

Maria Mølgaard Pedersen

Skanderborg Rideklub

2

32

10:07

ELMHOLTS NEPTUN - 1

Camilla Utoft

Give Egnens Rytterforening

3

2

10:15

SPARTACUS - 1

Silke Skov Sinnerup

Silkeborg Rideklub

4

11

10:23

LYKKES MAGUIRE - 1

Stine Krarup Pedersen

Stald Grønvang Sportsrideklub

5

14

10:31

JAZZO - 1

Britt Krongård Knudsen

Eriksminde Sportsrideklub

6

16

10:39

DOMINGO - 1

Mathilde Kure

Ikast Rideklub

7

17

10:47

MR. RUBIN HUR RICANE CARTER - 1

Sarah Hedegård Jensen

Skanderborg Rideklub

8

8

10:54

AESTER ESTUPENDA - 2

Camilla Utoft

Give Egnens Rytterforening

9

47

11:02

RØGILD'S BOROMIR - 1

Sarah Johansen

Skanderborg Rideklub

Top | Retur

Dressurliste
Skanderborg Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Distriktsstævne i dressur for pony med individuelt mesterskab, distrikt12
16/06/2012 - 17/06/2012


14LA1-B Ponyer, kun KAT 3 - A


Start:Søndag kl. 13:00
Bane: 1

Dommere:

 
 

Startnr

Stævnenr

Starttid

Hest

Rytter

Klub

13:00

 

Top | Retur

Dressurliste
Skanderborg Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Distriktsstævne i dressur for pony med individuelt mesterskab, distrikt12
16/06/2012 - 17/06/2012


15LA2-B Ponyer, kun KAT 2 - A


Start:Søndag kl. 13:00
Bane: 1

Dommere:H: Britta Egholm, C: Mette Ubbesen, M: Berit Visholm Høg

 
 

Startnr

Stævnenr

Starttid

Hest

Rytter

Klub

1

43

13:00

IRIS - 2

Maya Mosegaard Cramon

Rosenholm og Omegns Rideklub af 2005

2

31

13:06

VALIANT - 2

Astrid Hedeman

Aarhus Rideklub

3

45

13:13

SEJLGAARDS MICKEY - 2

Julie Gasbjerg

Silkeborg Rideklub

4

4

13:20

JOE DALTON - 2

Maya Mosegaard Cramon

Rosenholm og Omegns Rideklub af 2005

5

35

13:27

NICOLAS CAGE - 2

Sarah Hedegård Jensen

Skanderborg Rideklub

6

40

13:34

STEVEN SEAGAL - 2

Sofie Amalie Rasmussen

Skanderborg Rideklub

7

3

13:41

HORSEMOSENS DAVID MAY - 2

Susan Brøndum Skytte

Kirstinelund Sportsrideklub

8

1

13:47

ØSTERVANGS AVANTI - 2

Sigrid Kortnum

Gjern Rideklub

Top | Retur

Dressurliste
Skanderborg Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Distriktsstævne i dressur for pony med individuelt mesterskab, distrikt12
16/06/2012 - 17/06/2012


17LA4-B Ponyer, kun KAT 1 - A


Start:Søndag kl. 14:15
Bane: 1

Dommere:H: Britta Egholm, C: Mette Ubbesen, M: Berit Visholm Høg

 
 

Startnr

Stævnenr

Starttid

Hest

Rytter

Klub

1

29

14:15

MIRABELL - 1

Cathrine Schack Bache

Lykkeshøj Rideklub

2

22

14:21

CEDERGÅRDENS IRISH CHARY - 1

Cecilie Pedersen

Skanderborg Rideklub

3

58

14:28

HEDEMAND'S CÆSAR - 1

Sarah Johansen

Skanderborg Rideklub

4

9

14:35

LILLEGÅRDENS LOLLIPOP - 1

Freya Høgsbro

Silkeborg Rideklub

5

51

14:42

ANEMONE - 1

Emma Grill Noes

Hinnerup Rideklub

6

23

14:49

NØRLUNDS KING ARTHUR - 1

Kathrine Alrøe

Aarhus Rideklub

7

13

14:56

RIEGERSHOEVE DEBBIE - 1

Emilie Bossen

Stevnstrup Rideklub Af 1994

8

28

15:02

LINDGAARDENS ACHILLES - 1

Louise Lindgaard Nielsen

Dolmer Rideklub

9

59

15:09

ARVALON GERONIMO (OS) - 1

Mathilde Lind Skjøtt

Stevnstrup Rideklub Af 1994

10

15

15:16

CÈZANNE - 1

Anna Markussen

Skåde Rideklub

11

56

15:23

CONTRAST S - 1

Malene Aborg

Harridslev Rideklub

12

20

15:30

TOVDAL'S ATTENTION - 1

Sandra Gottlieb Lyngø

Aarhus Rideklub

Top | Retur