Dressurliste
Skanderborg Rideklub


Online link

DRF Stævnesystem - Midtjysk Cup 1. afd. 17/18 marts
17/03/2012 - 18/03/2012


Klasseoversigt
1.LD1- B pony med trækker - A
2.LD2 - B pony - A
3.LC1 - B pony - A
4.LC3 - B pony - A
5.LB3 - B pony - A
6.Procentklasse LA1 - B til LA4 - B pony - A
7.Procentklasse LA5/LA6/MB1/PRI hest/pony - A
8.LC1 hest - A
9.LC3 hest - A
10.LB2 hest - A
11.LA1 hest - A
12.Procentklasse LA2 til LA4 hest - A

Dressurliste
Skanderborg Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Midtjysk Cup 1. afd. 17/18 marts
17/03/2012 - 18/03/2012


1 LD1- B pony med trækker - A


Start:Lørdag kl. 11:10
Bane: 1

Dommere: C: Christina Kirk

 
 

Startnr

Stævnenr

Starttid

Hest

Rytter

Klub

1

151

11:10

INDIRA - 1

mathilde Kjærulff Nørgaard

Vestbirk Rideklub

2

55

11:15

JULIUS - 3

Line Ginnerup Andersen

Skanderborg Rideklub

3

72

11:20

AMALIE RONDA - 3

Stine H. Christensen

Skanderborg Rideklub

4

112

11:25

MATINA - 1

Jonas Kjeldsen

Skanderborg Rideklub

5

129

11:30

MELANIE - 2

Nanna ?

Skanderborg Rideklub

Top | Retur

Dressurliste
Skanderborg Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Midtjysk Cup 1. afd. 17/18 marts
17/03/2012 - 18/03/2012


2LD2 - B pony - A


Start:Lørdag kl. 11:40
Bane: 1

Dommere:C: Christina Kirk

 
 

Startnr

Stævnenr

Starttid

Hest

Rytter

Klub

1

45

11:40

MANET - 3

Emilie Kronborg

Skanderborg Rideklub

2

55

11:45

JULIUS - 3

Line Ginnerup Andersen

Skanderborg Rideklub

3

9

11:50

AMADEUS - 2

Mille Kynde Schaltz Pedersen

Lindegårdens Rideklub

4

62

11:55

DIAMOND - 1

Emma Rekly Jensen

Malling Rideklub

5

64

12:00

INDY GIRL - 2

Emma Green

Malling Rideklub

6

66

12:05

THANEHØJS MADS - 3

Maja Skovdal Nørgaard

Skanderborg Rideklub

Top | Retur

Dressurliste
Skanderborg Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Midtjysk Cup 1. afd. 17/18 marts
17/03/2012 - 18/03/2012


3LC1 - B pony - A


Start:Lørdag kl. 12:25
Bane: 1

Dommere:C: Christina Kirk

 
 

Startnr

Stævnenr

Starttid

Hest

Rytter

Klub

1

66

12:25

THANEHØJS MADS - 3

Maja Skovdal Nørgaard

Skanderborg Rideklub

2

10

12:30

INDY - 3

Emilie Vad

Skanderborg Rideklub

3

45

12:36

MANET - 3

Emilie Kronborg

Skanderborg Rideklub

4

50

12:41

SILVER MOON - 2

Helena Futtrup

Skanderborg Rideklub

5

9

12:47

AMADEUS - 2

Mille Kynde Schaltz Pedersen

Lindegårdens Rideklub

6

54

12:52

IRIS - 2

Maya Mosegaard Cramon

Rosenholm og Omegns Rideklub af 2005

7

118

12:58

CANDY - 2

Line Olsen

Skanderborg Rideklub

8

64

13:03

INDY GIRL - 2

Emma Green

Malling Rideklub

9

105

13:09

NEMO - 2

Sarah Hedegård Jensen

Skanderborg Rideklub

10

152

13:14

CAREY - 1

mathilde Kjærulff Nørgaard

Årslevgaardens Rideforening

11

13:20

PAUSE 

11

149

13:30

LANGMARKSGAARDS NANCERRE - 1

Victoria Maabjerg Mørch

Gjern Rideklub

12

150

13:35

BÆKLUNDS ANIZETTE - 1

Rebecca Maabjerg Mørch

Gjern Rideklub

13

16

13:41

FIRHØJS BONEY M - 1

Emma Blom

Rosenholm og Omegns Rideklub af 2005

14

49

13:46

ARKING - 1

Amanda Møller

Skanderborg Rideklub

15

62

13:52

DIAMOND - 1

Emma Rekly Jensen

Malling Rideklub

16

65

13:57

PHILIPPA MARIE - 1

Ulrikke Bruun

Årslevgaardens Rideforening

17

69

14:03

LEURHOEVE'S JUSTIN - 1

Caroline Bugge

Hylke Og Omegns Rideforening

18

79

14:08

ØSTERGÅRDENS EASY - 1

Anne R. Thorsager

Årslevgaardens Rideforening

19

107

14:14

LANDINI - 1

Louise Bækgård Lillerud

Skanderborg Rideklub

20

84

14:19

FREDENS GOLDEN ZIDANNE - 2

Anne Sophie Gerstorf Sørensen

Skanderborg Rideklub

Top | Retur

Dressurliste
Skanderborg Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Midtjysk Cup 1. afd. 17/18 marts
17/03/2012 - 18/03/2012


4LC3 - B pony - A


Start:Lørdag kl. 14:33
Bane: 1

Dommere:C: Christina Kirk

 
 

Startnr

Stævnenr

Starttid

Hest

Rytter

Klub

1

10

14:33

INDY - 3

Emilie Vad

Skanderborg Rideklub

2

44

14:39

FLAMME LE GRANDE - 2

Anne Cecilie Nikoline Jensen

Lindegårdens Rideklub

3

46

14:46

TAKE THAT A - 2

Simone Kronborg

Skanderborg Rideklub

4

54

14:52

IRIS - 2

Maya Mosegaard Cramon

Rosenholm og Omegns Rideklub af 2005

5

105

14:59

NEMO - 2

Sarah Hedegård Jensen

Skanderborg Rideklub

6

118

15:05

CANDY - 2

Line Olsen

Skanderborg Rideklub

7

152

15:12

CAREY - 1

mathilde Kjærulff Nørgaard

Årslevgaardens Rideforening

8

71

15:18

HANNIBAL - 1

Julia Høgh Jensen

Boller Rideklub

9

16

15:25

FIRHØJS BONEY M - 1

Emma Blom

Rosenholm og Omegns Rideklub af 2005

10

56

15:31

OLFERT - 1

Line Kondrup-Andersen

Skanderborg Rideklub

11

65

15:38

PHILIPPA MARIE - 1

Ulrikke Bruun

Årslevgaardens Rideforening

12

69

15:44

LEURHOEVE'S JUSTIN - 1

Caroline Bugge

Hylke Og Omegns Rideforening

13

79

15:51

ØSTERGÅRDENS EASY - 1

Anne R. Thorsager

Årslevgaardens Rideforening

14

107

15:57

LANDINI - 1

Louise Bækgård Lillerud

Skanderborg Rideklub

Top | Retur

Dressurliste
Skanderborg Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Midtjysk Cup 1. afd. 17/18 marts
17/03/2012 - 18/03/2012


5LB3 - B pony - A


Start:Lørdag kl. 16:20
Bane: 1

Dommere:C: Britt Thørring Hansen

 
 

Startnr

Stævnenr

Starttid

Hest

Rytter

Klub

1

46

16:20

TAKE THAT A - 2

Simone Kronborg

Skanderborg Rideklub

2

44

16:26

FLAMME LE GRANDE - 2

Anne Cecilie Nikoline Jensen

Lindegårdens Rideklub

3

106

16:32

NICOLAS CAGE - 2

Sarah Hedegård Jensen

Skanderborg Rideklub

4

71

16:39

HANNIBAL - 1

Julia Høgh Jensen

Boller Rideklub

5

80

16:45

UKKI LOUWRA - 1

Signe Thomsen

Skanderborg Rideklub

Top | Retur

Dressurliste
Skanderborg Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Midtjysk Cup 1. afd. 17/18 marts
17/03/2012 - 18/03/2012


6Procentklasse LA1 - B til LA4 - B pony - A


Start:Lørdag kl. 09:38
Bane: 1

Dommere:C: Jeannette Graarup Jensen

 
 

Startnr

Stævnenr

Starttid

Hest

Rytter

Klub

1

106

09:38

NICOLAS CAGE - 2

Sarah Hedegård Jensen

Skanderborg Rideklub

2

103

09:44

SPIRIT - 1

Amanda Ericon Andersen

Skanderborg Rideklub

3

5

09:50

VALIANT - 2

Astrid Hedeman

Skanderborg Rideklub

4

68

09:57

HAAHR'S GHIBLI - 1

Freya Høgsbro

Silkeborg Rideklub

5

12

10:03

ØSTERVANGS AVANTI - 2

Sigrid Kortnum

Gjern Rideklub

6

80

10:09

UKKI LOUWRA - 1

Signe Thomsen

Skanderborg Rideklub

7

82

10:16

PRINS ORLOFF - 2

Anne Sophie Gerstorf Sørensen

Skanderborg Rideklub

8

87

10:22

NØRLUNDS VINCENTE - 1

Alexandra Gerstorf Sørensen

Skanderborg Rideklub

9

53

10:28

UNIQUE - 2

Cecilie K. Hansen

Hinnerup Rideklub

10

89

10:35

CEDERGÅRDENS IRISH CHARY - 1

Cecilie Pedersen

Skanderborg Rideklub

11

48

10:41

CAMELOT - 1

Anja Sloth Ballegaard

Skanderborg Rideklub

12

83

10:47

PRINS ORLOFF - 2

Anne Sophie Gerstorf Sørensen

Skanderborg Rideklub

13

90

10:54

CEDERGÅRDENS IRISH CHARY - 1

Cecilie Pedersen

Skanderborg Rideklub

Top | Retur

Dressurliste
Skanderborg Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Midtjysk Cup 1. afd. 17/18 marts
17/03/2012 - 18/03/2012


7Procentklasse LA5/LA6/MB1/PRI hest/pony - A


Start:Lørdag kl. 07:30
Bane: 1

Dommere:C: Jeannette Graarup Jensen

 
 

Startnr

Stævnenr

Starttid

Hest

Rytter

Klub

1

48

07:30

CAMELOT - 1

Anja Sloth Ballegaard

Skanderborg Rideklub

2

40

07:36

STEVEN SEAGAL - 2

Sofie Amalie Rasmussen

Skanderborg Rideklub

3

77

07:43

ISMAY - 1

Emma Grill Noes

Hinnerup Rideklub

4

74

07:50

HEDEMAND'S CÆSAR - 1

Sarah Johansen

Skanderborg Rideklub

5

75

07:57

LILLEGÅRDENS LOLLIPOP - 1

Freya Høgsbro

Silkeborg Rideklub

6

42

08:04

MØGELBJERG'S EL CAMINO

Charlotte Aalling Kondrup

Skanderborg Rideklub

7

59

08:11

GEE GEE 2 - 1

Maria Mølgaard Pedersen

Ikast Rideklub

8

28

08:17

FIREBALL - 1

Fiji Kjær Lynge

Skårupgård Sportsrideklub

9

41

08:24

STEVEN SEAGAL - 2

Sofie Amalie Rasmussen

Skanderborg Rideklub

10

76

08:31

LILLEGÅRDENS LOLLIPOP - 1

Freya Høgsbro

Silkeborg Rideklub

11

67

08:38

ISMAY - 1

Emma Grill Noes

Hinnerup Rideklub

12

73

08:45

HEDEMAND'S CÆSAR - 1

Sarah Johansen

Skanderborg Rideklub

13

88

08:52

HOLSTEINS NUMBER ONE - 1

Alexandra Gerstorf Sørensen

Skanderborg Rideklub

14

137

08:58

MILAN A.M. - 2

Emma Pedersen

Skanderborg Rideklub

15

32

09:05

DE NERO AF STØVLEBÆK

Sarah Birkmose Nielsen

Skanderborg Rideklub

16

3

09:12

TANHOLMS SHANIQUE

Nina Loft Jensen Mattila

Skanderborg Rideklub

Top | Retur

Dressurliste
Skanderborg Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Midtjysk Cup 1. afd. 17/18 marts
17/03/2012 - 18/03/2012


8LC1 hest - A


Start:Lørdag kl. 16:55
Bane: 1

Dommere:C: Britt Thørring Hansen

 
 

Startnr

Stævnenr

Starttid

Hest

Rytter

Klub

1

148

16:55

CHANTREE

Marie Storm Petersen

Kirstineholm Rideklub

2

101

17:01

ASTANA

Pernille Plesner Bloch

Boller Rideklub

3

133

17:07

CASPER LYNG

sanne godskesen

Skanderborg Rideklub

4

27

17:14

SANTOS

Annette Brodd

Hadsten og Omegns RideClub

5

52

17:20

MOONLIGHT SHADOW

Jeanette Pedersen

Thorsø Rideklub

6

121

17:26

MERKUR FRA HVOLBÆK

Christina Dam

Hylke Og Omegns Rideforening

Top | Retur

Dressurliste
Skanderborg Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Midtjysk Cup 1. afd. 17/18 marts
17/03/2012 - 18/03/2012


9LC3 hest - A


Start:Lørdag kl. 17:45
Bane: 1

Dommere:C: Britt Thørring Hansen

 
 

Startnr

Stævnenr

Starttid

Hest

Rytter

Klub

1

127

17:45

LOOK LIZA

Julia Haysen

Skanderborg Rideklub

2

101

17:51

ASTANA

Pernille Plesner Bloch

Boller Rideklub

3

133

17:58

CASPER LYNG

sanne godskesen

Skanderborg Rideklub

4

27

18:05

SANTOS

Annette Brodd

Hadsten og Omegns RideClub

5

142

18:12

UPHELIA STENAGERGAARD

Marie Storm Petersen

Hylke Og Omegns Rideforening

6

52

18:19

MOONLIGHT SHADOW

Jeanette Pedersen

Thorsø Rideklub

Top | Retur

Dressurliste
Skanderborg Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Midtjysk Cup 1. afd. 17/18 marts
17/03/2012 - 18/03/2012


10LB2 hest - A


Start:Lørdag kl. 18:26
Bane: 1

Dommere:C: Britt Thørring Hansen

 
 

Startnr

Stævnenr

Starttid

Hest

Rytter

Klub

18:26

 

Top | Retur

Dressurliste
Skanderborg Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Midtjysk Cup 1. afd. 17/18 marts
17/03/2012 - 18/03/2012


11LA1 hest - A


Start:Lørdag kl. 18:44
Bane: 1

Dommere:C: Britt Thørring Hansen

 
 

Startnr

Stævnenr

Starttid

Hest

Rytter

Klub

1

139

18:44

LADY ROMANCE

Lene Frederiksen

Skanderborg Rideklub

2

25

18:50

CHANEL

Margit Gregersen

Skanderborg Rideklub

3

33

18:56

VALAKKEN

Shermin Hooshyar

Årslevgaardens Rideforening

4

60

19:03

BRUNELLO

Ilse Sørensen

Hylke Og Omegns Rideforening

5

51

19:09

DELICIOUS

Dianna Hessellund Nielsen

Skanderborg Rideklub

6

110

19:15

GUCCI KLIEN

Pia Lündberg

Skanderborg Rideklub

7

1

19:22

STAGHØJGÅRDS MARIANO

Marianne Jakobsen

Hylke Og Omegns Rideforening

8

6

19:28

WELT-TOKE TRAASDAHL

rikke bornhøft

Skåde Rideklub

9

18

19:34

LOTTE

Tanya Andersen

Kirstineholm Rideklub

10

4

19:41

DODOS MACK

Maja Baarsch

Kirstinelund Sportsrideklub

11

36

19:47

SYVHØJEGÅRDS UNO BELLA

Ditte Gilkær

Skanderborg Rideklub

Top | Retur

Dressurliste
Skanderborg Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Midtjysk Cup 1. afd. 17/18 marts
17/03/2012 - 18/03/2012


12Procentklasse LA2 til LA4 hest - A


Start:Lørdag kl. 20:05
Bane: 1

Dommere:C: Britt Thørring Hansen

 
 

Startnr

Stævnenr

Starttid

Hest

Rytter

Klub

1

60

20:05

BRUNELLO

Ilse Sørensen

Hylke Og Omegns Rideforening

2

1

20:11

STAGHØJGÅRDS MARIANO

Marianne Jakobsen

Hylke Og Omegns Rideforening

3

18

20:18

LOTTE

Tanya Andersen

Kirstineholm Rideklub

4

35

20:25

NORDDALENS SPEEDFIRE

Frederikke Jakobsen

Edelgårdens Rideklub

5

58

20:32

SIRENA

Camilla Lisby Mortensen

Aarhus Rideklub

6

109

20:39

GUCCI KLIEN

Louise Nielsen

Skanderborg Rideklub

7

43

20:46

STENKJERS LOMBARDO

Susanne Rasmussen

Gjern Rideklub

8

6

20:52

WELT-TOKE TRAASDAHL

rikke bornhøft

Skåde Rideklub

9

139

20:59

LADY ROMANCE

Lene Frederiksen

Skanderborg Rideklub

10

51

21:06

DELICIOUS

Dianna Hessellund Nielsen

Skanderborg Rideklub

11

122

21:13

LA COUR BJERRE

Søren Andersen

Skanderborg Rideklub

Top | Retur